up
ara

Ürperti

Ürperti Konusu ve Özeti

Ürperti
Ürperti kitabının da yazarı Maggie Stiefvater tarafından kaleme alınan Ürperti kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turkuvaz yayınevinden 0 yılında 9786055596835 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ürperti isimli kitap 406 sayfadan oluşuyor. Kitap Deniz Kenarında Okunabilecek Şezlong Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Ürperti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Turkuvaz
ISBN: 9786055596835
Sayfa: 406 sayfa
Bir Kurtadama Aşık Olur Musunuz?ürpereceksiniz...Grace henüz küçük bir kızken kurtlar tarafından ısırılır. Fakat gri bir kurt Grace'i son anda kurtarır. Grace iyileşir ama kurtarıcısını unutmaz ve altı yıl boyunca, evlerinin arkasındaki ormanda onu izler. Aralarında büyülü bir bağ vardır, sarı gözlü kurdu görmeden yaşayamaz. Sam'in iki yaşamı vardır: Kışları dondurucu ormanda, sürüsünün koruyuculuğunu yapan cesur bir kurt; yazları kitapçıda çalışan genç bir adam... ta ki soğuk onu tekrar bir kurda dönüştürene kadar. Artık lise öğrencisi olan Grace sarı gözlü bir gençle tanışır. Bu genç adam onu yıllar önce ölümden kurtaran kurttur. Ancak kış yakındır. Sam, Grace'i ve hayatını kaybetme riskine rağmen insan kalmak için savaşacaktır.40 ülkede yayımlanan Ürperti, ABA (Amerika Yayıncılar Derneği), New York Times, USA Today ve Amazon.com'un "çok satanlar listesinde"; Publishers Weekly, Glamour's, ALA (Amerika Kütüphaneler Birliği) ve Barnes & Noble'ın "En iyi gençlik kitapları" listesinde yer aldı. 2010 Midwest, SIBA 2010 ve CBC En İyi Gençlik Kitabı Ödülü'nü kazandı. Warner Bros, tarafından film hakları satın alındı."Ürperti büyülü bir aşk hikâyesi, sürükleyici bir macera ve insanla kurt arasındaki benzerliklerden yola çıkan eşsiz bir gerilim."-Sunday Telegraph-"Eğer Alacakaranlık hayranıysanız, Ürperti'ye de bayılacaksınız. Ustaca yazılmış ve iki ana karakterin gözlerinden sırayla anlatılmış kusursuz bir ilk roman."-The Observer-"Stiefvater kurtadamların, çok satanlar kahramanı vampirlerden çok daha seksi olduğunu hatırlatıyor."-Booklist-"Genç vampirlerin romantizminden sıkıldıysanız, Maggie Stiefvater'in Ürperti'si çok iyi bir seçim olacak. Fakat unutmayın Ürperti, Alacakaranlık'tan çok Zaman Yolcusu'nun Karısı'yla benzeşiyor. Kitap gerçekten de doğaüstü gerilimi klişelerden uzak yepyeni bir anlatımla sunuyor."-Sunday Telegraph-
RT.D.

RT.D.

@312

40 ülkede yayınlanan, New York Times, USA Today gibi belirleyici gazetelerin çok satanlar listesine girmiş bir kitap. Aslında dikkatimi çeken unsur da bu oldu. Ne yalan söyleyeyim konusunu bilmeme rağmen, bu kadar da kötü bir kitap, bu kadar düşük bir yazım kalitesi, vasat bir üslup, beklemiyordum.

Bu tarz kitaplara sadece piyasanın oyunu diyorum, tabii ki de günümüz okuyucu kitlesinin isteğine göre şekillenen bir yazarlık akımı oluşmuş durumda.
Yine bu kitaba benzer; kitapçıların raflarını süsleyen yaldız kaplı, kapakları gerçekten de çok çekici ama içleri bir o kadar boş olan kitapların, kısa bir zaman içinde kaybolmaya yüz tutacağını bilmek de üzücü bir durum. Tavsiye etmiyorum. Okumayın.
ataç ikon Ürperti
kitaba 1 verdi
5 beğen · 0 yorum
ulker Byeol

ulker Byeol

@ulkerbyeol

kurt sevdalisi biri olarak okudugum en guzel romanlardan biriydi. ve asla unutmyacagim karaterlerin oldugu ah Sam sen nasil bir seydin :( iki yildir serini yana yakila bekliyordum ve devami gelmeyecegini duyunca yikilmisdim. tabi sonar pegasusu bu muhtesem serinin haklarini aldiginda iste bu dedim :) duygularin muhtesem anlatildigi harika bir roman
ataç ikon Ürperti
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Elif Akdağ

Elif Akdağ

@elifakdag

biraz alacakaranlık taklidi gibi olmuş bilmiyorum hangi kitap önce yazılmış ama alacakaranlık serisinden sonra kurtadamlarla ilgili okudum 2. en guzel kitaptı :)
ataç ikon Ürperti
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Atlantis Yolcusu

Atlantis Yolcusu

@atlantisyolcusu

fantastik kitapları pek sevemediğim için olsa gerek çok sıkıldım. çok fazla doğaüstü şey vardı. ama yine de yazarın verdiği emek için okudum.
ataç ikon Ürperti
kitaba 2 verdi
1 beğen · 0 yorum
Esra Bülbül

Esra Bülbül

@esrablbl

çok mükemmel bir kitaptı. soluk almadan okudum. serinin devamının da Türkçeye çevrilmesini dört gözle bekliyorum.
ataç ikon Ürperti
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Ürperti - S41

"Gerçekten çok hoştu. Aksini iddia edemezsin," dedi.
RT.D. tarafından eklenmiştir.
Seda İpek A

Seda İpek A

@bibakbenmiyim

Sözcüklerin sırf anlamlarını değil ezgisini de takip etmelisin. Şarkı gibi.
ataç ikon Ürperti
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
5
KİTAP
Deniz Kenarında Okunabilecek Şezlong Kitapları
Sıcak havalarda ağır kitaplar gitmez dedik ve şezlong kitapları listesini oluşturduk. Yaz tatilinde deniz kenarında okunabile...
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
7.8/10
23 oy
Sence kaç puan almalı?
0