up
ara

Safir Mavi

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer - 2. Kitap - Saphirblau - Liebe Geht Durch Alle Zeiten

Safir Mavi Konusu ve Özeti

Safir Mavi
Safir Mavi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Firuzan Gürbüz
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053430773
Sayfa: 368 sayfa Basım Tarihi: 2012
Zamanda yolculuk aşka engel olabilir mi?Acemi bir âşığı geçmişe yollamak iyi bir fikir olmayabilir!En azından on altı yaşındaki çömez zaman yolcusu Gwendolyn böyle düşünüyordur.Bu macerada Gideon ve Gwen dünyayı kurtarmak ya da menuet dansını öğrenmek gibi pek çok sorunun üstesinden gelmek durumunda kalacaktır. (Üstelik ikisi de hiç kolay değildir!)Bütün bunlar yetmezmiş gibi Gideon büsbütün tuhaf davranmaya başlayınca, Gwendolyn artık hormonlarını kontrol altına alma zamanının geldiğini anlayacaktır!Çünkü işin içinde aşk varken zaman yolculuğu yapmak pek mümkün görünmemektedir..."Eğlenceli ve gizemli! Belki de aşk, zaman ve mekânın tüm kurallarını yıkabilecek tek şeydir!"-Barbara Wegmann-
HGC

HGC

@hgc

Kitap Sıkıcı ve Çok Güzel di :)
Kitabın ilk 100 sayfasında biraz sıkıldım çok uzatmışlardı. Aslında bütün kitapta kontun partisine gitmeden bahsedilirken kitabın sonlarına doğru gidilebildi. Çok büyük gelişmeler ya da ilerlemeler yoktu. Ama olan gelişmeler de tam sıkıldığınız anda sizi yeniden kitaba bağlıyordu. Özellikle xemerius çok güzel bir boyut kazandırmış kitaba. Sonlarına doğru çok kitapta olduğu gibi daha heyecanlanıyor hemen ne olacak diye merak ediyorsunuz. Biran önce neymiş olay diye öğrenmek için sabırsızlanıyorum. O sebeple kitaba 4 puan verdim. Umarım Zümrüt Yeşil'de sorularımın cevabına ulaşıp, vay be işte budur diyerek kitabı tamamlayabilirim. Kitap çerez olarak okunabilir ama vaktiniz varken okuyun lakin çok uzatılıp gereksiz detaylara inilmiş. Beni bir sıktı bir müthiş kendine bağladı. Yoksa sonuna kadar okuyamazdım ya da okusam bile bu kadar yüksek puan vermezdim.
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 8 verdi
0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Bu kitap güzel olmasına güzel ;fakat süper kelimeleri bu 2.kitap için abartılmış bir tepki gibi geliyor.İlk kitap Yakut Kırmızı ve bu 2. kitap Safir Mavi iyi kategorisinde 3. kitap Zümrüt Yeşil ise kesinlikle çok iyi :) Şu an 3. kitabı okuyorum da:) Bu seriyle ilgili en büyük sıkıntı kendi adıma; kahramanımız Gwendolyn başına bu kadar garip şey gelirken hiç sorgulamıyor,araştırmıyor,kafa çalıştırıp karganın büyüsü şu olmasın sakın demiyor vs.Bütün bunları anca 3. kitapta yapıyor.Günümüzde geçen ve bu devirde 16 yaşındaki bir kızın bu kadar cingözlükten uzak olması bana pek inandırıcı gelmedi.Ama onun dışında kitap akıcı,hayalgücü açısından zihin açıcı ve anlatım tarzı bakımından eğlenceli bir üsluba sahip.
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 7 verdi
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Ah , Gideon ve Gwen ikilisine bayılıyorum .
Sonunda Gideon , aşkını itiraf etti yani . Kitap boyunca sabırsızlandığım şeylerden biriydi.
Bir de şu "sır" melesini çok merak etmeye başladım. Son kitaba doğru işler daha da karışmaya başlıyor.
Kitapta "zaman yolculuğu" anlatılıyor daha çok aile bağları ile ilgili .
Gwen 'ın hikayesini merak ediyorsanız bir an önce başlayın derim bu seriye .
Son kitabı okumak için büyük bir sabırsızlık içindeyim.
Yorumun Devamı İçin ;
http://hayalperestinzamanyolculugu.blogspot.com/2013/12/safir-mavi-yorum.html
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 10 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

güzel bir seri, severek okudum yine.. çözülmesi gereken şeyler çok ama yine de keyifle okudum gwen kilit nokta imiş bakalım ne kadar ve neden önemliymiş bu kadar,, ve kazanova gideon bence gerçekten aşık oldu ama kendini kanıtlaması biraz uğraşması gerek gerçi gwen dünden hazır inanmaya elinde değil kalp bu söz dinlemez ama eminim biraz süründürücek :) hakettiği gibi.. yeni senede okuyacağım son kitabı biraz ara verip güzel bir kapanış olucak sanırım^^
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 10 verdi
0 yorum
Esin Kapucu

Esin Kapucu

@esinkapucu

Ayyy çıldırıciiiimmmm :) 2. kitap olaylar çözülecek derken iyice karıştı ortalık. Kehanet ne? Gwen neden bu kadar önemli ? Gideon gerçekten aşık oldu mu ? poffff niye 3. kitabı da almadım ki sankiii!!! deyişleriyle kendime kızdığım serinin 2. kitabı. Kurgusu, anlatım tarzı, akıcılığı ve hayal gücü süper ötesi bir seri bu. Yazarı ve çevirmeni ayakta alkışlıyorum..
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 10 verdi
2 yorum
Melda Doğan (@meldadogan)
bu yorumu görüpte kitabı almamak elde degil :)
11.03.14 beğen cevap
Esin Kapucu (@esinkapucu)
oku oku pişman olmayacaksın ve garanti ediyorum çok da eğleneceksin. hatta aldığım duyumlara göre 3. kitapta müthişmiş :) nisan gelsin diye dört gözle bekliyorum ;)
12.03.14 beğen cevap

Safir Mavi - S41

Taksi şoförü kocaman açılmış ağzıyla beni izliyordu . Taksinin açık penceresinden herhalde her kelimeyi duyuyor olmalıydı - sadece benimkileri tabii.
Hayal Perest tarafından eklenmiştir.
Beste

Beste

@kahvelekesi

Bir çizgi roman karakteri olsaydım tepemde, içinde soru işareti olan kocaman bir düşünce balonu geziniyor olurdu. Belki birkaç tane de kurukafa... :)
(sy22)
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Aşkı hiçbir şey durduramaz; o ne kapı
ne de sürgü tanır
Ve her şeyin içinden geçer.
Başlangıcı yoktur, kanatlarını sonsuza
dek çırpar
Ve engel tanımaz.
Matthias Claudius (1740 - 1815)
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

"Seven bir kadın hiç tereddüt etmeden sevdiği için canını verir."
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Beyza Nur Mazlum

Beyza Nur Mazlum

@beyzanurmazlum

Aşkı hiçbir şey durduramaz; o ne kapı ne de sürgü tanır ve her şeyin içinden geçer. Başlangıcı yoktur, kanatlarını sonsuza dek çırpar ve engel tanımaz.
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Beyza Nur Mazlum

Beyza Nur Mazlum

@beyzanurmazlum

Zaman, zamandan başka birşey değil. Kafiyesi olmayan bir mısradır, dostum, her şey sende bitiyor.
ataç ikon Safir Mavi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...