up
ara

Aşk Kaç Beden?

Aşk Kaç Beden? Konusu ve Özeti

Aşk Kaç Beden?
Aşk Kaç Beden? kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Filiz Tülek
Yayınevi: Feniks Kitap
ISBN: 9786055514938
Sayfa: 608 sayfa Basım Tarihi: 2011
Kuralları Yıkmanın Tam Zamanı!

Kitap kurdu olan tatlı Neve Slater oyunu hep kurallarına göre oynardı, ta ki Max'la tanışana kadar.

Neve Slater, arşivde çalışan kitap tutkunu yirmi beş yaşında genç bir kadındır, ama Neve'in kendisiyle ilgili çok ciddi bir sorunu vardır: Beş yıldır ?şık olduğu ve üç yıldır görmediği platonik aşkı William, Londra'ya dönmeden önce otuz altı bedene inmek ve William'ı kendisine âşık etmek.

Neve bu süre zarfında çok ciddi bir diyet ve egzersiz programı uygular, yalnızca fiziksel olarak değil, her anlamda mükemmel olmalıdır. Daha önce hiç ilişkisi olmayan Neve ilişki yaşamanın da ne demek olduğunu deneyimlemek ister ve kendisini kız kardeşi Celia'nın çalıştığı dergide editörlük yapan çapkın ve seksi Max'la çıkarken bulur.

Acaba William döndüğünde her şey Neve'in hayal ettiği gibi mi olacak? Ya da otuz altı beden olduğu zaman Neve'in tüm sorunları çözülecek mi? Yoksa başka, bambaşka gerçeklerle mi yüzleşmek zorunda kalacak?
duygu keles

duygu keles

@duygukeles

İlk çıktığı zaman okumuştum bu kitabı .

Öncelikle,kitabın dili , çok sade ve akıcı .Bunda ,çevirmenin de büyük payı var, tabi.

Kitabın türü; chick-lit fakat bu bildiğimiz,chick-lit değil ,bunu belirtmek isterim .(Sadece okuyalım ,günlük sorunlardan uzaklaşalım, gülelim eğlenelim tarzın da değil yani).

Kitapta; Neve adlı bir kızın ,yaşadığı olaylar ; kızımız tam bir kitap kurdudur ,üniversiteden başarılı bir şekilde mezun olmuştur .Fakat bir derdi vardır ; sevdiği çocuk la,William’la karşılaşıncaya kadar ,aldığı kiloları vermektir derdi . Aynı zaman da , ilişki konusunda deneyimsiz olduğu için ,deneyım kazanabilmek amacıyla ,Max adlı bir adamla çıkmaktadır .Fakat aklı ,William’dadır .


William’la karşılaşıncaya kadar ,Neve’i ne gibi olaylar beklemektedir ? Hayatında neler değişecektir? Karşılaştıktan sonra neler olacaktır ? Bu gibi soruların cevabını öğrenmek ,istiyorsanız bu kitabı okumalısınız .

Aynı zaman da bu kitap ; insanın kendisine değer vermesi gerektiğini de çok güzel bir şekil de ,arada hiçbir kopukluk olmadan , anlatmış .

Zaten bu kitabın konusunu okuduğum zaman bu kitap ,benim kesin okumam gereken bir kitap demiştim ,kitabı bitirdiğim zaman da yanılmadığımı anladım .

Kısacası; bu kitabı kesinlikle ,okumalısınız .Tavsiye ederim .Saygılarımla…
ataç ikon Aşk Kaç Beden?
kitaba 8 verdi
0 yorum
Seda İpek A

Seda İpek A

@bibakbenmiyim

evet okudum Aşk Kaç Beden'i ve beğendim. yalnız bu kadar uzun olması gerekir miydi ondan pek emin olamadım. sanki az biraz daha kısa tutsa fena olmazmış. tamam kötü değildi ama bana uzun geldi :) sözün özü: evet güzeldi. kızda bazen kendimi görmedim değil ama bu çok fena takıntılı idi doğal olarak. 48 bedenden 38 bedene düşmek ne demek. evet kız inanmadı ben de inanamadım ona :) çok bilindik çok hayatın içinden bir öyküydü o yüzden tavsiye ederim :)
ataç ikon Aşk Kaç Beden?
kitaba 8 verdi
0 yorum

Aşk Kaç Beden? - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Beckinsale

Beckinsale

@melekkaya

"Krep gibi bir ilişki nasıl oluyor?" diye sordu.
"İlk yaptığın krebin tadı her zaman iyidir, ama aslında yaptığın şey hamurun kıvamını test etmektir. Hiçbir zaman doğru şekil ile kalınlıkta olmaz ve çöpe gider"
Max'in kafası karışmış gibi gözüküyordu. "Daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım" Kaşlarını çatmıştı. "Yani sen krep yaparken ilk yaptığını çöpe mi atarsın?"
"Aslında ben artık krep yemiyorum ama eskiden ilk yaptığımı hep ben yerdim" diye cevap verdi.
ataç ikon Aşk Kaç Beden?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Beckinsale

Beckinsale

@melekkaya

Eğer savaş hikâyen yoksa, o zaman en azından savaş yaran da yok demektir..
ataç ikon Aşk Kaç Beden?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sevcan demirel

Sevcan demirel

@sevcandemirel41

“Eğer savaş hikâyen yoksa, o zaman en azından savaş ya_
ran da yok demektir,”
ataç ikon Aşk Kaç Beden?
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum