up
ara

Dinle Küçük Adam Kitap İncelemeleri

Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Dinle Küçük Adam
İnsanın kendi olarak davranabilmesi için neler yapması gerektiğini, olumsuz hitapla ve yapılmaması gereken üzerinden doğru olanı anlatan psikososyoloji kitabıdır Dinle Küçük Adam.

Yazar, yapılması gerekene dikkat çekmek için, “yapılmamalı”yı kullanmış. Bu yüzden de kimi doğru bir anlatım şekli olduğunu düşünse de, kimi insan için olumsuz önermeler üzerinden gidilmesi itici olabilir. Bu açıdan bu kitap ya tam size göredir, ya da çok uzak gelir.

İnsanlığın arkasını dönerek uzaklaştığını görsek de, bize doğru gelen şeyden vazgeçmemek konusu öncelikli olarak vurgulanmış. Konu dahilinde gerek roman gerekse felsefe kitabı okuduğumdan dolayı, konunun sığ bir şekilde işlendiğini düşündüm okurken. Daha derinlere inilerek, farklı bakış açılarına yer verilebilirdi, ama Yazar bu kadarın yeterli olacağını düşünmüş, saygı duymalı!

Kitapla ilgili son zamanlarda çok sayıda paylaşım gördüğümden okuma ihtiyacı hissettiğim bu kitabı, kitaptan beklentisi yüksek olmayanlar ve benlik kavramı konusunda derinlere inmek istemeyenler okuyabilir. Farklı düşünceler okuyup derinleşmek isteyenler için uygun bir seçim olmayacağını düşünüyorum.
ataç ikon Dinle Küçük Adam
kitaba 7 verdi
0 yorum