up
ara
‹ Eroinle Dans

Eroinle Dans Kitap İncelemeleri

seda

seda

@yakafaca

canan tanı ilk ve son okuyuşum bu kitapla oldu
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba puan vermedi
11 beğen · 2 yorum
Lacrimae (@lacrimae)
Yüreğim seni çok sevdi okuduğum ilk ve son kitabıydı.
23.12.18 beğen 2 cevap
partizan (@barisolsun)
Orkestrayı sonsuza kadar susturuyorum diye bitirmişti sanırım o kitabı sende kadını bitirmişsin anlaşılan :)
23.12.18 beğen 2 cevap
Ahriman

Ahriman

@servetguncu

Karakter ikilemi
Kitabı az önce bitirmiş bulunmaktayım.Beklediğim gibi bitmedi biraz hayalkırıklığı yaşadım doğrusu.Senaryo genel itibariyle iyi fakat eksik yönleri var.Ana karakter Eylül’den ziyade arkadaşı Dünya üzerinde fazlaca durulmuş ve Eylül tamamıyla Dünya’nın olaylarından etkilenen bir karakter halini almış.Eylül’ün fazlaca bağlı gözüktüğü sevgilisi(?) Tarık’ın sonlara doğru aniden sindirilmesine pek anlam veremedim doğrusu .Gözüme çarpanlar bunlar.Konu seçimi iyi ve didaktik özellik barındırıyor .Genel olarak söyleyeceğim bunlar.Kitap kolay okunur ve anlaşılır.Biraz burjuva ekseni etrafında dönsede toplumun geneli için örnek teşkil edebilir.Uzun roman sevenler için tavsiye edilebilir.
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
ELEGANCE

ELEGANCE

@kirpapatyasi

》Tavsiye ederim süper bir kitap《
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Seyr-i Sükut

Seyr-i Sükut

@seyrisukut

GENEL ELEŞTİRİ
Kitap Canan Tan'ın kendini tekrarlayan üslup ve kurgusundan birazcık sıyrılmış olsa dahi madde bağımlılığı üzerine yazılmış tonlarca kitap içinde nereye konur bilmiyorum.
Yalnız bu tarz kitapların dil,üslup ve kurgusunun oldukça hassas olması gerektirdiği kanaatindeyim. Çünkü antipatiden ziyade sempati oluşturabiliyor. Ki bu kitap da bana kalırsa sempati oluşturan , ürkütür görünürken aslında merak cezbederek biraz boşluklu bir insan için bu yola sevk eden kitaplar arasında. Özellikle gençlik arasında okunduğu düşünülünce okuyanlar tarafından kitabın ve karşıdaki insanın iyi analiz edilip ona göre öneri beyan edilmesi gerektiğini vurgulamak isterim.
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba puan vermedi
5 beğen · 2 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Belki biraz absürt kaçacak lakin ben genede görüşümü belirtmek isterim konuya dair 'O'da şu gelişmemiş duygu ve düşünceleri olan yazarlar kesin-kes bir uzmana danışması gerekiyor örneğin ben üç eserini okudum 'Tan'ın dediğiniz üzere aynı kurgu üzerinde ve hissel duygulara nüfus eden konulara değiniyor ben pek etkilenmeden fakat etkilenen kadın okurları biliyorum !.bir eserinde zengin güneydoğulu bir üniversiteden genç arkadaşı ile evlenip güneydoğuya yerleşen genç bir kızın törelerle olan mücadelesinin irdelenmesi ve insan okuyunca boğuluyor bir açık pencere dahi yok romanda.
05.06.17 beğen cevap
Seyr-i Sükut (@seyrisukut)
Bende üç eserini okudum. O dediğiniz ile ilk okuduğum kitap içerikce aynı . Biri töreler üzerinden biri modernitede. Komik ve kötü bir durum hakikaten. Kesinlikle katılıyorum size.
05.06.17 beğen cevap
ilkay hayitoğlu

ilkay hayitoğlu

@ilkayhayitoglu

eroinle dans
sonu biraz türk dizileri gibi bilindik bitmiş ama konu bakımından gatet iyi eylülü biraz saf kız yapmışlar dünyayıda aile sorunları olan anormal bi kız gibi yazarın kullanış biçimi gayet akıcı sonuna doğru mesaj da bas bas bağırıyor sanki kitapta genel olaral genç kesim hitap ediyor
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 7 verdi
0 beğen · 0 yorum
Tarçın Portakal

Tarçın Portakal

@tarcinportakal

Eylül'ün Dünya'yla olan arkadaşığı çok saplantılıydı. Ayrıca bu kadar okumuş ve iyi bir aileden gelen Eylül'ün uyuşturucuya başlaması çok saçmaydı. Kitabı özendirici buldum.
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 3 verdi
0 beğen · 0 yorum
Pepuk ???

Pepuk ???

@philosophia

Soru Güzel ama Cevap...
Arkadaşını uyuşturucu batağından kurtarmaya çalışan bir genç kızın kendinin de adım adım batağa saplandığından haberi yoktur ...

Genel olarak kitaba bakıldığında Canan Tan'ın seçtiği öbür kız karakterlerinden farklı bir karakterle karşılaşmadım.Yine o aynı bildik ben egosuyla bol olan Canan Tan'ın tipik kızları. Ama bunları bir tarafa bırakıp kitaba dönersek, toplum sorunlarını, gençleri bu yola iten sebepleri iyi açıklamış yazar.Sıkılmadan okudum desem abartmam bence. Kendimi hiç uyuşturucu kullanan birinin yerine koymamıştım bunu sorgulattı kitap... Bir de benzer durumda bir arkadaşım olsaydı ne yapardım dedim? Onu kendi kaderine terk edip kendimi kurtarır mıydım ya da Eylül gibi dibe gittiğimi bile bile sahip çıkar mıydım? Soru güzel. Ama cevap....
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

Eros namı diğer Eroin...
An itibari ile bitirdim. Sıcağı sıcağına yazıyorum :D Aslında Canan Tan kitaplarından pek haz almam. Bunu abla tavsiyesi üzerine okudum :) İyi ki de okumuşum. Kitabı okurken gelişen hadiselere kendi kendime tepkiler verip, olay akışlarına üzülüp, kendimce fikirler üretmeye çalıştım. Sanırım bu da eserin ne kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Günümüzde uyuşturucu kullanma yaşının 10'a kadar düştüğü bir dönemde ebeveynlerin ve özellikle üniversiteye gidecek olan gençlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. Fakat daha küçük yaşlarda ki çocukların okumasını önermiyorum. Özenme çağlarında yanlış etki yapabilir.

'Bir kereden bir şey olmaz' cümlesinin ne kadar boş olduğunu anlatıyor kitap. Okuduktan sonra bir kereden neler olacağını kendi gözlerinizle görüyorsunuz zaten. Eroinin güçlü zayıf hiç kimseyi tanımadığını, ele geçirdiği herkesi mahfettiğini gayet net bir şekilde göstermiş yazar.

Eğitici ders niteliğinde olan bu kitabı özelliklere ebeveynlere tavsiye ediyorum. Bir de kaliteli kitap paylaşimlarını bulabileceğiniz, güzel kitap dostları edinebileceğiniz Facebookda Kitap Çılgınları grubuna davetlimsiniz :)
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 7 verdi
6 beğen · 0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@askkoleksiyoncusu

Bir gece bitirdiğim harika bir romandı. Karakterlerin gerçekliği, eroinin ve diğer bağımlılık maddelerinin insanın nasıl derdi olsa da olmasa da etkisi altına aldığının ön uyarısı tadında bir kitaptı benim için. Önümde hala uzun bir yol varken böyle bir kitabı okumanın avantajı içerisindeyim. İnsanları etkisi altına alan her cümlesinde gerçekliğin burukluğu da vardı sayfalarda. Her insanın başına gelmesi muhtemel bir olasılık madde bağımlılığı göz göre göre yol gidilen her olay gibi. Bir seferinde birşey olmaz diye diye Eylül de bu işe girdi. Dünya'nın ona sunduğu dünyasında çırpınışlarını merakla okuyacağınıza eminim ki her sayfada gerçekliğin şoku insanı hayata döndürüyor.
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
İbrahim Koç

İbrahim Koç

@ibrahimkoc0

Canan Tan'ı bana sorgulattıran kitap!
Bisiklete binin, yüksekten atlayın, ama bu kitabı okumayın! Bu uyuşturcuya bulaşmış insanların yaşantısı böyle basit değil. Resmen Samanyolu dizileri gibi anlatılmış öylesine yazılmış bir kitap. Daha ilk 15 sayfasını okurken bütün büyüsü kaçıyor ve kitabı tamamen tahmin edebiliyorsunuz. yani olacak olanları sonunu falan. Sonu bile çok basitti. Belki belki diyerek kitabı bitirdim kişisel görüşüm gidin dondurma yiyin daha tatlı olacak..
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 6 verdi
8 beğen · 0 yorum
Nalan

Nalan

@satirlararasindakaybolanbiri

Herkesin okuması gereken,tamamen gerçekçi bir kitap.Olur da bir gün elinizin altında bulunursa okumadan bırakmayın.
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Sinan Ateş

Sinan Ateş

@sinnates

bence herkesin okuması her yaşa hitap eden bir eser okurken çok etkilendim oldukça başarılı bir eser günümde sıkça rastladığımız bir olayı konu almış bir eser :) Ders babında okutulması okunması gereken bir kitap...
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Buse

Buse

@csweetxc

Çok büyük dersler çıkardığım bir hikaye oldu benim için. Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum, özellikle genç kesimin.
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Özge Uzun

Özge Uzun

@ozgeuzun98

Eroin hakkında yazılmış bir kitaptan beklediğim gibi değildi sanırım. Bir çok yazarla aynı hataya düşmüş yazar. Çok gerçek bir yarayı, göz önünde olsa da bir o kadar göz yumulan bir olayı masal gibi anlatmış. Karakterlerdeki tutarsızlık bir yana insana hiç bir şey gerçek gelmiyor. Bu konuda okuduğum diğer kitaplaEroin hakkında yazılmış bir kitaptan beklediğim gibi değildi sanırım. Bir çok yazarla aynı hataya düşmüş yazar. Çok gerçek bir yarayı, göz önünde olsa da bir o kadar göz yumulan bir olayı masal gibi anlatmış. Karakterlerdeki tutarsızlık bir yana insana hiç bir şey gerçek gelmiyor. Bu konuda okuduğum diğer kitaplardan ve araştırmalarımdan yola çıkarak eroinle dans denen oyunun çokça yumuşatıldığını düşünüyorum. Bunlara rağmen emek verilmiş ve değinilmesi gereken bir konuya değinmiş. Belki ergenlik dönemindeki gençler için faydalı olabilir. Ancak özendirici olabilecek yönleri de yok değil.
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 6 verdi
5 beğen · 1 yorum
TC Filiz Yenisu Çiçek (@filizcicek94695)
siz paylasinca 4-5 yıl once okudugumu hatırladım.evet haklısınız tespitinizde.
26.08.15 beğen cevap
İdil Berfin Topçu

İdil Berfin Topçu

@idilberfintopcu

1 ağustos 3 ağustos

3 günde eroinle tanıştım. Minnet borçluyum Canan Tan'a...
Tekrar tekrar ağlatmayı başardı beni. Hayatın gerçeklerini, konuya aldığı bu kitabı herkes okumalı bence. ''Dünya'nın'' dünyasından da bir ders çıkarmalı herkes. Ölüm dansına bu kadar yakın bir Alev'le Eroin'in büyüsüne kapılan ve içine hapsolan bir Dünya...
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
/ 7