up
ara

Thomas More ve Ütopyası

Thomas More ve Ütopyası Konusu ve Özeti

Thomas More ve Ütopyası
İktidara Giden Yol kitabının da yazarı Karl Kautsky tarafından kaleme alınan Thomas More ve Ütopyası kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pencere Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758460922 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Thomas More ve Ütopyası isimli kitap 276 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Thomas More ve Ütopyası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Pencere Yayınları
ISBN: 9789758460922
Sayfa: 276 sayfa Basım Tarihi: 1970
"Benim Thomas More'um , Marks ve Engels'in Alman öğrencilerinin birinin, ustalarımızca geliştirilen materyalist tarih anlayışına dayanarak yayımladığı ilk kapsamlı tarihsel çalışmadır. Bir zamanlar pek dikkate alınmayan bu anlayış o günden sonra sosyal demokraside ve onunla birlikte tüm popüler düşünceye egemen bir yöntem haline gelmiştir; ne ki bu anlayışa yönelik eleştirel saldırılar da aynı ölçüde artmıştır ve bu saldırılar sadece rakiplerimizden gelmiyordu. Ancak bütün bu eleştiriler ve bunalımlar materyalist tarih anlayışının yayılmasına ve gelişmesine en ufak bir halel bile getirmiyordu ve bu anlayış yıldan yıla çoğalan değişik dillerdeki bilimsel yayınlarda da teşvik edici etkisini gösteriyordu, bu yayınlar geçmişe ve günümüze gitgide daha derinden vakıf olma yolunu bize açmaktadır, tıpkı bütün uygar ülkelerdeki proleter sınıf savaşının pratiğine sağladığı güven ve tutarlıkta olduğu gibi. Bu tür etkiler, bir araştırma ve düşünme yönteminin en güvenli şekilde sınandığı bir denek taşıdır."
Burcu Aksoy

Burcu Aksoy

@burcuaksoy

başta çok sıkıcı buldum ve bıraktım okumayı tavsiye etmem..
ataç ikon Thomas More ve Ütopyası
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum

Thomas More ve Ütopyası - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
1176
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...