up
ara

Don Kıyısında Hasat

Don Kıyısında Hasat Konusu ve Özeti

Don Kıyısında Hasat
Don Kıyısında Hasat kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Engin Yayıncılık
ISBN: 9789753790215
Sayfa: 440 sayfa
"Şolohov, 1924'ten bu yana, Rus diliyle yazan romancıların en önemlisidir. Stalin dönemi Rusya'sında, edebiyat sularının adamakıllı çekildiği bir sırada yaratılmış olması, yapıtının büyüklük nedenlerinden birisidir. Şolohov o dönem Rusya'sında, Uluslararası değerde yapıt veren tek yazardır."- Prof. Henri Granjard"Şolohov'un romanları, Devrim Rusya'sında iktidarın yeni sahiplerine karşı başkaldıran Kazak köylülerinin direnişini tarafsız bir ifadeyle anlatışı yüzünden Sovyetler ülkesinde, resmi eleştirmecilerin uzun süren direnişiyle karşı karşıya kalmıştır.... "Şolohov'a ödül vermekte biraz geç kalınmıştır, ama bu gecikme, dönemimizin en büyük yazarlarından birinin Nobel edebiyat armağanları listesine girmesini engelleyecek kadar uzamamıştır."- Dr. Anders Oesferling
Semih Oktay

Semih Oktay

@semihoktay

 DON'DA HASAT

Mikhail Sholokhov(1905-1984 Sovyet Romancı);Çeviren:♥Nihal Yeğinobalı♥ ; Altın Kitaplar;1996;459 Sayfa

Ve Durgun Akardı Don romanıyla birlikte edinmiştim kitabı.Benim devrettiğim romanın adı DON KIYISINDA HASAT değil DON'DA HASAT idi.Farklı başlıklar altında tercüme edilebiliyor romanlar. Okuyorken çok sıkılmıştım.
ataç ikon Don Kıyısında Hasat
kitaba 2 verdi
0 yorum

Don Kıyısında Hasat - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
erguvani

erguvani

@erguvankapisi

"Aç bir adam ormandaki kurda benzer. İstediğin yere yöneltirsin onu. Ama tok adam, teknedeki domuz gibidir."
ataç ikon Don Kıyısında Hasat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum