up
ara

Vedat Türkali

Vedat Türkali Konusu ve Özeti

Vedat Türkali
Vedat Türkali kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9789752892323
Sayfa: 330 sayfa
"1 Mayıs'tan 1 Mayıs'a Vedat Türkali Yılı" kapsamında planladığımız etkinliklerden biri, Vedat Türkali'ye armağan bir kitap hazırlamaktı. Bu kitabın hazırlanma amacı budur. Bizler komite olarak Vedat Türkali'nin dostlarından bu kitapta yer alması için yazılar talep ettik. Elbette ki Vedat Türkali'nin dostları bu kitaptakilerle sınırlı değil...Mayıs2004-Mayıs 2005 tarihleri arasında ilan edilen "Vedat Türkali Yılı"nın bundan sonra yapılacak olanlara öncülük etmesi dileği ile...

Vedat Türkali - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

"deniz küçükken babasına çok düşkündü. kadir'in tevkif edildiği günlerde üsküdar pazarbaşı ilkokulu'nda ikinci sınıftaydı. (...) devamlı babasını soruyordu. biz de, 'okulda, nöbette' diyorduk. bir gün bize: 'ben biliyorum. babamı benden ayırmak için hapse attılar, ben gazetede okudum. bizi kıskandılar!' dedi. okulda ilk zamanlar hocası onu örnek öğrenci olarak gösterirmiş. babasının komünist olduğunu öğrenince, tavrı tamamıyla değişmiş, her fırsatta ona kötü davranmış.
barış'a gelince, kadir'i aldıklarında iki buçuk aylıktı. babasını tanımıyordu. üç yaşındayken ona bir bebek almıştım. onu çok sevmişti. bir gün sordum: 'sen bu bebeğin nesisin?' 'annesiyim!' dedi. 'oğlum, sen erkeksin, bunun babası olursun' dedim. 'babası isem nerde benim hapsim?' diye cevap verdi. barış babasını dört yaşlarında cezaevinde tanıdı. eve döndüğümüzde babasını sorduklarında 'baba dedikleri kocaman bir adammış' dedi."
ataç ikon Vedat Türkali
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
1130
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
Şenel

Şenel

@snlkcr

 paylaşım fotoğrafı
Özlediğim kitaplar arasında. Vedat Türkali'nin Birgün tek başına romanı. Bizde sıvazlıyık :)
ataç ikon Vedat Türkali
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 yorum
Yasin Demirtaş (@yasindemirtas)
Anladık ojen var.
18.01.19 beğen 2 cevap
sosyopat (@sosyopat35)
vedat türkali yalnız değilsin :)
22.01.19 beğen 1 cevap
Simla (@sima)
Bitince bana da gönder .merak ettim doğrusu.oje de hediyesi hiç fena olmaz yani😵
22.01.19 beğen cevap