up
ara

Sevgi ve Cinsellik Üzerine

Sevgi ve Cinsellik Üzerine Konusu ve Özeti

Sevgi ve Cinsellik Üzerine
Kitle Psikolojisi ve Ego Analizi kitabının da yazarı Sigmund Freud tarafından kaleme alınan Sevgi ve Cinsellik Üzerine kitabı Cinsellik, Psikoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlya Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789756070482 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sevgi ve Cinsellik Üzerine isimli kitap 221 sayfadan oluşuyor. Sevgi ve Cinsellik Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: İlya Yayınevi
ISBN: 9789756070482
Sayfa: 221 sayfa
Çocukluğu ve ilk gençlik yılları parasal sıkıntılar ve Yahudi oluşundan tedirginlikle geçti. Bilim ve felsefenin yanı sıra edebiyat, tarih ve arkeolojiye meraklıydı.Tıp fakültesini bitirdikten sonra, psikiyatri servisinde çalışmaya başladı. "Psikanaliz", "Konuşturarak İyileştirme" yönteminin ilk uygulayıcılarındandır. İlk eseri "İsteri Üzerine Çalışmalar", daha sonra "Düşlerin Yorumu-1900", "Gündelim Yaşamın Psikopatolojisi" kendi üzerinde de denediği çalışmalarını anlatır.1902 bir dönüm noktası oldu ve Oidipus Kompleksi'nin varlığını ortaya çıkardı. Bu konudaki çalışmalarını "Cinsiyet Üzerine-1905" ve etnolojiye yöneldiği çalışmalarını da "Totem ve Tabu-1913" adlı eserinde yayınladı.
çağdaş sağlık

çağdaş sağlık

@cagdassaglik

aslında belkide hep bildiğimiz şeyler ,, fakat aklımızda net bi şekilde toplayamadığımız gelişigüzel duran analizlerin derli toplu şekilde önümüze sürülüşü . . .
ataç ikon Sevgi ve Cinsellik Üzerine
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Sevgi ve Cinsellik Üzerine - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
meysemitemar

meysemitemar

@meysemitemar

 paylaşım fotoğrafı
🤥 yalan 🤥bir insan neden böylesi bi gereksizliğe gereksinim dusun ki
ataç ikon Sevgi ve Cinsellik Üzerine
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon