up
ara

Safiye Sultan

Safiye Sultan Konusu ve Özeti

Safiye Sultan
Safiye Sultan kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Mola Kitap
ISBN: 9786054611065
Sayfa: 240 sayfa
Umut suya düşünce başlar benim hikayem.Umuda yolculuk umulurken, akla gelemeyen dehşet sonrası değişti hayatım. Adriyatik Denizi'nin berraklığında süzülürken ruhum; koca canavarların esaretinde kavruldu bedenim! Ve daha dün ne oyun oynacağımı düşünürken; bugün kaderin çıkmazında zorladım aklımı...Çocukluğum... Yarınlara dair umutlarım... Nazlı büyütülen o küçük kız çocuğu artık bir esirdi. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı, biliyordum! O küçük kız çocuğunun aklı bir tek buna eriyordu. Sonrasında ise büyük bir yeminin ortasında buldum kendimi; "Mademki hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı, eskisinden çok daha farklı, çok daha güzel olmalıydı!" Nitekim öyle de oldu; Venedikli Sinyorina artık Osmanlı'nın Sultanıydı. Evet... Osmanlı'nın Safiye Sultan'ı! Artık kader susmuştu, hüküm sırası kaderin acımasızlığında yeşeren o küçük kız çocuğundaydı."Safiye'yim ben" dedi. Safiye... Hünkârımın nezdinde anlamı çözülemeyen...Manası....?Saf mıydı, berraklığı kıskandıran zarifliğiyle; yoksa safir miydi, tüm değerli mücevheratları kıskandıran ışıltısıyla?Benim kalpteki tanımım; Hünkârımın tek soluklu ömrünün soluksuz aşkı, gözünün nuru... Aşk-ı ömrünün en kıymetlisi!
The Ghost

The Ghost

@theghost

imzalı bi kitabı okumanın keyfi baska :) :)
ataç ikon Safiye Sultan
kitaba 10 verdi
0 yorum
Buse Güneri

Buse Güneri

@buseguneri

Bir sultanın gözünden o dönemin yaşamı.
ataç ikon Safiye Sultan
kitaba 8 verdi
0 yorum

Safiye Sultan - S41

Murat girdi içeri,ağır adımlarla gül güzeline yaklaşıyordu. Safiye açtı gözlerini.
"Murad'ım ! Geldin...Beni unutmadın.Biliyordum geleceğini"
"Safiye'm...Gül güzelim!Gördüğüm günden beri hayaliyle yetindiğim. Dayanamadım hasretine.Gel benimle Malatya'ya. Karım ol!"
The Ghost tarafından eklenmiştir.