up
ara

Yeraltı Sakinleri Kitap İncelemeleri

Bardamu

Bardamu

@bardamu

Jack Kerouac in okuduğum ilk kitabı .Kitabın kısa oluşu onun bir çırpıda okunabileceği anlamına gelmiyor.Yani en azından benim için öyle oldu. Okurken bir hayli zorlandım.

Çok fazla karakter ve mekan ismi var. Bir olayı anlatırken kesip başka bir ayrıtıya giyiyor.Bu ayrıtıyı okurken anlattığı konuyu unutuyor insan. Okurken sıkıldım. Ara verdim kafamı toparlayıp tekrar okudum ama kitabın içine bir türlü giremedim.Oysa ben yeraltı edebiyatını bir hayli severim. Irvine Welsh ,Chuck Palahniuk,Ingvar Ambjornsen , John Fante , Bukowski gibi yazarların kitaplarını severek okumuşumdur.
Ama bu kitap beni fazla yordu ve pek keyif alamadım.

Yeraltı edebiyatında argo vazgeçilmezdir. Eğer sokak jargonuna yabancıysanız cep telefonunun internete bağlı olduğundan emin olun . Kitabı okurken bir çok kez bu ne demek deyip internete başvuracağınızdan eminim. Aksi halde pek birşey anlamayacaksınız.

Kitabı severek okuyanlara da haksızlık etmek istemem. Benim beklentimi karşılamadı.
ataç ikon Yeraltı Sakinleri
kitaba 5 verdi
1 yorum
lililerle (@lililerle)
Keyifle okudugum kitaplardan biri.Söylenene gore Kerouac 3 gecede yazmıs bu kitabını ve hatta Leo da kendisini yansıtmıs bu yonüylede gercekliği kurgusallığına gore daha baskın.Dedigin gibi kisi mekan fazlalığı yoruyor ama karakterlerin ruhsal cözümlemeleri muhtesem...
25.08.17 beğen cevap