up
ara

Yoksulluk İçimizde

Yoksulluk İçimizde Konusu ve Özeti

Yoksulluk İçimizde
Hüzün ve Tesadüf kitabının da yazarı Mustafa Kutlu tarafından kaleme alınan Yoksulluk İçimizde kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789759953126 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yoksulluk İçimizde isimli kitap 93 sayfadan oluşuyor. Yoksulluk İçimizde kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Dergah Yayınları
ISBN: 9789759953126
Sayfa: 93 sayfa
Bedeni ve maddi hazlara bağlı bir mutluluk düşüncesini besleyip büyütüyoruz. Dünya mahabbetini sayısız teferruat ile zenginleştiriyoruz. Nefsin ihtirasları bizi her an değişik parıltılar yayan eşyaya doğru koşturuyor. Bu vahşi koşu modern dünyanın simgesidir. "Yoksulluk İçimizde"; kalbi olanı, aşkı ve öteleri dile getirerek hayatın hakikatına işaret ediyor. İçimizdeki yoksulluğu farketmek için belki bir imkandır bu.
Betül Zeyrek

Betül Zeyrek

@betulzeyrek

Anlatım her zamanki gibi akıcı, kısa kısa hikayelerle insana derin duygular yaşatılıyor. Klasik Mustafa Kutlu tadı ?

" Mal biriktime telaşı diyorum azizim hepimizin başındaki en büyük düşmanımız. Kendimize bunu itiraf edemesekte. Bir insanin çok parası bile olsa yüreğinde yoksulluk hissedebilir. Hemde öyle bir yoksulluk ki ne kadar çok güce sahip olursan ol etrafında ne kadar çok kalabalık olursa olsun yalnızsın... Yapayalnız hemde... Herşeye sahip olup hiç bir şeye sahip olamamak gibi...

Bize büyülü gelen her şey aslında bizim sonumuzdu. Bunu kimi zaman anlayamadik. Dünyalığa kendimizi kaptırdıkta içimizdeki yoksulluğu hiç fark edemedik. Bu kitapta dünyalık arzuları terk ederken , sevdiği insana da yol gösteren bir Süheyla bulacaksınız. Zenginlik içersindeki yoksulluktan sevdiği adamı çekip çıkarmaya çalışan, asıl zenginliği görmesini sağlamaya çalışan bir kadın.

Her insanın içinde yoksulluk vardır. Fark edebilen bir kalbe sahip olmak, göze, gönle sahip olmak gerek...
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
bekir

bekir

@bekir

bunu bitirdikten sonra zihnime şöyle bir hayal geldi:

benzin varillerinden birini düşünelim. üst tarafı tamamen açılmış olanlardan. çöp kutusu gibi. içinde benzin değil de simsiyah bir zift düşünelim. tabanını göstermeyenlerden. içine birisi batıyor, orada bir müddet kalıyor ve birden havaya doğru fırlıyor. nefes almaya çalışıyor. parça parça nefes alsa da eski nefesinin yerini tutmuyor. ama zift hala üzerinde yapışmış vaziyette.

ne güzel demişti süheylâ: "harama batmamış bir beldeye hicret ederiz."

bu arada süheylâ güzel isim.
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
Büşra Kocabaş

Büşra Kocabaş

@busrakocabas

"Hayyaalelfelâh Ne Demek?"
Bir soru ile değişen bir hayatın öyküsü. Soru şu: "Hayyaalelfelâh ne demek?" Sonrasında harama batmamış bir beldeye hicret etmek isteyen bir kadının kendini buhran halinden kurtarışını adım adım takip ediyoruz.

Hayatına bu şekilde yön vermek isteyenlere hitap edebilecek güzel bir eser. Minik bir yol haritası belki de..

Kitabı güzelleştiren bir diğer unsur da içinde enfes şiirlerin, alıntı yazıların bulunması.. Kitap bittiğinde içinizde garip bir huzur ve hüzün hali buluyorsunuz.
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Firdevs Çetinkaya

Firdevs Çetinkaya

@hayalimiz_kitap

Bir insanin çok parası bile olsa yüreğinde yoksulluk hissedebilir. Mal biriktime telaşı yordu hepimizi.. Bize büyülü gelen her şey aslında bizim felaketimizdi belki de. Bunu kimi zaman anlayamadik. Bu kitapta dünyalık arzuları terk ederken , sevdiği insana da yol gösteren bir Süheyla bulacaksınız. Belki de siz de bu kitabı okuyup, içinizdeki yoksulluğu farkedebilirsiniz. Ne dersiniz? ?
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Nihat ÖZMEN

Nihat ÖZMEN

@nihat7

Bir insanın manevî buhranından nasıl kurtulduğuni gayet güzel bir şekilde anlatıyor. Muhafazakar kesimin seveceği bir hikaye kitabı.
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum

Yoksulluk İçimizde - S41

Durduğu yerde daha ne kadar duruyor? Niçin bir türlü gidemiyor kafesin yanına? Dönüyor. Yeniden ve artık abuslaşıp bir daha hiç konuşmayacak, hiç gülmeyecek gibi bir sevimsiz çehreye bürünüp, sanki birden babası oluverip, sandalyesine çöküyor.
Misafir tarafından eklenmiştir.
Mihrimah Özlem K

Mihrimah Özlem K

@mihrimahozlemk

Madem ki içinde bulunduğun yer, konuştuğun kimse sana feyz vermiyor; terk e mani olan ne?
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
Büşra Kocabaş

Büşra Kocabaş

@busrakocabas

"Seninle harama batmamış bir beldeye hicret edelim..." s.92
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
Rana Yılmaz

Rana Yılmaz

@ranayilmaz

"Sevdiğiniz şeylerden infak etmedikçe siz birr'e eremezsiniz mamafih her ne kadar infak eyleseniz Allah onu bilir."
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
aslı seloğlu

aslı seloğlu

@asliseloglu

Bizler kimiz, neyiz, ne yapıyoruz? İnsanları aldatarak, onların saf ve temiz taraflarını kanatıp kirleterek ve katiyyen ihtiyaç duymadıkları şeyleri ihtiyaçmış gibi göstererek, yetmeyen paralarını ve mal varlıklarını, giderek haysiyet ve umutlarını çalarak biriktirdiğimiz bu kirli para. İnsanları birbirine yaklaştıran ve yardımlaşmalarını sağlayan bir alış-veriş değil bizimkisi. Onları her geçen gün daha bir ezerek, daha bir küçülterek insanlıktan çıkarmak, eşyaya, mahiyeti meçhul eşyalara zebun kılmak. Başka bir seçenek kalmıyor; ya esir olacaksın, ya zorba...
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Mihrimah Özlem K

Mihrimah Özlem K

@mihrimahozlemk

“Madem ki içinde bulunduğun yer, konuştuğun kimse sana feyz vermiyor; terk e mani olan ne?”
ataç ikon Yoksulluk İçimizde
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
8.2/10
45 oy
Sence kaç puan almalı?
0