up
ara

Hale

- Halo

Hale Konusu ve Özeti

Hale
Hades kitabının da yazarı Alexandra Adornetto tarafından kaleme alınan Hale kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2010 yılında 9786054456239 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hale isimli kitap 480 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Esra Kılıççı çevirmiştir. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hale kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Esra Kılıççı
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786054456239
Sayfa: 480 sayfa Basım Tarihi: 2010
Uluslararası fenomen Hale serisinin 1. kitabıAşk, kötülüğe karşı koyabilecek kadar güçlü müdür?Görev için bir melek dünyaya gönderildi. Ama âşık olmak, planın bir parçası değildi.Üç melek savaşçı Gabriel, şifacı Ivy, en genç ve en insani olan Bethany kötülüğün etkisi altına girmeye başlayan bir dünyaya iyilik getirmek için Cennet'ten gönderilmiştir. Tüm insan ilişkilerinden kaçınırken, parlak ışıltılarını, insanüstü güçlerini ve en önemlisi de kanatlarını gizlemek için ellerinden geleni yaparlar.Ardından Bethany Xavier Woods'la tanışır ve ikisi de aralarındaki çekime karşı koyamaz. Gabriel ve Ivy buna müdahale etmek için ellerinden geleni yaparlar ama görünüşe göre Bethany ve Xavier arasındaki bağ oldukça kuvvetlidir.Meleklerin görevleri acildir ve karanlık güçlerin tehdidi altındadırlar. Aşk, Bethany'yi kurtaracak mı, yoksa mahvına mı sebep olacaktır?.."Hale kesinlikle harika! Bu kitaba sırılsıklam âşık oldum! Bu hikâyenin hiç bitmemesini istiyorsunuz. Adornetto'nun taze bir yeteneği var ve serinin bir sonraki kitabını sabırsızlıkla bekliyorum!"-Moonlight Book-"Hale bağımlılık yapıcı, tutkulu ve heyecanla örülmüş. Alexandra Adornetto'nun Hale serisiyle epik bir üçleme yaratacağından eminim."-Book Crazy-"Hale'yi okurken kendimi hikâyeye kaptırdım. Olayın geçtiği yer ve zaman güzel kurgulanmış, ayrıca karakterler kalbimi çabucak esir aldı."-YA Book Addict-"İçinde yaşamak isteyeceğiniz hikâyelerden biri hissettiklerini hissedin hepsini. Bu gerçekten güzel yazılmış bir roman."-The Ninja Libraria-
Arzu Bağubek

Arzu Bağubek

@asosyalkiz

Bir kitap kapağına aldanma olayına daha hoş geldiniz.

İlk olarak konusu çok ilginç gelmesine ve uzun süredir almak istememe rağmen maalesef bitirmek için kendimi zorladığım bir kitaptı. Geneldi klasikleşmiş melek ve insan ilişkisini konu almasına karşın çok şey beklenmemesi gereken kitaptır. Anlatımda ki o sıkıcılık ve normal liseli kız hayatı sıkmıştı ama durumu en azından dünyevi durumlar kurtardı.
3 Yıldız acımasızlık olsa da maalesef kitabı kapak kurtarıyor.
ataç ikon Hale
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Fehiman Neşe

Fehiman Neşe

@fehimannese0

Hale, kapağa aldanarak kitap alınmaması gerektiğinin en güzel örneklerinden biri. Kapağı göze hoş gelse de içeriği hakkında aynı şeyleri söyleyemeyeceğim maalesef. Yazarın kendini geliştirdikçe, daha iyi kitaplar yazacağını düşünüyorum.

Yorumun aslı ve devamı: http://yorumcadisi.blogspot.com/2013/09/yorum-alexandra-adornetto-hale-halo-1.html
ataç ikon Hale
kitaba 2 verdi
2 beğen · 0 yorum
Ebru Aydın

Ebru Aydın

@sevimlihirsiz

Uyku sorunu çekenlere birebir çözüm. Oturduğunuz yerde uyutuyor.
ataç ikon Hale
kitaba 4 verdi
2 beğen · 0 yorum
Büşra İşcan

Büşra İşcan

@papatyaaaaaaaam

Xavier :D diyorum başka da bir şey demiyorum.
ataç ikon Hale
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Hale - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Fehiman Neşe

Fehiman Neşe

@fehimannese0

Gördüğüm kadarıyla, insanların kullandığı dildeki en sinir bozucu kelimelerden biri aşktı. Bu küçücük kelimeye o kadar fazla anlam yüklenmişti ki. Ağızdan ağıza dolaşıyor, insanlar sahip oldukları şeylere, hayvanlarına, tatilde gidecekleri yerlere ve en sevdikleri yiyeceklere olan bağlılıklarını anlatırken bu kelimeyi özgürce kullanıyorlardı. Aynı zamanda, bu kelimeyi hayatlarında en önemli olduğunu düşündükleri insan için de kullanıyorlardı. Bu aşağılayıcı değil miydi? Bu kadar derin bir duyguyu tanımlayacak başka bir kelime olması gerekmez miydi?
ataç ikon Hale
kitaba 2 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...