up
ara

Sherlock Holmes - Korku Vadisi

The Valley of Fear

Sherlock Holmes - Korku Vadisi Konusu ve Özeti

Sherlock Holmes - Korku Vadisi
A Case Of Identity kitabının da yazarı Arthur Conan Doyle tarafından kaleme alınan Sherlock Holmes - Korku Vadisi kitabı Roman (Çeviri), Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789944886772 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sherlock Holmes - Korku Vadisi isimli kitap 193 sayfadan oluşuyor. Sherlock Holmes - Korku Vadisi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları
ISBN: 9789944886772
Sayfa: 193 sayfa
Sir Arthur Conan Doyle'un akıl yürütme yeteneği çok güçlü Edinburglu bir öğretmenden esinlenerek yarattığı Sherlock Holmes, 1877'de yayımlanan Kızıl Leke'de ilk kez boy gösterdi.
Holmes'un ele aldığı karmaşık cinayetler, karşılaştığı suçlular, sahte ipuçları, çaresiz kalmış kanun adamları, yalan söyleyen tanıklar, rastlantılar, dedektifin gözlem gücü, zekâsı ve ulaştığı umulmadık çözümler zevkli bir kurgu içinde, akıcı bir ifadeyle öykülenerek edebiyatın klasikleri arasına katıldı.

Ünlü dedektif Sherlock Holmes gizemli bir kişiden şifreli bir mesaj almıştır. Mesajda bir cinayet işleneceğinden söz edilmektedir. Mesajın şifresini sadık yardımcısı Watson'la birlikte çözdükleri anda, Bristone'da bir cinayet işlendiği haberini alırlar.Hemen harekete geçen kahramanlarımız, öldürülen kişinin Amerika'da Korku Vadisi adı verilen bölgede yıllar önce karanlık işlerde çalıştığını ve geçmişi hakkında kendsinden yirmi beş yaş küçük karısı da dahil olmak üzere, kimsenin bilgisi olmadığını öğrenirler.Tam da yüzyılın en büyük dedektifinin elinden kaçmayacak bir öykü... Holmes'un zekasından kuşku duymayan okurlar için bir ziyafet daha...
okunmuş kütüphane

okunmuş kütüphane

@okunmuskutuphane - Konya

Sherlock ile Dr. Watson yine bir gün Baker Caddesi 221 numaralı mekanlarında otururken Sherlock Holmes şifreli bir mektup alır. Şifre Sherlock okuyanların tahmin edebileceği gibi karmaşık işlemlerden sonra çözülür. Gelen bu şifreli mektuba göre Bay Douglas sahibi olduğu Birlstone köşkünde öldürülmüştür. Bu bilgi mektupla uğraşan Sherlock’un yanına gelen resmi dedektifler mektubu görününce de teyit edilmiştir. Sherlock olaya müdahil olur ve macera başlar. Acaba Birstone köşkündeki cesedi kim neden bu hale getirmiştir. Köşkün sahibi Bay Douglas’ın eşi ve kadının fazla samimi olduğu Cecil Baker bir aşk cinayeti mi işlemişlerdir. Bay Douglas’ın kabusu olmuş Korku Vadisi neresidir ve kimdir bu Vücutların Efendisi. Bay Douglas karanlık geçmişinin kurbanı mı olmuştur.
Daha öncede söylediğim gibi Sherlock Holmes hikayelerinin yorum ve incelemelerinde karşılaştığım en büyük sıkıntısı kitabı hiç okumamış birisine kitap konusu hakkında fikir verememek. Zira hikayeyi anlatsam okurken tadı kaçacak. Yani olayı hem sezdirmeyeceğim hem de fikir sahibi edeceğim derken belki de bu yorumlarımı okuyan birisi ne kadar yüzeysel geçmiş diyecek. Ama kitabı okuyunca bana hak vereceksiniz.

Diğer kitap inceleme ve yorumlarım için http://www.okunmuskutuphane.blogspot.com
0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948 - Ankara

Bu seri dehşet verici bir şekilde büyüleyici desem abartmış sayılmam. Sayfalarda ilerledikçe içinizi müthiş bir korku ve merak silsilesi sarıyor. Bulmaca çözer gibi ipuçlarından hareket ederek katili bulmaya çalışıyorsunuz Sherlock Holmes ile birlikte ama nafile katil kendini gizlemeyi ustaca başarabilecek bir zekaya sahip. Epey uğraşıp sonunda işte katili nihayetinde buldum diyerek rahatlıyorsunuz. Sonra katili buldum edasıyla diğer sayfaları da büyük bir istekle okuyup şaşırıyorsunuz. Neden şaşırıyorsunuz? Çünkü katil olarak bildiğiniz kişi her be kadar tehlikelere bulaşmış olsa bile aslında kitabın en masum karakteri... Siz de bu masum gizemli karakteri merak ediyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun.
0 yorum
nihan avcioglu

nihan avcioglu

@nihanavcioglu

Sherlock Holmes'ün biraz da figüran kaldığı bir roman. Ezeli düşmanı Moriarty'yi tanıtmaya yönelik yazılmış ancak hikaye dolaylı bir konu üzerinden ele alındığından ikili ile ilgili kısımlar paragraflarla sınırlı kalmış. Daha büyük beklentilerle okudum ama beğenmediğimi de söyleyemem.

Sherlock Holmes hikayelerini romanlarından daha başarılı ve okunası buluyorum. Romanlarında geri dönüşlerle kitabın yarısını araştırılan hikayenin başlangıcı oluşturuyor, hikayelerse tamamen Holmes odaklı ve işin sırrı hep son bir iki sayfada Holmes'ün çıkarımları açıklanarak bitiyor.
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari - İstanbul

Her zamanki gibi klasik bir Sherlock Holmes romanı. Evet hep aynı tarz olabilir ama zaten biz de bunu seviyoruz. Olaylar hakkındaki akıl yürütmesi ile klasik sonuca bağlanıyor her zaman. Bu kitabı da bir çeteyle ilgili. Hani böyle kafanız yoğundur rahatlamak isterseniz ya işte bence Sherlock böyle zamanlar için okunması gereken kitaplardan. Olaya o kadar yoğunlaşıyorsunuz ki ister istemez sıkıntılarınızı unutuyorsunuz.
0 yorum
oktay

oktay

@oktay

kitap içeriği güzel,ünlü bir dedektif,çözülmesi gereken olaylar ve çözüme giden ilginç taktikler bu severek okuduğum kitaba neden 4 puan verdiğimi sorarsanız kitap ingilizceden türkçeye cevrilirken bazı cümleler,kelimeler istenilen şekilde doğru olarak çevrilmemiş,yada çevrilememiş bundan dolayı bazı bölümlerde anlayamayacağınız cümleler olabilir ve canınız sıkılabilir...
0 yorum

Sherlock Holmes - Korku Vadisi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
İlkin

İlkin

@ilkink - Kocaeli / İzmit

Ama her zincir ancak en güçsüz halkası kadar güçlüdür.
ataç ikon Sherlock Holmes - Korku Vadisi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari - İstanbul

"Bunda biraz hayal gücü de olduğunu itiraf etmeliyim, ama zaten genellikle, hayal de gerçeğin annesi değil midir?"
ataç ikon Sherlock Holmes - Korku Vadisi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
İlkin

İlkin

@ilkink - Kocaeli / İzmit

Ortalama bir zeka, kendinden yüksekte duranları hiçbir zaman göremez; oysa gerçek bir yetenek, dehayı nerede görse tanır ve ona saygıda kusur etmez.
ataç ikon Sherlock Holmes - Korku Vadisi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari - İstanbul

"Hiçbir zincir en zayıf halkasından daha güçlü sayılamaz."
ataç ikon Sherlock Holmes - Korku Vadisi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari - İstanbul

"Bu yalnızca bir hayal ürünü, kabul ediyorum, ama gerçekler ne kadar da sık hayal gücünden doğar."
ataç ikon Sherlock Holmes - Korku Vadisi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum