up
ara

Hiç Yoktan Bir Evren

- A Universe From Nothing

Hiç Yoktan Bir Evren Konusu ve Özeti

Hiç Yoktan Bir Evren
Hiç Yoktan Bir Evren kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Ebru Kılıç
Yayınevi: Aylak Kitap
ISBN: 9786055691738
Sayfa: 256 sayfa Basım Tarihi: 2013
"Neden Hiçbir Şey Olmayacağına Bir Şey Var? Darwin'den bugüne yazılmış en önemli bilimsel kitap. Türlerin Kökeni'nin doğaüstücülüğe indirdiği ölümcül darbeyi, Hiç Yoktan Bir Evren kozmoloji alanında yapıyor."
-Richard Dawkins-

"Son yıllarda bir dizi parlak kavrayış ve hayret verici keşif evreni sarstı, Lawrence Krauss da bütün bu gelişmelerin göbeğindeydi. Krauss her zamanki canlılığıyla, bu dikkat çekici hikayeyi dikkat çekici derecede anlaşılır kılmış. Zirveye tırmandığınız noktada varoluşun büyük sorusuna, "Neden hiçbir şey olmayacağına bir şey var?" sorusuna verilmiş cesur bir bilimsel cevapla karşılaşacaksınız."
-Frank Wilczek-

"Fizikte gelinen son noktaya dair mükemmel bir kılavuz. Ayrıntılı ama açık bir dille kaleme alınmış, titiz ama sıkıcı değil. Krauss'un gayet güzel açıkladığı üzere uzay ve zaman gerçekten de hiçbir şeyden, hiçlikten doğmuş olabilir. Muhteşem bir kitap."
-New Scientist-

"Krauss, kısmen muzipliği sayesinde, astrofizik alanındaki en zorlu fikirleri, alan dışından okurların anlayabileceği şekilde sunmak gibi ender bulunan bir yeteneğe sahip."
-San Francisco Chronicle-

"Bilgilendirici olduğu kadar eğlenceli ve esprili. İlginç olduğu kadar ikna edici."
-Publishers Weekly-
Kenan

Kenan

@enron

Evren Nasıl Oldu?
Sorusunun cevabı için okunacak temel bir kitap.

Evrene, uzaya meraklı biz amatörlerin; internetten, youtube'tan edindiği yarım yamalak ve karmaşık bilgilerin daha düzenli bir şekilde sunumu.
Evrenin nasıl olduğu ve uzay fiziğine dair gelişmelerin; Kepler'den Newton'a, Einstein'dan Feynman'a kadar aşamalı tarihsel gelişimini de bulmak mümkün bu kitapta. Birkaç espriyle de süslenmiş.
İşin dinsel boyutuna pek girilmemiş, Richard Dawkins'in Önsözü hariç.

Tanıtım kısmında Ayça Şen: "Fizik sevip de anlamayanlara fiziğin geldiği son noktayı anlatan nefis bir kitap." der
Evet, anlaşılır yerler çok ancak fizikçi ve kozmolog olmayan bizler için teknik bilgilerin yoğunlaştığı kısımlar sıkıcı olabiliyor, çünkü anlayamıyoruz. Tek başına yeterli değil ancak konuyla ilgili okunması gereken ilk kitaplardan.

"Darwin'den bugüne yazılmış en önemli bilimsel kitap. Türlerin Kökeni'nin doğaüstücülüğe indirdiği ölümcül darbeyi, Hiç Yoktan Bir Evren kozmoloji alanında yapıyor."
Richard Dawkins
ataç ikon Hiç Yoktan Bir Evren
kitaba puan vermedi
5 yorum
Eseflal (@eseflal)
O zmn okumalı :) teşekkürler inceleme için :)
01.08.18 beğen 1 cevap
Lıpo (@dusundurucudusunce)
Yemin ederim dünyada tek bir dilek hakkım olsaydı evrenin gerçeğini öğrenmek için harcardım.
01.08.18 beğen 2 cevap
ilayda küçükal

ilayda küçükal

@ilaydakucukall

Bir lise son öğrencisi olarak elimdeki bilgilerle gayet rahat anladığım asla sıkıcı olmayan okunulası kitap!!
ataç ikon Hiç Yoktan Bir Evren
kitaba puan vermedi
0 yorum

Hiç Yoktan Bir Evren - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
9
KİTAP
Popüler Düzeyde Fizik Kitapları
Fizikle ilgili popüler bilim kitaplarını bu listeden bulabilirisiniz. Bilimle ve fizikle amatör veya hobi düzeyde de olsa oku...