up
ara

A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması 1. Cilt

A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması 1. Cilt Konusu ve Özeti

A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması 1. Cilt
A Game Of Thrones: Kılıçların Fırtınası 2. Cilt kitabının da yazarı George R. R. Martin tarafından kaleme alınan A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması 1. Cilt kitabı Roman, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2011 yılında 9789944824644 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması 1. Cilt isimli kitap 504 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sibel Alaş çevirmiştir. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması 1. Cilt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Sibel Alaş
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944824644
Sayfa: 504 sayfa Basım Tarihi: 2011
Buz ve Ateşin Şarkısı II

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

George R. R. Martin, 'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası'nın kadim kalesinden, Kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht'ı ve parçalanmış Yedi Krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir...

"Martin, birinci ciltteki vaadini fazlasıyla yerine getiriyor ve yazılmış en iyi fantastik eser olmaya aday serisine devam ediyor."
-The Denver Post-

"George Martin kesinlikle destansı fantastik edebiyatın yeni ustalarından."
-Katharine Kerr-

"Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."
-Robert Jordan-

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı."
-Anne McCaffrey-

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser."
-Marion Zimmer Bradley-
Rue

Rue

@rue - Ankara

Kitap gerçekten seriyi çok güzel devam ettiriyor. Bu kitapta Stark’ların yaşadığı kötü günler çok fazla. Tabi bununla sınırlı kalmayacak. Kitapta göze çarpan şey insanların birbirlerini kolayca öldürebilmeleri. Birbirlerini yok saymaları. Herkesin hikâyesini ayrı ayrı okuyoruz. Bir çok kişi kendini kral ilan edip kral olmaya niyetli şimdiden. Kimin olacağı zaten belirsiz. Krallardan çok onların tanrıları savaşıyor gibi. Kral Joffrey- Stannis Baratheon-Renly Baratheon - Robb Stark hepsi de kral olmak için savaşıyor. Kral Eli olan Tyrion Lannister ise sarayın tüm kural ve kişilerini, inceliklerini bir bir öğreniyor. Sansa’nın tutsaklığı devam ediyor. Krala bağlıymış gibi görünmek istese de abisinin gelişini sabırsızlıkla bekliyor. Şimdilik savaş devam ediyor. Bir de unutmadan bu kitapta ejderhaların büyüyüşüne şahit de oluyoruz. Kitap güzel yine de karakterlerin çokluğu- son sayfalarda bulunan soy ağaçları- hala gözümü korkutuyor.
0 yorum
Dilek Öz

Dilek Öz

@lostris - İstanbul

Demir tahtta çok genç, dengesiz bir kral; kralı hizaya getirmeye çalışan, zeki bir kral eli; krala karşı ayaklanan, kendi krallıklarını ilan eden lordlar; intikam ateşiyle yanan, krallığa yürüyen, hiç savaş kaybetmeyen genç Robb Stark. Kuzeyde, bir yanda terk edilmiş, kendi hallerine bırakılmış, Gece Nöbetçileri, diğer yanda, yabanıllar, devler, mamutlar, akgezenler, wightlar...

Bir tarafta çocuklarına kavuşmak için her türlü, mücadeleye atılmaya hazır bir anne.

Seri kaldı yerden heyecanla devam ediyor. George Martin, yaratıcılıkta sınır tanımıyor, dikkatli okuyanlar, ipuçlarını birleştirebilenler için, serinin kalan kitaplarına göndermeler yapıyor.
0 yorum
Ahyoka

Ahyoka

@gulsumyildiz - Trabzon

Seriye heyecanla devam ediyorum. Bu kitapta özellikle en çok dikkatimi çeken Tyrion'ın kelimelerle oynayabilme zekası. Gerçekten kelimeler Tyrion'un silahı ve kullanmasını çok iyi bildiği bir silah. Tyrion'un her cümlesini büyük bir merakla okudum ve etkilenmemem gibi bir durum söz konusu olamazdı. Aslında bu kitap için çok daha övgü dolu sözler sarf edebilirim ama sanırım noktayı buraya koyup okumaya devam edeceğim.
0 yorum
Ekin Uskut

Ekin Uskut

@ekinuskut

Kralların Çarpışması fantastik dünyaya yeni bir kapı aralayan George R.R Martin'in bağımlısı olunacak Buz Ve Ateşin Şarkısı serisinin ikinci kitabı ve elden düşürülmeden okunacak nitelikte.
0 yorum
Adnan

Adnan

@adnaninbiri

Kralların Çarpışması 1. Kısım
Taht oyunlarında işler kızışıyor. 2. Kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Neler olacak acaba ? Fantastik sevenler için serinin 2. kitabı. Kesinlikle okumalısınız.
0 yorum

A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması 1. Cilt - S41

Elbisenin uzun kolları, kollarındaki morlukları saklıyordu. Morluklar da Joffrey'nin hediyesiydi. Robb'un Kuzey Kralı ilan edildiğini öğrendiğinde Joffrey öfkeden çılgına dönmüş ve Sansa'yı dövmesi için Söz Boros'u göndermişti.
Büşra Çenberci tarafından eklenmiştir.
Aygül E.

Aygül E.

@rugazuhrafa

Serçeparmak bal peteğinden koca bir ısırık almış küçük bir oğlan çocuğu gibi görünüyordu. Arılara dikkat etmeye çalışıyordu ama bal çok tatlıydı.
ataç ikon A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması ...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@askkoleksiyoncusu

Korkmak utanılacak bir şey değil. Babam hep bunu söylerdi. Önemli olan korkuyla nasıl baş ettiğimizdir -Jon Snow
ataç ikon A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması ...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Korkmamız gereken tek kurt türü insan derisi giymiş olanlar.
ataç ikon A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması ...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Güç, siz nerede olduğuna inanıyorsanız oradadır lordum. Ne eksik ne fazla.
ataç ikon A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması ...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Bİrlikte çalıştığı insanların isimlerini bile bilmek istemiyordu;onları tanımak,öldüklerinde çok daha fazla üzülmek anlamına geliyordu.
ataç ikon A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması ...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...
429
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....
328
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...
9
KİTAP
Daha Çok Game of Thrones Adıyla Anılan Buz ve Ateşin Şarkısı Serisinin Tüm Kitapları
George Martin tarafından yazılan ve Game of Thrones adlı diziyle ünlenen epik-fantezi türündeki Buz ve Ateşin Şarkısı serisi...
Senem

Senem

@kitapvekahve - Ankara

 paylaşım fotoğrafı
Biraz kahve ve bi kitap 🧡
ataç ikon A Game Of Thrones: Kralların Çarpışması ...
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum