up
ara

Düşüncenin Coğrafyası

Düşüncenin Coğrafyası Konusu ve Özeti

Düşüncenin Coğrafyası
Düşüncenin Coğrafyası kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Gül Çağalı Güven
Yayınevi: Varlık Yayınları
ISBN: 9789754342802
Sayfa: 198 sayfa Basım Tarihi: 2004
Doğulular ve Batılılar Nasıl ve Neden Birbirinden Farklı Düşünürler?

Profesör Nisbet'in kültürel psikoloji alanında çığır açacak uluslararası araştırmalarını belgeleyen Düşüncenin Coğrafyası, doğruluğuyla ikna edici ve vardığı sonuçlarla şaşırtıcı görünen bir dizi karşılaştırmalı incelemede şu tür sorulara yanıt arıyor:Kadim Çinliler neden Yunanlılar gibi geometride değil de sadece cebir ve aritmetikte başarılı olmuşlardır? Doğu Asyalılar bir nesneyi çevresinden soyutlamakta nedenzorlanırlar?Batılı bebekler isimleri fiillerden daha hızlı öğrenirken, DoğuAsya'da neden tam tersi geçerlidir?Bu bilişsel farklılıkların uluslararası siyasetin geleceği açısındanne gibi sonuçları olabilir? Bunlar Fukuyama'nın "tarihin sonu"senaryosunu mu, yoksa Hungtington'un "uygarlıklar çatışması'nımı desteklemektedir?(Arka Kapak'tan)
emuskubi

emuskubi

@emuskubii

Her iklimde başka... her coğrafyada başka... anlamlandırmamız... değerlerimiz...anlayışımız...bir hocamın tavsiyesiyle okuduğum kütüphanemin nadide kitaplarından..
0 yorum

Düşüncenin Coğrafyası - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle