up
ara

Bir Çöküşün Yeni Tarihi: Osmanlı İmparatorluğu'nun Son 300 Yılı

Bir Çöküşün Yeni Tarihi: Osmanlı İmparatorluğu'nun Son 300 Yılı Konusu ve Özeti

Bir Çöküşün Yeni Tarihi:
Osmanlı İmparatorluğu'nun Son 300 Yılı
Kırım Savaşı ve Modern Avrupa'nın Doğuşu kitabının da yazarı Alan Palmer tarafından kaleme alınan Bir Çöküşün Yeni Tarihi:
Osmanlı İmparatorluğu'nun Son 300 Yılı kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turkuvaz yayınevinden 0 yılında 9786054069125 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Çöküşün Yeni Tarihi:
Osmanlı İmparatorluğu'nun Son 300 Yılı isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Belkıs Çorakçı (Dişbudak) çevirmiştir. Bir Çöküşün Yeni Tarihi:
Osmanlı İmparatorluğu'nun Son 300 Yılı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Belkıs Çorakçı (Dişbudak)
Yayınevi: Turkuvaz
ISBN: 9786054069125
Sayfa: 352 sayfa
Alan Palmer, 700 yıllık Osmanlı İmparatorluğu'nun gerilemesi ve çöküşü konusunda genel kabul gören pek çok nedeni, bir hanedanın geçmişi ve geleceğiyle yaşadığı çatışmalar ekseninde ele alıyor. Osmanlı hükümdarlarını duygusal karmaşaları, korkuları, zaafları ve erdemleriyle, kısacası en insani yanlarıyla mercek altına yatırıp üç yüz yıllık bir buhranın sebeplerini bir yabancının bakış açısından anlatıyor. Osmanlı İmparatorluğu'nun gerileme ve çöküş döneminin, bütün ayrıntılarıyla ve tarafsız bir gözle incelendiği kitapta, bir çöküşün tarihi yeniden yazılıyor. Osmanlı İmparatorluğu'nu artısı ve eksisiyle yeniden değerlendirmenin, günümüz Türkiye'sinin güncel siyasal ve toplumsal gelişimini anlamakta yararı olacağına inananlar için Osmanlı İmparatorluğu: Bir Çöküşün Yeni Tarihi çok önemli bir başucu kitabı olacaktır.Kapsamlı bir araştırmaya dayanan muhteşem, akıcı bir kitapRobert BlakeHem kolay okunur bir kitap hem de gerçekten bilgilendirici John Keegean, Daily TelegraphBilimsel, keyifli ve son derece dengeli bir üslupla yazılmış bir tarih çalışmasıIndependent on Sunday

Bir Çöküşün Yeni Tarihi: Osmanlı İmparatorluğu'nun Son 300 Yılı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle