up
ara

Yemin

Yemin Konusu ve Özeti

Yemin
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Kimberly Derting tarafından kaleme alınan Yemin kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dex Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786050904970 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yemin isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitap Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yemin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Dex Yayınevi
ISBN: 9786050904970
Sayfa: 256 sayfa
Burası Ludania, yaşam koşulları zor bir ülke. Toplum, katı sınıflara ayrılmış durumda ve her sınıf kendi dilini konuşmak zorunda.En küçük bir sınır ihlali, örneğin üst sınıfa mensup birinin gözlerine bakmak bile, anında idam sebebi.On yedi yaşındaki Charlaina, küçüklüğünden beri her sınıfın dilini anlama yeteneğine sahip; ve bu yeteneğini kendini bildi bileli herkesten saklıyor. Kendini özgür hissettiği tek yer, artık birer uyuşturucu pazarına dönmüş yeraltı klüpleri. Buralarda insanlar baskıcı kurallardan sıyrılıp kısa süreliğine de olsa rahat bir nefes alabiliyorlar.İşte Charlaina da burada son derece çekici ve gizemli bir gençle tanışıyor, adı Max. Ve Max, daha önce Charlaina'nın hiç duymadığı bir dilde konuşuyor. Charlaina neredeyse sırrını açık etmek üzere.Onu görer görmez çarpılsa da Max'in hangi tarafta olduğundan bir türlü emin olamıyor. Sık sık yinelenen acil durum tatbikatları birden gerçeğe dönüşüp de şiddet ve vahşet ülkede kol gezmeye başladığında Charlaina'nın yeteneğinin neye hizmet ettiği anlaşılıyor:Ülkesini zalim bir rejimden kurtarmak.Zamansız ve mekansız bir üçlemenin ilk kitabı olan Yemin, sınıf gerçekliğini dil üzerinden sembolize ederek katı toplumsal ayrımlara dikkat çekiyor. Karanlık, soğuk ve katı rejimlerin toplumlar üzerindeki baskısını gösterişli ve sürükleyici bir macerayla betimliyor.
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Kitapta farklı dillerden konuşan bir halk var ve sınıf ayrılığı üzerine yazılmış güzel bir kurgu . Okumak isteyenlere tavsiye edebileceğim bir kitap . . .
ataç ikon Yemin
kitaba 8 verdi
0 yorum
Aleyna Veyisoğlu

Aleyna Veyisoğlu

@aleynaeser

Bence çok güzel bir kitaptı.Başlarda bana biraz sıkıcı gelmişti ama sonra daha heyecanlıydı ama bu kitapta yinede fazla aksiyon yok
ataç ikon Yemin
kitaba 10 verdi
0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Başlarda biraz karıştırsam da sonra topladı. Güzeldi.
ataç ikon Yemin
kitaba 8 verdi
0 yorum
Shakespeare

Shakespeare

@shakespare

Bu kitap sayesinde okuma hızım arttı desem?
ataç ikon Yemin
kitaba 8 verdi
0 yorum

Yemin - S41

Gözlerimi kaldırıp onunkilere baktım. Koyu renkli kirpiklerinin belirgin kıvrımlarını hayranlıkla inceledim ve bir kez daha bunu yapmamam, gözlerimi başka taraf çevirmem gerektiğini söyleyen o his yüzünden gerildim. Sonra kendi kendime burada -gece klubünde- sınıf farkı gözetilmediğini hatırlattım. Sadece illüzyon olsa da öyleydi.
dilara k. tarafından eklenmiştir.
34
KİTAP
Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları
Gelecek zamanla ilgili ürkütücü senaryolar okumak istiyorsan en iyi dispotik kitaplar listemiz tam sana göre. Bildiğin başka ...