up
ara

Anormaller

Anormaller Konusu ve Özeti

Anormaller
Anormaller kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: İthaki Yayınları
ISBN: 9786053751625
Sayfa: 190 sayfa
"Hepimizin ümit edebileceği en büyük ideal, dünyayı, kör bir adamın rüyasında gördüğü gibi görebilmektir."Kentucky'nin küçük bir kasabasında beş ucubenin(!) kurduğu Anormaller grubu toplumun dayattığı kurallara baş kaldırıyor!Grup ElemanlarıLuster: Uyuşturucu satıcısı erkek kardeşleriyle birlikte gettoda yaşıyor ve en büyük hayali rock yıldızı olmak.Ember: Sekiz yaşında ve amacı dünyayı yok etmek.Opal: Seksen yaşında, seks delisi ve tek ilgi alanı âlem yapmak.Ray: Körfez Savaşı'nda Amerikalılara karşı savaşmış olsa da onları seven Iraklı bir asker.Aurora: Erkeklerin kendisini nesneleştirmesinden nefret eden enfes bir Satanist."Genç Joey Goebel doğuştan yazar... çatlak edebiyat cinlerinin rubidyum değnekleriyle kafatasında davul çaldığı orijinallerden biri. Vahşi bir kavrayış ve gaddar bir matraklığın yanında tuhaf bir dokunaklılık... Anormaller yirmi birinci yüzyılın şimdiye kadarki en ilginç romanı."-Tom Robbins-
Değirmen Bekçisi

Değirmen Bekçisi

@degirmenbekcisi

"...Okurken genel olarak bir merak içerisinde oluyorsunuz. Yazar betimlemesi zor, iç dünyalarını anlatmak ise daha zor olan bu 5 karakteri öyle bir anlatmış ki, yazarın zekasına ister istemez şapka çıkartıyorsunuz..."

Devamı için: http://degirmenbekcisi.com/2013/06/anormaller/
ataç ikon Anormaller
kitaba puan vermedi
0 yorum
Siyah Gece

Siyah Gece

@siyahgece0

Kitap cidden mükemmeldi.Yıllardır kitaplarda aradığım anlamlılığı bu kitapta buldum.Sayfa sayısı az olabilir ancak size çok fazla şey kazandırıyor.Benim gruptaki favorim Luster oldu.Kesinlikle öneririm :)
ataç ikon Anormaller
kitaba 10 verdi
0 yorum

Anormaller - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Siyah Gece

Siyah Gece

@siyahgece0

Güneş sadece sıradan bir yıldız, onu özel yapan bizleriz. Güneşe acıyorum.
Ben kokainman değilim.
Benim beynim doğduğum andan itibaren yanmış, uyuşturucudan değil, tanıştığım tüm insanlar yüzünden. … Benim gibi biri için hayat, başkalarının göz yuvarlarının çaldığı şeyleri geri almaya çalışmaktır. Hepimizin ümit edebileceği en büyük ideal ise, dünyayı, kör bir adamın rüyasında gördüğü gibi görebilmektir. (s. 188/189)
ataç ikon Anormaller
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum