up
ara

Coraline

Coraline Konusu ve Özeti

Coraline
Sandman 3 - Düş Ülkesi kitabının da yazarı Neil Gaiman tarafından kaleme alınan Coraline kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9799757064731 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Coraline isimli kitap 167 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Coraline kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık
ISBN: 9799757064731
Sayfa: 167 sayfa
Heyecan arayan Coraline, gizemli bir kapıdan geçerek kendi dünyasına çok benzeyen ancak değişik ve ürpertici bir dünyaya geçer. Burada tutsak olarak tutulan annesini, babasını ve başka üç çocuğun ruhlarıyla birlikte kendisini kurtarmak için cesaret ve sağduyusunu kullanarak korkunç bir yaratığa meydan okumak zorundadır.Eleştirmenlerin takdirle karşıladıkları, pek çok ödül sahibi yazar Neil Gaiman, bu kitabıyla okuyuculara büyük keyifler yaşatacak.
Umut Çalışan

Umut Çalışan

@umutcalisan

Neil Gaiman’ı severim. Ancak okuduğum kitapları bir dolu, bir boş şeklinde oluyor. Bu da bence boş kitaplarından biri. Tarz olarak biraz Narnia, biraz Spiderwick Günceleri gibi. Küçük dostumuz Coraline – Caroline değil- yeni taşındıkları evi keşfederken, misafir odasında hiçbir yere açılmayan bir kapı buluyor. Bu kapı daha sonra Coralin’in gerçek hayatındaki her şeyin kötü bir kopyasının bulunduğu başka bir dünyaya açılacak.

Kitap kısa, 176 sayfa. Bahse konu kapıdan geçen Coralin’in, öteki dünyadaki varlığı kandırıp kendi dünyasına dönmesini konu alıyor. İlkokul çocukları için belki biraz ürkütücü sayılabilir. Ama ondan sonra okurun yaşı ile birlikte gereksizliği artmakta. Elinize alıp, uykudan önce çocuğunuza da okuyamazsınız. Ama neyse ki 5 TL civarında bir fiyatla çok büyük bir kayıp değil. http://ucalisan.blogspot.com.tr/2015/05/coraline.html
ataç ikon Coraline
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Korku hikayesi beklemiyordum ama korku çıktı :) Yani küçük yaşta okusaydım kesin korkar, ışık filan açık uyurdum sanırım. Keşif yapmaya bayılan küçük bir kız olan Coraline, başladığı maceranın altından cesareti ve zekasıyla sağ çıkmaya çalışıyor. İlginçti, yalnız çocuklarınıza okutmadan önce sizin okumanızda fayda var. Zaten iri puntolu ve kolay okunur bir ‪kitap‬.
ataç ikon Coraline
kitaba 10 verdi
2 beğen · 3 yorum
(@)
animasyon filmi de var,o da korkutucuydu :/
05.10.15 beğen cevap
angelsbooks (@babyangel)
Kitaptan sonra filmi de izledim ama kesinlikle kitap daha iyi.
05.10.15 beğen cevap
ahmet-samsa (@samsa)
http://www.neokur.com/film/4502/koralin-ve-gizli-dunya film çok hoşuma gitmişti, kitabı da okurum umarım :)
11.11.15 beğen cevap
Ahsen Güniz

Ahsen Güniz

@ahsenguniz

Henüz sekiz yaşındayken okuduğum bir kitaptı. İçindeki düğme gözlüleri asla unutmadım. Etkilendiğim doğrudur ancak korktuğumu da inkar edemem. Türlü türlü korku filmleri izleyen ben, halâ Coraline 'ın animasyonunu izlememe yetecek cesareti içimde bulamıyorum.
ataç ikon Coraline
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Burcu Balaban

Burcu Balaban

@kontes

Sizi kedilerin konuştuğu, farelerin orkestra kurduğu farklı bir diyara götüren mistik bir öykü istiyorsanız bu kitap tam size göre :)

http://www.kontesce.com/2012/12/koralin-ve-gizli-dunya-neil-gaiman.html
ataç ikon Coraline
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Kalemistik

Kalemistik

@kalemistik

Farklı bir hayal dünyası, zevkli bir kitap. Korku öğesinin suyu çıkartılmadan tadında işlenişini göreceksiniz. Neil Gaiman çok iyi bir yazar.

Vesselam...
ataç ikon Coraline
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Coraline - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Peri masalları gerçeklerden ötedir; bize ejderhaların var olduklarını anlattıkları için değil, ejderhaların bile yenilebileceğini gösterdikleri için...
ataç ikon Coraline
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
338
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...