up
ara

Hatıra-i Uhuvvet

Hatıra-i Uhuvvet Konusu ve Özeti

Hatıra-i Uhuvvet
James Robertson Pioneer of Photography in The Ottoman Empire kitabının da yazarı Bahattin Öztuncay tarafından kaleme alınan Hatıra-i Uhuvvet kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Aygaz Yayınları yayınevinden 1970 yılında 975983720 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hatıra-i Uhuvvet isimli kitap 357 sayfadan oluşuyor. Hatıra-i Uhuvvet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Aygaz Yayınları
ISBN: 975983720
Sayfa: 357 sayfa Basım Tarihi: 1970

Hatıra-i Uhuvvet - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Uzm.  Serdar T.

Uzm. Serdar T.

@lizbon

Allah aşkına aklımızı başımıza alalım. Bu ricayı sadedilan ahaliyi ifsad ile fitne koparmaya sa’y eden fesat-pişelere hitap etmiyoruz. Böyle bir hitabın boşluğunu bilmeyecek kadar safdil değiliz. Bu ricayı en küçüklerimize varıncaya kadar millete, ahaliye ediyoruz. Her işittikleri yalanlara kapılıvermemeli. Akıl ile, şer’ ile muvafık görmedikleri, anlamadıkları şeyleri gazetelere sorsunlar. Bütün âlem hain-i vatan kesilmiş değil a. müşkülleri derhal hallolunur da yar ve ağyara karşı gülünç olup kalmaktan halâs olunmuş olur."

* Ahmed Mithad Efendi’nin, Hürriyet’in (II. Meşrutiyet’in) ilanından iki ay kadar sonra, Tercüman-ı Hakikat gazetesinin 9869 no.lu, 17 Eylül 1908 tarihli sayısında çıkan yazısı
ataç ikon Hatıra-i Uhuvvet
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum