up
ara

Elf Yıldızı - Ölüm Kapısı Serisi 2. Cilt

Elf Yıldızı - Ölüm Kapısı Serisi 2. Cilt Konusu ve Özeti

Elf Yıldızı - Ölüm Kapısı Serisi 2. Cilt
Elf Yıldızı - Ölüm Kapısı Serisi 2. Cilt kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Niran Elçi
Yayınevi: İthaki Yayınları
ISBN: 9789758607327
Sayfa: 475 sayfa
Ölüm Kapısı SerisiYüzyıllar önce, benzersiz bir güce sahip sihirbazlar dünyayı dört aleme ayırdılar -gök, taş, ateş ve su- ve sonra yok oldular. Zaman içinde, büyücüler yalnızca kendi alemlerinde etkinlik kazanacak büyüler yapmayı öğrendiler, geri kalanlarını ise unuttular. Şimdi sadece, Labirent'te hayatta kalan ve Ölüm Kapısı'nı geçen birkaç kişi dört alemin tümünün varlığından haberdar -ama onlar bile koparılmış dünyanın gizemlerini henüz çözmüş değiller.Ölüm Kapısı Serisi'nin İkinci CildiElf YıldızıNemli Pryan'da, Ateş Alemi'nde, asla batmayan günş ve zengin yağmurlar öylesine engin bir orman yaratmıştır ki, insanlar ve elfler ağaç tepelerinde, cüceler ağaç kovuklarında yaşamaktadırlar. İnsanlar ile cücelerin bitmek tükenmek bilmez savaşları, onlara savaşacak silah satan aristokrat elflere düzenli bir kar ve hammadde akışı sağlamaktadır. Nesiller boyu süren ayrılıklar ve ırklar arasındaki nefret giderilememektedir -efsanevi titanların ellerinde yok olma tehdidi altındayken bile. Zekaları ve bir kehanet dışında pek az şeyle silahlanmış olan bir elf, bir insan ve bir cüce, dünyayı yıkımdan kurtarmak için birleşmek zorundadır.
can uğurpala

can uğurpala

@canugurpala

ölüm kapısı serisi başarılı bir kitap ile devam ediyor. ejderha mızrağı serisini okumuş olanlar için yazar bir süpriz de yapmış. serinin bu kitabı oldukça komik. tavsiye ederim
0 yorum

Elf Yıldızı - Ölüm Kapısı Serisi 2. Cilt - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
Burcu S.

Burcu S.

@bs

4 alemden oluşan gizem dolu bir dünya; Ölüm Kapısı Serisi paylaşım fotoğrafı
Elf Yıldızı, Yüzüklerin Efendisi'nden sonra en sevdiğim fantastik seri olan Ölüm Kapısı serisinin ikinci kitabı. Biraz serinin konusundan bahsedeyim spoiler vermeden. Yüzyıllar önce büyücüler tarafından dünya dört aleme ayrılmış. Bunlar gök, ateş, taş ve su alemleri. Daha sonra bunu yapan büyücüler ortadan kaybolmuşlar ve dünyanın alemlere ayrılmasının sebebi yaşayanlar tarafından unutulmuş. Yedi kitaptan oluşan serinin ilk dört kitabının her birinde bu alemlerden biri anlatılıyor. Son üç kitapta ise olaylar birbirine bağlanıyor. İnsanlar, elfler, cüceler, sartanlar, patrynler gibi farklı ırklar var. Her alem şaşırtıcı özellikler ve gizemler barındırıyor. Bir alemde ejderha sırtında, uçan adalar arasında yolculuk ederken bir diğer alemde suyun altında nefes alabildiğinizi keşfediyorsunuz. Farklı ve içine çeken bir kurgusu var. Fantastik edebiyata ilgi duyuyorsanız ya da giriş yapmak istiyorsanız Ölüm Kapısı'nı listenize eklemenizi öneririm.

Serinin okuma sırası şöyle:

Ejder Kanadı (Gök Alemi)
Elf Yıldızı (Ateş Alemi)
Ateş Denizi (Taş Alemi)
Yılan Büyücüsü (Su/Deniz Alemi)
Kaosun Eli
Labirentte
Yedinci Kapı

Paslaşmamız mavi kitap konseptli olduğu için serinin en sıkıcı bulduğum kitabı olan Elf Yıldızı'nı paylaşmak durumunda kaldım. =) En etkileyici bulduğum kitabı Ateş Denizi'ydi. Kırmızı kitap paslaşması olsaydı ejderhalı bir konsept patlatırdım. =)

Paslaşmaya davet olarak; @lacrima @ebrug @rabiaa @mesutserdar @fumeli @elnino @muserrefgedikli @gecederin @cnnhni @ponnik @tambagimsizproton @canae @gulcann @eseflal @ruhhassasi @asliseloglu @erguvankapisi @hayatefzaa @sedadalgic @simgetasar @kitapizyon

Mavi kitaplarınızı bekliyorum. =) Aslında amaç kitap önermek ama paslaşma olduğu için ayırt edici bir konsept olması gerekiyordu. Bu sefer bir renk olsun dedik. =)
23 yorum
Gülcan (@gulcann)
Mavi kitabı olmayanlar mavi ojesiyle destek verse olur mu? 😊şansımı denemek istedim.
28.06.19 beğen 6 cevap
Eseflal (@eseflal)
Mavilerimle geliyorum birazdan 😋😇
28.06.19 beğen 3 cevap
kitapizyon (@kitapizyon)
Görsele de yoruma da bayıldım. Emeğine sağlık...
28.06.19 beğen 1 cevap