up
ara

Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. Kitap

Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. Kitap Konusu ve Özeti

Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. Kitap
Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. Kitap kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Selim Yeniçeri
Yayınevi: Artemis Yayınları
ISBN: 9786054228218
Sayfa: 580 sayfa
Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak daha birçok şey. Ölümcül Oyuncaklar hafızanıza kazınacak!On beş yaşındaki Clary Fray, New York'ta Pandemonium Kulüp'e doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi. Hele ki, bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary, polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary'den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek kolay olmayacaktı!Clary'nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller kendilerini Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı. Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!
Hakan

Hakan

@hebn

Fantastik dünyaya ait her şey burda
Cassandra Clareden ölümcül oyuncaklar serisi arada cehennem makineleri serisi 14-15 kitap falan ama inanın bana harika bir seri. Tam bitirmedim şuan okuyor olduğum birkaç kitaptan bir tanesi serinin devamı olan mekanik melek. Kemikler şehri gölge avcıları (Shadow Hunters) ve dünyaları ile ilgili bir sürü bilgi veriyor. Cassandra aplamız serinin ilk kitabında kitapta neyi amaçladığını gölge avcılarının kimler olduğunu nasıl olunduğunu ne gibi testlerden geçmeleri gerektiğini falan anlatıyor.Hatta o kadar beğenildi ki Cassandra gölge avcısının el kitabı adında bir de eğitim kitabı çıkardı okurken kendimi kütüphanede sessizce ders çalışan acemi bir gölge avcısı hissine kapılmıştım .:) Spoiler vermek istemem ama kitap gerçekten güzel, seri daha da güzel fantastik okumayı sevenlerin beğeneceği bir seri hani herkese tavsiye ediyorum diyemem ama fantastik okuyanların ilgisini çekeceğinden eminim.Bu arada Zamanında bir fantastik kitap geçmişti elime bitirmenin kısmet olmadığı ama bitirmek istediğim kitapla alakalı aklımda kalan tek şey ana karakterin adının Dagnerus ve boşluğun efendisi olduğu idi taanlar vardı derilerinin altında değerli taş taşıyanlar sonra kutsanmış kılıçları ile boşluğun lanetlenmiş askerlerine karşı savaşan askerler bu kitabı bilen birileri varsa lütfen yoruma yazsın okumak için sabırsızlanıyorum.
0 yorum
Freya McLowell

Freya McLowell

@senema

Ve o ünlü seriye sonunda bende başlamış bulunuyorum.

Bazı yerlerde hayır olamaz çok sıkıldım ve bu gerçekten çocukca dediğim yerler oldu ama sonradan yazar bu hayal kırıklarımı ve içimde oluşan endişeyi süpürüp aldı.

Gerçekten kitabı okudukca hiçbir fantastik seriye benzemediğini fark ediyorsunuz ve belki de yeni aldığınız tatdan dolayı her şey muhteşem görünmeye başlıyor.Farklı olağanüstü karakterler değişik bir kurgu var karşımızda. Her şeyi bir kenara bırakırsak filmin fragmanları bile insanı etkilerken kitaplardan nasıl uzak durulabilir ki.

Clary gerçekten güçlü ve kararlı bir kız ve bu kitabı okutan bir başka unsur. Kitapta çocukca durumların ve duyguların olacağını düşünmüştüm ama kitap olaydan olaya atlıyor ve bu sizin sayfaları daha hızlı çevirmenize neden oluyor. Jace ise ona sadece içten içe kapıldığını hissediyor insan.
Olaylar yeni yeni başlıyor.Clary annesinin ardından çıktığı yolculukta her şeyi anlamaya çalışıyor ve aslında keşfediyor ilk kitap buna dayalı aslında en azından ben öyle düşündüm. Her şeyden azar azar bir parça sunmuş yazar. Bize de okumak düşer :)
Tavsiyemdir :)
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Nereden başlayacağımı bilmiyorum gerçekten... Kitap muhteşemdi. Özellikle yazarın yazış biçimi, betimlemeleri kitaba daha çok bağlanmamı sağladı. Kitabın içinde birçok olay vardı ve bunların içine serpiştirilmiş küçük ayrıntılar, kitabın sonunda açıklığa kavuştu.
Kitapta birçok doğaüstü varlık vardı. Vampirler, kurtadamlar, Nefilimler...
Ama kitabın en şaşırtıcı noktası sanırım finaldi. -Okla gösterilen paragraf spoiler içeriyor.-
 »  »  »  Kitabın sonun okurken yazara çok sinirlendiğimi hatırlıyorum. Gerçek anlamda Jace ve Clary'nin aynı anne babadan kardeş olduğu halde aşk yaşamaları birazcık (!) garip oldu. Sanırım yazarımız şaşırtmak isterken biraz ileri gitmiş.

Ama sadece sonunun benim istediğim gibi bitmemesi yüzünden kitaba ''kötü'' sıfatını takmak hoş bir durum olmaz. Kitap oldukça güzeldi. Tavsiye edebileceğim bir kitap....
0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus

Lisedeyken heyecanla okuduğum, kitapları beklerken bir hayli zorlandığım ve seri uzatıldığında bitene kadar okumayacağıma dair inat ettiğim serinin ilk kitabıdır kendisi. Yazarı sevmiyorum, gerçekten zalim bir yönü var ve okuyucuya çektirmeyi seviyor. (Bununla ilgili bir yorumunu okumuştum, uydurmuyorum. :) ) Ama anlatımına diyecek sözüm yok. Sizi merakta bırakır, sinirlendirir, kalbinizi kırar, mutlu eder ve daha nicesini hissettirir.

İlk kitap Gölge Avcıları'nı tanıdığımız, olayların yeni yeni başladığı ve Jace ile Clary'nin bir araya geldiği kitap. Vampirler, periler, iblisler, kurt adamlar ve daha nicesini bulunduğu fantastik bir seri. Bu tarz kitapları şimdi çok okuyamıyorum bu yüzden seriyi bitirebilecek miyim ben de merak etmekteyim. :)
0 yorum
Esra Karagül

Esra Karagül

@esrakaragul

Vakit geçirmek için
Seriye daha yeni başladım evet. Vakit geçirmek için ideal bi' kitap yaz aylarında özellikle. Akıcı üslubü olan yazarın benim için ilk kitabıydı. Biraz wattpad tarzı kitap gibi geldi bana. Tabii hep aşk yoktu. Aşk, macera, fantastikle harmanlanmış kitaptı. Iı biraz pahalı :/ Seriyi tamamlamaya uğraşıyorum, alacağım başka kitaplar ama seriye başladığım için ayak bağı oldu resmen, bu cümle incelemeye girmiyor sanırsam ufak bi' ayrıntı diyelim :) Gençlik tarzı romandır, vakit geçirmek için okuyacaksınız pişman olmazsınız. Yerine daha güzel kitaplar bulabilir misiniz? Bulursunuz elbette. Uzatmadan gideyim, yazdıkça yazasım geliyor :D
0 yorum

Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. Kitap - S41

''Belki Eric sadece bilgisayar oyunlarıyla yetinse iyi olur.''
Selin tarafından eklenmiştir.
Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Sevmek yok etmekti ve sevilmek, yok edilecek kişi olmaktı...
ataç ikon Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. K...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Nilay Güneş

Nilay Güneş

@nilygness

"Alaycılık, hayal gücü iflas edenin son sığınağıdır."
ataç ikon Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. K...
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Bikotti

Bikotti

@bikotti

Çocuk bir daha asla ağlamadı ve öğrendiği şeyi asla unutmadı: sevmek yok etmekti ve sevilmek yok edilecek kişi olmaktı.
ataç ikon Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. K...
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@tugce2

Dünya alçak gönüllülerle dolu olabilir ama şu anda kibirlilere ait.
ataç ikon Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. K...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
ZEYNEP YENEN

ZEYNEP YENEN

@zeyy

"Sessizliğin kendisi adamdan bir dalga gibi akıyordu sanki, mürekkep gibi yoğun ve simsiyah."
ataç ikon Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. K...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...
429
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....
328
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
Hayley

Hayley

@hayleyjdavid

 paylaşım fotoğrafı
Yeni bebek 😻
Sonunda sıra sana geldi.
ataç ikon Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. K...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum