up
ara

Tatlı Betüş

Tatlı Betüş Konusu ve Özeti

Tatlı Betüş
Tatlı Betüş kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Nesin Yayınları
ISBN: 9789759038373
Sayfa: 336 sayfa
O kadar çok kaçak eşya çıkardık ki, kaptan şaşıp dehşet içinde kaldı.- Bu eşyalar katiyen bu gemiden çıkmış olamaz, dedi, çünkü bizimki yolcu gemisidir ve bu kadar yükü şu kadar bin tonilatoluk şilepler bile kaldıramaz. Siz bu eşyaları geminin neresinden çıkardınız? - Kıçından, dedim, geminin kıç ambarı kaçak eyşa dolu... İkinci kaptan da, - Artık aramayın, dedi, aradıkça boyuna kaçak eşya çıkıyor, bu gemi bu kadar yükü taşıyamaz, sonra durduğu yerde gemiyi batıracaksınız. Biz mesuliyet kabul edemeyiz...
hatice Yaltır

hatice Yaltır

@haticeyaltir

sosyete: isim. Bir topluluktaki gelir düzeyi yüksek ve kendilerine özgü yaşama biçimleri olan topluluk.
TDK böyle tanımlamış. Tanıma uygun insanları bu kitapta toplamış Aziz Nesin. Ancak ben kitabı okurken '' kadın'' tarafından da bakmaya çalıştım. Tatlı Betüş e, aklına, zekasına kadın olarak hayran kaldım. Halen Tatlı Betüş lerin olduğuna inanıyorum. ,keyifli farklı duygularla okuyabileceğiniz bir kitap.
ataç ikon Tatlı Betüş
kitaba puan vermedi
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
,
27.03.17 beğen cevap

Tatlı Betüş - S41

Ama kadın bu mektuptan sonra da uzun zaman Muammer'in klarkından çözülemediğinden Paris'te kaldı. Sonra İstanbul'a döndü ama ruhu kocasının, bedeni Muammer'in. . Muammer'in eline düştükten sonra Paslı Pervin'in kirli çıkışındaki paracıkları da yavaş yavaş suyunu çekti. Derken efendim, Bayan Döviz. . Affedersiniz, ağzımız alışmış da. . O zamanlar halanıza Bayan Döviz denilirdi de. . Evet, duyduk ki Bayan Döviz Avrupa seyahatinden dönmüş. Herkesin ağzında bir Bayan Döviz'dir gidiyor. Namını duymuşum ama, o zamana kadar görmemiştim. Bir kokteylde tanıdım kendisini, yani Lokum Betüş dedikleri boşuna değil. . Affedersiniz halanıza öyle derlerdi de. .
nothingerie tarafından eklenmiştir.
hatice Yaltır

hatice Yaltır

@haticeyaltir

-Sen onun ağzını bir de eskiden görecektin, dedi.Pazar günü belediyeler bastıracak diye kepenkleri yarı indirmiş, gizli satış yapan pastırmacı dükkanı gibi bir ağzı vardı. ...
ataç ikon Tatlı Betüş
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum