up
ara

Kardeşimin Hikayesi Kitap İncelemeleri

Lunnyysvet

Lunnyysvet

@fatihim

Bu kitabı bana tavsiye eden arkadaşlarımdan özür diliyorum. Kitap hakkında çok beğeneceğim konusunda mübalağa etmişler. Tam bir vasat! Kitabın Teşekkür kısmında metnin elden geçirilerek gerekli uyarı ve düzelmelerin yapıldığı söylenmiş ancak Mehmet karakteri öğrenim hayatı boyunca kendi kimliğini kullanmış.Kardeşi Ahmet yerine psikolojik olarak geçmesi mümkünken, nasıl oluyor da ölmüş olan kardeşinin hukuken öldüğü ve mezarının pafta numarasına kadar ulaşılabiliyorken onun kimliğini kullanabiliyor. Ya da şöyle söyleyeyim sonuçta başkasına ait sahte kimlik kullanmak suç iken bu kimlikle savcılıkta şüpheli olarak nasıl ifade veriyor? Burada söz konusu cinayet ve şüpheli kişi hakkında neden daha önce araştırma araştırma yapılmıyor? Kitap günümüze çok yakın bir tarihte kurgulanmış olmasına rağmen bir çok ayrıntı gözden kaçırılmıştır. Eğer bir kişi şüpheli olarak gözaltına alınabiliyorsa onun kimlik bilgilerini dökmek geçmişe ait herhangi bir hüküm alıp almadığı araştırılması gerekiyordu ki eğer yapılsaydı kimliğin sahte olduğu o esnada açığa çıkmış olacaktı. Bu kadar küçük bir ayrıntı beni kitaptan soğutmaya yetti açıkçası.
ataç ikon Kardeşimin Hikayesi
kitaba 6 verdi
3 yorum
Venhar Merve Tıraş (@mervetirastr)
arkadaşım kitabın sonunu da söyleseydin tam olsaydı. bu nasıl inceleme ya.
14.03.14 beğen cevap
Venhar Merve Tıraş (@mervetirastr)
gerçi zaten kardeşinin kimliğini kullandığını söylemiş olman yetti sonunu anlamaya. şu saatten sonra okunmasına gerek kalmadı .
14.03.14 beğen cevap
Moonlight (@mehtapfatihsimay)
Bir de benim gibi okuyup hayal kırıklığına uğrayıp bu da yetmiyor gibi boşa zaman harcamış olsaydınız acaba tepkiniz nasıl olurdu merak içindeyim...
07.08.14 beğen cevap