up
ara

Eğitim Psikolojisi

Eğitim Psikolojisi Konusu ve Özeti

Eğitim Psikolojisi
Eğitim Psikolojisi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Nobel Yayın Dağıtım
ISBN: 9786051332475
Sayfa: 255 sayfa
Eğitim Psikolojisi; öğretmenlik mesleğinin kavramsal temelleri bakımından son derece önemli bir derstir. Bu derste edinilen kuramsal bilgiler öğretmen adaylarının kurgulayacağı zihinsel modellere temel teşkil edecektir. Geliştirilen modeller ise meslek hayatında gerçekleştirilecek uygulama stratejilerinin ana kaynağını oluşturacaktır. Bu nedenle öğretmen adaylarının kitapta geçen kavram, terim, ilke ve stratejileri şimdiden yaşantısal bir yaklaşımla tecrübe etmeleri oldukça mühimdir. Kitap, öğretmen ve öğretmen adaylarına, bir sınav mecburiyetinin nesnesi olarak algılanmaması durumunda, potansiyel yeteneklerini beceriye dönüştürme imkânı sunacaktır.
Ilknur Duran

Ilknur Duran

@ilknurduran18400

öğretmenlik mesleğine yeni başlayacak olanlariçin ya da bilgisini ve motivasyonunu arttırmak isteyen öğretmen,anne ve babalar için tercih edilebilecek bir kitap.Gelişim ve öğrenme psikolokjisinin temelleri anlatıyor.Bunun yaında çocukların motivasyonunu artırıcı küçük detaylara yer veriyor.Ama şu belirtmeden geçemeyeceğim Ziya Selçuk'un seminerleri daha da keyifli....
ataç ikon Eğitim Psikolojisi
kitaba puan vermedi
0 yorum

Eğitim Psikolojisi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle