up
ara

Çok Bilen Çok Yanılır

Çok Bilen Çok Yanılır Konusu ve Özeti

Çok Bilen Çok Yanılır
Çok Bilen Çok Yanılır kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Kitap Zamanı Yayınları
ISBN: 9786051001869
Sayfa: 115 sayfa
İhsan Bey, yalnız kendi kendine. "İnsan ne acayip şey! Nasıl da birden bire değişti. Biraz önce her söylediğime ateş püskürürken şimdi kadınlığı tuttu. Ben nasıl isen öyleyim. Bende hiçbir değişiklik yok, sadece sıfatım değişiyor. Demek sıfat herşeyden üstün geliyor. Yazık, yazık! Ama kızcağız ne yapsın. Dünyanın kuralı böyle... Hem de o bir kadın. Zavallıya, kabahat kendisindeynıiş gibi, anası babası kim bilir nasıl söylenip durdu da, kızcağız sıkıldı. Buna rağmen beni terk etmek istemedi. Bu da sevindirici, gurur verici bir şey... Çünkü beni seviyor, sevdiğini her hareketiyle belli ediyordu. Her neyse! Allah dirlik düzenlik versin! Ancak şu Azmi Efendi midir nedir, öyle afallayacak ki! Şu dünyada da hiç böyle sinsi şeytan şey görmedim. Allah bir daha göstermesin. Şu başımdan geçenleri paşa babama söylesem gülmekten bayılır.
thebookthief

thebookthief

@tcbasakgurel

Güzel bir eser. Tiyatro tarzında akıcı. Öyküsü biraz sade ve basit olmasına rağmen okuması keyifli. Gerçekten de çok bilen çok yanılır. Türk edebiyatını sevenler bu eseri kesinlikle almalı ve okumalı
ataç ikon Çok Bilen Çok Yanılır
kitaba 10 verdi
0 yorum
silaes

silaes

@silaes

Beklediğimden güzel çıktı ve favorilerim arasında yerini aldı. Ayrıca şeriyat hukukunda eşya olan kadına dair çok şey bulabilirsiniz. Kadının fendi her zaman erkeği yener.
ataç ikon Çok Bilen Çok Yanılır
kitaba 6 verdi
0 yorum

Çok Bilen Çok Yanılır - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle