up
ara

Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes Cilt: 1

Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes Cilt: 1 Konusu ve Özeti

Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes Cilt: 1
Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes Cilt: 1 kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9786051415987
Sayfa: 826 sayfa
Dünyanın önde gelen Victoria dönemi ve Sherlock Holmes uzmanlarından Leslie S. Klinger'ın editörlüğünde hazırlanan Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes, yalnızca polisiye meraklılarına değil, tüm edebiyatseverlere hitap eden bir çalışma.Bu dünyanın en ünlü dedektifiyle yeni tanışan okurlar, Klinger'ın her öykünün girişindeki berrak sunumundan yararlanırken; deneyimli Sherlockçular, Victoria Çağı İngiltere'siyle ilgili tarihi bilgilerin yanı sıra Sherlock üzerine üretilen en önemli teorileri de içeren binden fazla notla büyülenecekler. Sherlock Holmes külliyatını içerecek olan üç kitaplık serinin ilk cildi, 1891-1893 arasında Strand Magazine'de yayımlanan öykülerin özgün hallerini içeriyor. Daha sonra Sherlock Holmes'un Maceraları ile Sherlock Holmes'un Anıları adlarıyla kitaplaştırılırken oluşan hataları gideren çalışma, bugüne kadar hazırlanmış en derli toplu ve en kapsamlı Sherlock Holmes külliyatı.Türk okurları ise bu baskıda dünya okurlarından daha fazlasını elde edecekler: Türkiye'nin en önemli polisiye eleştirmeni Erol Üyepazarcı'nın önsözü! II. Abdülhamit ile Sherlock'un yaratıcısı Sir Arthur Conan Doyle arasındaki saklı kalmış hikaye, bu önsözde gizli...Şimdi okumaya devam edin. Elinizde Sherlock Holmes'un toplu öykülerinin uzun ve bilgi dolu bir giriş bölümüyle zenginleştirilmiş "Son Çözümü" var. Korkmayın.Holmes ve Watson hakkında insanlar ancak sevgi dolu sözler yazabilir.-John le Carre-
Bilge Karataş

Bilge Karataş

@bilgekaratas

Sherlock Holmes ın Anılarının ve Maceralarının bir arada olduğu harika bir kitap.Çok emek verilmiş içinde sadece hikayeler değil olay hakkında ekstra bilgi edinebileceğiniz yüzlerce not var.Yayınlandığı zaman oluşturulan çizimler mevcut.Kitabın başında bulunduğu dönemi,ayrı ayrı Sherlock Holmes ın ve Doktor Watsonun popüler hayatını 2.Abdulhamit ve Sherlock Holmes ile olan bağlantıdan da bahsetmiş.Cilt tasarımı ve sayfa kalitesinde fazlaca iyi.Çevirisinin de kalitesini hissedebiliyorsunuz.Ayrı ayrı okumaktansa bu şekilde bir arada ve sıralı okuyabilir muhafaza edebilirsiniz.Ben en çok aşağıda yazdığım hikayeleri beğendim.
-Bohemya'da Skandal
-Mavi Yakut
-Beril Taç
-Gümüş Alev
-Yunan Tercüman
-Bahriye Antlaşması
0 yorum

Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes Cilt: 1 - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle