up
ara

Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takım)

Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takım) Konusu ve Özeti

Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takım)
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takım) kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786054456222 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takım) isimli kitap 1155 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takım) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Sevinç Tezcan Yanar
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786054456222
Sayfa: 1155 sayfa
1- Açlık Oyunları
2- Ateşi Yakalamak
3- Alaycı Kuş

Açlık Oyunları'nda bir sonraki sayfaya geçmek için sabırsızlanacaksınız.

"Elimden bir türlü bırakamadım... Bağımlısı oldum."-Stephen King-

"Bu seriyi okurken uykunuzu erteleyeceksiniz. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici. " -Stephenie Meyer-
Ecem Çevikdil

Ecem Çevikdil

@perizm

AÇLIK OYUNLARI – THE HUNGER GAMES
SUZANNE COLLINS
İNGİLİZCEDEN ÇEVİREN: SEVİNÇ TEZCAN YANAR
PEGASUS YAYINLARI
1.BASKI: ŞUBAT 2009
13.BASKI: OCAK 2010
SAYFA SAYISI: 384Suzanne Calollins’in harika bir iş çıkarmış. Böylesine büyüleyici bir dünyayı hayal edebildiği ve kurgulayabildiği için onu kıskanmaktan ne yazık ki kendimi alamadım.

Üç kitaptan oluşan bu serinin ilk kitabı olan Açlık Oyunları’nda küçük bir kızın gözünden özgürlük teması işlenmiş. Özgürlüğün yanı sıra aşk, hayat ve yaşamak, bağlılık, iç çatışmalar gibi birçok yan tema göze çarpıyor.

Katniss Everdeen’in küçük bir kız olması ve ölüme mahkûm olması okuyucunun kitaba adeta bağlanmasına neden olacak şekilde düşünülmüş. Onun ölmemesini ve acı çekmemesini dilemekten başka bir seçenek bırakmamış Collins.

Herkes oyunun bir parçası…

Kitabın kısaca özetiyse şöyle: Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içinde Panem ulusu yaşamaktadır. Merkezi Capitol olan bu ülkenin etrafında on iki mıntıkadan oluşan sömürgeler vardır. Her mıntıkanın kendi alanlarında gelişmişlikleri vardır. Madencilik, tarım gibi çeşitli alanlarda kendilerini geliştirmişlerdir. Capitol olarak bildiğimiz merkez ise teknolojik anlamda son derece ilerdedir. Mıntıkaların yetiştirdikleri ürünlerin tamamı Capitol’e gönderilmekte, Capitol ise mıntıkada yaşayanların güç bela beslenmelerine yetecek erzak göndermektedir. Avlanmak veya başka şekilde beslenmeye çalışmak kesinlikle yasaktır.


Her yıl 12 mıntıkadan yaşları on iki – on sekiz arasında değişen bir kız ve bir erkek toplam yirmi dört çocuk ölümüne bir mücadele için tasarlanmış kamplara gönderilmekte ve tek şanslarının ölüm olacağı bir oyunun parçası olmaktadır. Bu ölümüne mücadelede tek bir kişinin hayatta kalma şansı vardır. Bütün bu çocuklar olurken de bütün mıntıkalarda canlı yayınla bu kanlı ve vahşi ölümler izlenmek zorundadır.


Katniss Everdeen annesi ve kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Babası öldüğünde annesi hastalanmış, ailenin beslenmesini sağlamak zorunda kalmıştır. Hayatında tek önemli kişi kardeşi Prim’den başkası değildir. Açlık Oyunları için yapılan kurada kardeşinin ismi çıkınca tereddüt bile etmeden onun yerine gönüllü olmuştur.

Hayatta kalma oyununda dost – düşman kavramını sıkça sorgulayan Everdeen, kardeşine söz verdiği gibi geri dönebilmek için her şeyi yapacaktır.

Kitabın arka kapağında Stephenie Meyer şunları söylemiş: “Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.” Mayer’in bu sözlerine katılmamak elimde değil. Sadece bir gece ve iki günde okuduğum bu kitap beni de bağımlısı haline getirdi.

Herkesin bu kitabı okumasını şiddetle tavsiye ederim.
0 yorum
Eslem Yaşar

Eslem Yaşar

@eslemyasar - İstanbul

Macera alanında okuduğum ilk seri Collins'e ait olan bu olağanüstü seriydi. Her zaman olduğu gibi yine eleştrilere asla bakmadan yorumlarını okumadan almıştım. Hem de üç kitabı da aynı anda aldım ve bir ay içinde seriyi bitirdim. sürükleyicilik ve akıcılık açısından gerçekten mükemmel. İnsan beyninin hayal gücünü zorlayan bir kurguya sahip. İkinci ve üçüncü kitabı birincisi kadar heyecan uyandırmasa da akıcılıktan bir şey kaybetmiyor. Sadece olayı çözümlediğiniz için ilk merakınız kalmıyor o kadar. Yine de seri kendi kategorisindeki kitaplarla kıyaslandığında üst sınıfta kalıyor. Gerçekten başarılı bir yapım. Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim...
0 yorum
berfu kurt

berfu kurt

@berfukurt

kitabın birincisini filmden sonra okudum ve belli şeyler bağlantısızdı.Ama bunu önemsemedim ve devam ettim. İlk iki kitabı oldukça kısa sürede okudum. Üçüncü kitap benim için biraz uzaktı. Anlatım dili aksiyona göre biraz yavaş ve sıkıcıymış gibi geldi ama zaman ayırıp ciddi ciddi okuduğumda güzel olduğunu fark etttim. Ayrıca kitabını okumuş olduğunuz bir filmi izlemek güzel oluyor. Öncelikle izlediğiniz ortamdakilerden önde oluyorsunuz.
0 yorum
papatya 10

papatya 10

@papatya - Elazığ

en sevdiğim fantastik seri. tek kelime ile 'mükemmel' betimlemeler o kadar iyi yapılmış ki kitabı okurken kendimi film izlermiş gibi hissetmeme sebep oldu. kitap oldukça heyecanlı ilerliyor ve ikinci kitaba başlamak için ara verme ihtiyacına bile gerek kalmıyor.
kitabı okuduktan sonra filmi izledim ve gerçekten 'filmlerin asla kitapların yerini dolduramayacağını' tekrardan anlamış oldum :) bu harika seri için teşekkürler suzanne
0 yorum
#tembelhoca(!)

#tembelhoca(!)

@elifcolpez

Açlık Oyunları'ndaki hayal gücüne hayran kaldım. Kurgu olağanüstüydü. Tasvirlerin realizmi o kadar güçlüydü ki kendimi oyunları izlerken buldum. İkinci seride sıkıldığımı itiraf etmeliyim. İlk kitaptaki aksiyon bende ikincisi için büyük bir beklentiye neden olmuş. Alaycı Kuş' Ateşi Yakalamak'a nazaran daha akıcıydı. Filmlerini de beğeniyle izledim ve üçüncü serinin filmini heyecanla bekliyorum.
0 yorum

Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takım) - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Arzu Hazal

Arzu Hazal

@psikolojikdanismanadayi

Umut korkudan güçlü tek duygudur.
ataç ikon Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takı...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sevda Nur Güney

Sevda Nur Güney

@sevdanurguney0

Annemden zayıf bir feryat yükseldi. Prim yüzünü ellerinin arasına gömdü. Fakat ben kendimi daha çok ekranda gördüğüm kalabalıktaki insanlar gibi hissediyordum: Biraz şaşkın. Mevcut galipler havuzu ne demekti?

Sonra ne anlama geldiğini anladım. En azından benim için ne anlama geldiğini. 12. Mıntıka'nın aralarından seçim yapılabilecek üç galibi vardı. İki erkek... Bir dişi...

Arenaya dönüyordum.
0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner - Antalya

Açlık oyunları: Haymitch'in ağırlıklar konusunda söylediklerini aklından çıkarma. Bu sözcükler dudaklarımdan kontrol dışı dökülüyor. Teşekkürler çıkarmam diyor. Sen de düzgün atış yap. Başımı sallıyorum. Neden bir şeyler söyleme ihtiyacı duyduğumu bile bilmiyorum. Gerçi, eğer kaybedeceksem kazananın Peeta olmasını tercih ederim. Bu bizim mıntıkamız için annem ve prim için çok daha iyi olur.
2.kitap Ateşi Yakalamak: Gale beni yere indirdi ama kollarını çözmedi. Tamam kaçalım dedi. Gerçekten mi? Delirdiğimi düşünmedin mi yani? Benimle kaçacak mısın? Omuzlarımdaki ağır yükün bir kısmı Gale'inkine kayarken, hafiflediğimi hissettim.
Son kitabı, Alaycı Kuş: Katniss Haytmich'in sesindeki uyarıyı algılamış ve arkasından neyin geleceğini anlamıştım. Aklından bile geçirme. Kulaklığı hızla çekip çıkardım. Artık dikkatimi vereceğim bir kulaklık olmadığı için kulağıma başka ses çalınmıştı... Ambarın çatısından gelen makineli tüfek sesi. Beni durdurmalarına fırsat vermeden son hızla çatıya merdivene koşup tırmanmaya başladım. Tırmanmak. En iyi yaptığım şeylerden biridir.
Kitap seti alıntılar sayfa 107 den
0 yorum
392
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
72
KİTAP
Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar
Her yanı ile sizi tasvir eden, veya sizi anlatan bir kitap varsa yeri bu listededir. ...
48
KİTAP
Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar
Konuları senaryolaştırılarak beyaz perdeye aktarılan kitaplar listelenmektedir. İzlemeden önce okumanızı tavsiye ederiz....
ruken al

ruken al

@rukenal - Mardin

 paylaşım fotoğrafı
Aptal insanlar her zaman tehlikelidir.
ataç ikon Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takı...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
33 yorum
emre öztürk (@emreozturk340)
Kinderi alabilirmiyim :)
16.11.18 beğen cevap
Sadık sadık (@yakamoz)
Efes bardağı nerede:))
16.11.18 beğen cevap
hakan (@hakan937)
Liderleri koyun, ordusu aslan olandan korkmam.Liderleri aslan, ordusu koyun olandan korkarım...
16.11.18 beğen cevap
Mehmet Can

Mehmet Can

@mcan - Aydın

Her zaman içim buruk şekilde hatırlayacağım.
ataç ikon Açlık Oyunları Serisi Seti (3 Kitap Takı...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum