up
ara

İşaret - Gece Evi 1. Kitap Kitap İncelemeleri

Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Farklı bir vampir kitabına denk gelmek mutlu etti beni. Bu kitapta Alacakaranlık serisindeki gibi bayıltan bir aşk hikayesi yoktu çok şükür. Zoey insan yaşamında mutsuz bir hayat sürerken iz sürücü tarafından işaretlenerek Gece Evi'ne yerleşmek zorunda kalıyor ve sonrasında hayatı çok şaşırtıcı şekilde değişiyor. Ailesi gibi olan dostlar kazanıyor ki bu kısım beni çok mutlu etti. İnsan olan eski sevgilisinin aksine bu okulda zeki ve yakışıklı bir erkek olan Erik'le tanışıyor.
Sonlarına doğru aksiyon kazanıyor ve bence tam bir seri başlangıç kitabı.
0 yorum
Mackenzie Gilbert

Mackenzie Gilbert

@nanelicikolataa

Gereksiz yere fazla uzatılmış bir seri.
0 yorum
Reyhan Çatıkkaşlı

Reyhan Çatıkkaşlı

@reyhancatikkasli

Anne kız Cast'lerin yazmaya başladığı gece evi serisi ne yazık ki sonlara doğru kar gayesine heba edilen muhteşem bir seri. Vampir ekolüne güzel bir tarzla taze bir tat getiren gece evi serisinde baş kahramanı Zoey'nin problemli aile yaşantısının ardından dahil olduğu vampir yaşamı ve bu yaşam içindeki arkadaşlık, aşk ve savaş dolu mücadelesi keyifli bir yazımla karşımıza çıkıyor.
0 yorum
şükran akbal

şükran akbal

@sukranakbal

Kitabın amaçsız olduğunu düşünüyorum. Serinin ilk 5 kitabını okudum 14 yaşındayken. Okumaz olaydım boşa zaman kaybı ama bazı ergenler ilgi çekici bulabilir ki bunun yüzünden bestseller bana hiçbir şey katmadı
0 yorum
lovenfeelin

lovenfeelin

@dolphinsho

Şuana kadar okuduğum en basit, en amaçsız kitap serisi. 15 yaşındaydım bu seriyi okurken ve ona rağmen seriyi tamamlamadan bıraktım. "Vampir" tabusunun kırılmaya çalışması oldukça abartılarak bambaşka, saçma sapan bir varlığa dönüştürülmesine neden olmuş. İşte bu sözde vampir arkadaşlar, kızlı erkekli bir okulda okumaktalar- tabiri caizse vampir okulu. Okul taş gibi kız ve erkeklerle dolu. Ana karakter -Zoey oması lazım- bu seçilmiş kızlardan bir tanesi. Okulun yenisi Zoey herkesten üstün, herkesten yetenekli. Seri boyunca Zoey'nin aşk ve seks hayatı ya da fantastik yeteneklerini okuyor olacaksınız. Basit hikaye, basit karakterler. Edebi şeyler zaten beklemeyin. Keyifli okumalar.
1 yorum
şükran akbal (@sukranakbal)
Ben incelememi yazmadan karşımda gördüm aynen çok doğru
25.06.15 beğen cevap
Buse

Buse

@csweetxc

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine başlayıp bütün seriyi okumama vesile olmuştu. Çok şahane bir fantastik kurgu !
0 yorum
Emine

Emine

@orantisizokuyoruz

Alacakaranlık serisinden yeni çıktıktan sonra beni nedense pek sarmadı bu kitap tabi 5 yıl öncesinden bahsediyorum belki tekrar başlarsam sevebilirim ama elim gitmiyor kitaba.
0 yorum
Hatice D.

Hatice D.

@htcd

İşin aslına bakarsak benim lise yıllarımda okuduğum, o dönemlerde bizim ergen tayfa tarafından patlama yaşanan kitaptır kendisi. Şimdi o yıllara dönüp gülümsememe sebep olsa da boşa geçen bir zamanım olduğu için içimi buruk bir hüzün de kaplamıyor değil. Çok kalabalık bir seri, en son kaçıncı çıktı bilmiyorum. Vampir serileri seviyorsanız okuyabilirsiniz, okurken hoşça vakit geçirtebilir ancak cidden insan sonradan üzülüyor.
0 yorum
Buse Şahin

Buse Şahin

@busesahin0

Mutlaka okunması gereken bir kitap. Gerçekten sürükleyici.
0 yorum
BulgarGöçmeni

BulgarGöçmeni

@bulgargocmeni

Vampir dizileri ve kitaplarını seven okurlara tavsiye ederim. Akıcı ve sürükleyici bir kitap. Zoey ve diğer karakterler çok güzel kurgulanmış. Ama beğenmediğim tarafı mantığa yatkınlık yönü çocukça geliyor biraz.Yani şöyle söyleyeyim Vampir Günlüklerini orta yaşın üstünde bir okur bile zevk alarak okuyabilir ama bu seriyi okumaya başladığında ya bu ne böyle diye bir kenera atabilir :) Daha çok lise talebelerine hitap ediyor gibi. Birde seriyi çok uzun tutmuşlar bu işin sonu yok gibi seriye başlayacaklar bunuda düşünsünler :) :)
0 yorum
Nur

Nur

@raziyeuysal

gece evi serisinin ilk kitabı .fantastik roman sevenler için güzel bir kitap.serisi çok kalabalık .son kitaba kadar okuyamadım .ama başlangıç kitapları (işaret, ihanet, seçilmiş, vahşi, av) gayet akıcı ve heyecanlı gidiyor.tavsıye ederim .
0 yorum
Büşra Özbilenler

Büşra Özbilenler

@busraozbilenler

Klasik vampir kitaplarına farklı bir bakış açısı getiren güzel bir kitap
0 yorum
fatma...

fatma...

@fdmky58com

kendi kategorisinde güzel ama türk milletinin görüşlerine cok ters bi kitap bence yaş olarak gelişme caginda olan cocuklar okumamalı ...
0 yorum
Fatih Gezgin

Fatih Gezgin

@fatihgezgin

harika sürükleyici bir anlatım tarzı var, konusu mükemmel elinizden düşürmek istemeyeceksiniz
0 yorum
leyla akbal

leyla akbal

@leylaakbal

vampirliği farklı bir bakışla anlatmış anne-kız yazarlar.sıkılmadan okudum.kitap içindeki teenager sözler de çok güzeldi..
0 yorum
/ 4