up
ara

Pis Hikaye

Pis Hikaye Konusu ve Özeti

Pis Hikaye
Pis Hikaye kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Notos
ISBN: 9789944599924
Sayfa: 55 sayfa
Bir Yaşar Kemal klasiği...Yaşar Kemal'in öyküleri insanın çaresizliğini ve yoksulluğunu anlatır. İnsanın hayat karşısında yenik düştüğünü bozkırın çatalı içinde öylesine etkileyici biçimde yansıtır ki Yaşar Kemal, Pis Hikaye'de Fadık'ın üyküsü unutulmaz bir tragedyaya dönüşür.Pis Hikaye Yaşar Kemal'in yazdığı ilk öykü. Altmış altı yıl önce, 1944'te yazılmış ama uzun ömrüyle bir Yaşar Kemal klasiğine dönüşmüş. Bugün de heyecanla okunuyor.Pis Hikaye'de anlatılan eski görünse de, insanın varoluş trajiğine verilmiş bir karşılık olarak, anlam yepyenidir. Yaşar Kemal'i Yaşar Kemal yapan dil ve anlatımın başlangıcındaki güçlü doğumu gösterir.
Misafir

Misafir

@misafir000

Kitabı nasıl aldığımı hatırlamıyorum.Yaşar Kemal kitabı olduğu için almış olmalıyım.Kısacık bir hikayeye ev sahipliği yapan kitap göz doldursun diye kalın sayfalara basılmış ve Picasso resimleri ile süslenmiş.
Hakikaten pis bir hikaye.Çukurova'da fakir köylerin kadına, cinselliğe bakış açılarını konu almış.İnanamıyorsunuz-ki inanamadım, edebiyat girince işin içine abartılı anlatım oluştuğunu düşünüyorum- böyle insanlar olabilir mi diye?Yaşar Kemal'in alışageldiğimiz dili ve anlatımı bu ilk öyküsünde de kendini gösteriyor.Anlatılan kısa olunca dile ve anlatıma alışana kadar kitap bitiyor.İlk defa Yaşar Kemal okuyacaksınız inceliğine aldanıp bu kitapla başlamayın.Yaşar Kemal roman yazarken çok daha güzel.
ataç ikon Pis Hikaye
kitaba puan vermedi
0 yorum
nilgün pamuk

nilgün pamuk

@nilgunpamuk

yazarın dilini çok sevemedim.
ataç ikon Pis Hikaye
kitaba 6 verdi
0 yorum

Pis Hikaye - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle