up
ara

Hayvan Mezarlığı

- Pet Sematary

Hayvan Mezarlığı Konusu ve Özeti

Hayvan Mezarlığı
Kara Kule VII: Kule kitabının da yazarı Stephen King tarafından kaleme alınan Hayvan Mezarlığı kitabı Roman (Çeviri), Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 0 yılında 9789754051520 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hayvan Mezarlığı isimli kitap 399 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mehmet Harmancı çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Stephen King Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Hayvan Mezarlığı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Mehmet Harmancı
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789754051520
Sayfa: 399 sayfa
Stephen King'in bu eseri beyazperdeye de aktarıldı. Film, bütün dünyada yankılar yaratmaya devam ediyor."Kutsal Mezarlığa gömülen ölüler, kısa sürede yeniden hayata dönerler."-Bir Kızılderili İnancı-Dr. Louis Creed ve ailesi eski kızılderili mezarlığındaki ruhların gazabına uğramışlardı... Bunun elbette nedenleri olmalıydı!..Stephen King okurlarını, doğaüstü olaylarla bezenmiş heyecanların doruğuna götürüyor.
Hicran

Hicran

@hicranhldn

Hayvan Mezarlığı, Stephen King'le tanıştığım romandır.Aynı zamanda korku türünde okuduğum ilk kitap.Hayli sürükleyici ve merak uyandırıcı; kendini okutturuyor.Korkunçluğuna gelirsek, ben çok korktum ama kendi gölgesinden bile korkan biriyimdir.Sürekli bir gerilim halinde okudum kitabı.Benim gibi biri değilseniz korkacağınızı pek zannetmiyorum.Yazarın da en korkunç romanının bu olmadığını umarım.

Kurgusunu çok sade ve basit buldum.Ben çetrefilli bir kurgu hayal etmiştim.O hayvan mezarlığından daha ne numaralar beklerdim.Jud'dan da.Neyse,karıştırmayalım oraları.Anlatım da kurguya paralel yavandı ama karakterleri çok güzel konuşturmuş yazar.Kitabın en sevdiğim yanı; Louis'in iç çatışmaları,kendisiyle yaptığı muhasebeler...Çok yerinde ve başarılıydı.Küçük kızı Eileen'in konuşmaları da gülümsetti beni.Güzel bir aile Creed ailesi.Siz de seveceksiniz.

Hasılı, eksikleri olmasına rağmen güzel ve keyifli bir okuma oldu.Korku türüne ve King'e devam ederim ama yine de bol gerilimli bir polisiye okumak tercihimdir.
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba 7 verdi
0 yorum
Semih Oktay

Semih Oktay

@semihoktay - İstanbul

2016/2/400 Sayfa - HAYVAN MEZARLIĞI - Stephen King - Türkçemize çeviren Mehmet Harmancı
HAYVAN MEZARLIĞI

Roman;Stephen King;Altın Kitaplar;Türkçemize çeviren Mehmet Harmancı; 400 sayfa (7) (Cumartesi,16 Ocak 2016)

Dün "gece" devrettim romanı.Stephen King'in gerilim-korku türünde bir kitap olunca elimde,korkacağımı,ürpereceğimi sanmıştım mamafih bu eserinde yoktu bu tarz bölümler.Zaten ben Yazarımızın tek bir romanını okumuştum şimdiye kadar.Bu kitap ikinci okuduğum kitabı oluyordu. Dolayısıyla Yazarımızı layıkıyla tanımıyorum diyebilirim.Bir arkadaşımın armağanı bana bu kitap.Aynı armağan paketinin içinden yine King'in KEMİK TORBASI başlıklı başka bir kitabı çıktığı için herhâlde Yazarımızı yakında çok daha iyi tanıyacağım.Bu vesileyle bir defada iki Stephen King kitabı sahibi olmamı sağlayan arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Vakit bulduğumda roman hakkında bir şeyler yazacağımı umuyorum!..

Pazar,17 Ocak 2016
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba 7 verdi
0 yorum
Hakan Eröztekin

Hakan Eröztekin

@cikolataadam - İstanbul

Has
Stephen King'in okuduğum 4. kitabı. Genellikle kişisel gelişim ve iş üzerine kitaplar okuduğumdan araya birkaç roman serpiştiriyorum; kurbanım Hayvan Mezarlığı'ydı.

Ortada gayet basit bir olay var, kasabaya yeni yerleşen bir aile ve esrarengiz bir mezarlık. Tüm hikaye bunun üzerinde dönüyor. Kitabı güzel yapan ise "durum tahlillerinin" çok iyi yapılması. Örneğin gerilimli bir anda içimizden "canavar şimdi kesin karşısına çıkıverir" diyebileceğimiz yerde romandaki karakter aynı şeyi söylüyor: "canavar şimdi kesin karşıma çıkıverecek".

Romanın aksiyon geriliminden ziyade psikolojik gerilim yanının ağır bastığını ve puanları buradan topladığını söyleyebilirim. Tek eksik, bazı kısımlarda 'klişe' bir takım olayların olması ve kitabın sayfasını gereksiz yere arttırması oldu. Onun dışında gayet keyifli bir okumaydı.
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba 8 verdi
0 yorum
Dilara Artar

Dilara Artar

@dilaraartar - İstanbul

Kitabın son satırı da bittiğinde söylediğim tek şey'İşte bu!' oldu. Yine bir Stephen King hikayesini soluksuz okudum. Aslında kitap hakkında söylenecek o kadar çok şey var ki... Ama şu anda yalnızca düşünüyorum... Romanda ölüm teması oldukça belirgin. Çocuklarının ölüm fikriyle asla yüzleşmesini istemeyen, ölümün asla onları ziyaret etmeyeceğini düşünen bir anne... Bilimsel gerçekliğin sınırlarında dolaşan ve ölümünde doğum kadar normal olduğuna inanan bir baba... Ölüm gerçeğini değiştirebilseydik nasıl olurdu sorusunun muhtemel cevapları... Çaresizlik ve yıkım, belki biraz da delilik...
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba 10 verdi
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
,
13.01.16 beğen cevap
Ceren Akyol

Ceren Akyol

@cerenakyol

Toprak, El ve Ürperme
Stephen King'in “zamanı veya hayatın olağan düzenini kurcalamak hayır mı getirir, şer mi” sorusuna açıklama getirdiği kitaplardan biri. Ama belki yazarın en iyi eserlerinden...
Ölümün üstesinden gelmenin bir bedeli olduğunu nasıl da güzel açıklar King bu kitabında.
Dikkatli olun; kitap çocuklardan ürkmenize sebep olabilir, kedilerden toprak kokusu alabilirsiniz veya bu kitabı okurken sevdiğiniz insanın omzunuza koyduğu eli size nemli gelebilir ve tüm vücudunuzda sağlam bir ürperme hissi bırakabilir.
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba 8 verdi
0 yorum

Hayvan Mezarlığı - S41

"Sen de Michael Burns'e pek çok doktorun zengin olduğunu,ama bunun için yirmi yıllık bir çalışma gerektiğini ve üniversite dispanserinin başında bulunmakla zengin olunmadığını söyle.Uzman olursan zengin olursun.Kadın hastalıkları uzmanı,ortopedist ya da nörolog gibi.Onlar daha çabuk zengin olurlar.Benim gibilerin para sahibi olması daha uzun sürer."
FULYA GÜN tarafından eklenmiştir.
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Bir çocuğun anne babasının söylediği bir yalanı unutabileceğini hiç sanmıyorum.
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Gizli bir kapak açılmış da dev bir miksere düşmüş gibiyim
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Lavinia

Lavinia

@blurryface

Belki pek erken ama dünyanın bir yerinde güneş nasıl olsa batmak üzeredir...
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Ölümden sonraki hayat hikayeleri ölümün karşı konulmazlığına bir direnmeydi.Sonsuz derecede yaratıcı olan bir insan zihni ,bir ölümsüzlük hayali yaratarak en son ana kadar deliliği geciktirmeye çalışmıştır.
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Yalnız çocuklar söyler su katılmamış gerçeği. O yüzden çocukturlar ya.
ataç ikon Hayvan Mezarlığı
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
29
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Stephen King Kitapları
Kitapları onlarca dile çevrilen ve en korku filmlerine ilham kaynağı olan, korku ve gerilim türünün en baba yazarı olarak kab...
328
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...
429
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....