up
ara

Şeytanı Uyandırma

Şeytanı Uyandırma Konusu ve Özeti

Şeytanı Uyandırma
Kurt Gölü kitabının da yazarı John Verdon tarafından kaleme alınan Şeytanı Uyandırma kitabı Roman, Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786054629251 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şeytanı Uyandırma isimli kitap 536 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Nail çevirmiştir. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Şeytanı Uyandırma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Ender Nail
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9786054629251
Sayfa: 536 sayfa
Hiçbir cinayet kusursuz değildir. Özellikle Dahi Dedektif Dave Gurney bir olaya müdahil olup hiç kimsenin göremediği detayları ortaya çıkardığında, çıkışı olmadığı düşünülen labirentin çıkışını ustalıkla bulduğunda...

Gurney, bir seri katil üzerine belgesel hazırlayan genç bir kıza danışmanlık yapmayı kabul eder. On yıl önce yaşanan bu olaylarda kurbanların hepsi keskin bir nişancı tarafından zifiri karanlıkta, pahalı Mercedes arabalarını kullanırken, aynı açıdan ve noktadan kusursuz biçimde vurulmuş ve bedenlerinin yanına birer oyuncak hayvan bırakılmıştır. Asla aydınlatılamayan bu cinayetlerin üstüne bir perde çekilmiştir ve kimse bu perdeyi kaldırabilecek kadar cesaretli değildir. Tek bir kişi dışında.

Gurney'in, kimseye izini belli etmeyecek kadar dahiyane bir plan yapmış olan bu caniyle oynayabileceği tek bir oyun vardır. Ölüm oyunu: Kendini hedef göster, o sana gelsin.

"Zeki bir adamı karmaşık bulmacalar çözerken izlemek müthiş bir keyif. Gurney işte bu yönüyle farkını ortaya koyuyor." - New York Times

"Her sayfada artan gerilimle, bir psikopatın iç dünyasının derinliklerine ineceksiniz." - Publishers Weekly

"Şaşırtıcı bir son ve tam bir şaheser. Tırnaklarınızı kemirtecek kadar heyecan verici." - New York Journal of Books
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

şeytani uyandirma
Aklindan Bir Sayı Tut _ Gozlerini Sımsıkı Kapat John Verdon dan aralıklı zamanlarda severek okuduğum polisye kitaplardi.Seytani Uyandırma adlı kitabında ilk iki kitaptan aldığım hazzı alamadım ama nasıl desem bir yazarı severseniz ki ben de öyle oldu John Verdon 'un ,Dedektif Gurney kahramanını sevdigimdenmidir nedir?Kitaplarını okuyacagimi biliyorum. Sırada Peter Pan Ölmeli var mesela????
Seytani Uyandırma adlı kitabin ilk başlarinda eeee cinayet vakasi nerede ne zaman başlayacak artık gerilim diye endişelenmeye başlamıştım .Derken 10 yıl önce işlenmiş cinayetlerin çıkış noktası olan polis _katil kovalamacasina giriş yaptık. Ve başarılı Dedektif Gurney ✌✌✌✌✌
Polisiye sevenler keyifle okuyacaktir.Lakin ilk iki kitabin yerini tutmaz benden söylemesi.
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 7 verdi
2 beğen · 1 yorum
Barış Altınbıçak (@barisaltinbicak)
Peter Pan Ölmeli ilk iki kitabın kalitesinde. Bir an önce okumalısın.
01.12.17 beğen cevap
Elif Tuğçe BALABAN

Elif Tuğçe BALABAN

@eliftugcebalaban

Her şey yolundaydı. Ve sakindi. Sonra birden çok uzaklardan bir ses duyar gibi oldu. Belli belirsiz ama bir o kadar da hoş bir ezgi. Duyuyor muydu, hissediyor muydu yoksa hayal mi ediyordu. Bilemiyordu. Ama ezginin ne olduğunu kesinlikle anlamıştı.

Vivaldi'nin 'İlkbahar' parçasının neşeli ezgisiydi bu.


Şeytanı Uyandırma kitabı da diğer tüm kitapları gibi kendi kendini aşan kitaplardan biriydi. Fakat 535 sayfalık bu kitabın son sayfasına geldiğimde Vivaldi'nin Spring(İlkbahar)'nın olması son derece seveni olarak beni, inanılmaz memnun etti. Sanki tüm kitabı on dakika içerisinde okuyup bitirmiş ve özümsemişimcesine bir keyifle kitaba veda ettim.


-Bazen delirmek istersin Vivaldi yardım eder-

https://www.youtube.com/watch?v=l-dYNttdgl0
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Barış Altınbıçak

Barış Altınbıçak

@barisaltinbicak

Bu sefer şok etmeyen son. Biraz hayal kırıklığı.
Bu kitap ve yazar için en güzel değerlendirme, serinin diğer iki kitabı dikkate alınarak yapılabilir. Öncelikle olaylardan çok betimlemelere çok sık yer verilmiş. Yazar ortaya sürekli karakterler çıkararak okuyucu katili bulmasın diye özel çaba sarf etmiş. Bunda abartıya kaçınca da çoğu yerde sıkıldım.
Baştan sona bir sürü küçük ve büyük olaylar oluyor ama çoğuna kısa kısa değinilmiş, hatta bir iki tanesinin ucu açık bırakılmış.
Diğer iki kitabında katil şok etkisi yaratırken, bu kitapta adı pek fazla geçmeyen karakter katil çıkıyor. Diğer eksikliklere bir nebze katlanabilirim ama polisiyenin en can alıcı noktası olan katilin beklenen etkiyi yaratmamasına katlanamadım. Umarım serinin son kitabı mutlu eder.
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum
Okunması tavsiye olunur
Polisiye sever birisi olarak keyifle okudum. Kurgusu güzel, karakterler ve anlatımı iyi. Yazarın bir önceki kitabı olan Gözlerini Sımsıkı Kapat'a göre daha iyi; merak hissi eksilmeden artarak devam ediyor. Şeytanı Uyandırma 'da katili en baştan tahmin edemiyorsunuz. Katil kim çıkacak iye kitabın en sonuna kadar merak ettiriyor. Bu kitabın finali de biraz fantastik olmuş. Sıkılmadan okunabilecek bir kitap. Tavsiye olunur. Polisiye sevenler Jonh Verdon 'un kitaplarını okumuştur. Polisiye denemek isteyenler için sıkılmadan okuyabilecekleri bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 10 verdi
5 beğen · 0 yorum
Nisa Nur Yıldız

Nisa Nur Yıldız

@nisanuryldz

Bu serinin tüm kitaplarını okudum. İnanın her yeni kitap bir öncekinden 2 kat üstün. Aklından Bir Sayı Tut... Gözlerini sımsıkı kapat...ve Şeytanı uyandırma... Yazar o kadar ustaki kitabın hiç bir yerinde de bir olmazlık yok. Konular her seferinde daha ilginç. Bu kitapta diğerlerinden farklı olarak Gurney'in babalık duygusuyla ilgili düşünceleri hissettikleri yer alıyor. Çok çok güzel bir hikaye. Ve akıl almaz cinayetler... Gurney her seferinde sanki cinayetleri çözmek için bu dünyaya gelmişçesine çözümlere ulaşıyor. Bana göre okuduğum en güzel polisiye serisi...
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum

Şeytanı Uyandırma - S41

Kim, Gurney'den onunla birlikte projesiyle ilgili her şeyi sakladığı Syracuse'daki evine gelmesini istemişti. Böylece her şeyi ilk elden görme fırsatı bulmuş, görüşme yapılacak kişilerle yapılan mutabakatları okumuş, teklifine dahil etmek için gerçekleştirdiği iki görüşmeyi izlemiş, bundan sonraki görüşme planlarını değerlendirmiş, RAM TV'den Rudy Getz'le yaptığı anlaşmayı okumuş olacaktı.
Betül Fidan tarafından eklenmiştir.
Tuğçe Tunç

Tuğçe Tunç

@tugcetunc

Kişi bir kanıya sabitlenirse artık tarafsızlık anlayışı bütünüyle zedelenmiş olur.
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
Ayşe

Ayşe

@aysecek

Bazen acının derinliği bize kaybımızın ne kadar büyük olduğunu gösterir.
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
Tuğçe Tunç

Tuğçe Tunç

@tugcetunc

Unutmak unutmaktır. İsteyerek yapılır mı hiç?
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Selma Özbilge

Selma Özbilge

@selmaozbilge

''... Zihnindeki bir yılan çalıların arasındaki iki gerçek yılandan daha korkutucu olabilir.''...
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
Tuğçe Tunç

Tuğçe Tunç

@tugcetunc

Çünkü kişi olup bitenleri anladığına kanaat getirince daha sonra edindiği ama bu kanaatine uymayan bilgileri göz ardı etme eğilimine girerdi.Beyin artık o noktadan sonra çizilen resme uymayan kısımları değersizleştirip,dikkate alınmayacak seviyeye indirgemeye çalışırdı.
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
182
KİTAP
En İyi Polisiye Romanlar
Seri katil, cinayet, gizem, dedektif, kovalamaca, aksiyon, intikam ve daha fazlası en iyi polisiye romanlar listesinde. Sen d...
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...
72
KİTAP
Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar
Her yanı ile sizi tasvir eden, veya sizi anlatan bir kitap varsa yeri bu listededir. ...
1130
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
293
KİTAP
Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar
Bu kitapların acilen filmi çekilmeli! Kurgusuna bayıldığımız ve sinemada da görmek istediğimiz, senaryolaştırılması mümkün ol...
Göçebe

Göçebe

@gocebe

 paylaşım fotoğrafı
İnsanlar,siyah ve beyazı sever.
Gri başlarını ağrıtır.
Detaylar midelerini bulandırır.
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
21 beğeni · 4 yorum beğen ikon
kader.cmln (@naturmort)
harika bir seri:) serinin son kitaplarında zaten noluyo lan diye heyecanla okuyup çabucak bitiriyorsunuz:)
08.11.18 beğen 1 cevap
kazım yıldırım (@kazimyildirim)
John verdon un son kitapini okuyan oldu mu??nasil acaba??
08.11.18 beğen cevap
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

Suan bunu okuyorum paylaşım fotoğrafı
Suan bunu okuyorum
Suan bunu okuyorum guzel gidiyo polisiye ama sizinde fikirlerinizi almak istedim okuyan varsa yorumlara begenip begenmedigini yazabilirmi?
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
10 beğeni · 5 yorum beğen ikon
hurriyet (@hurriyet)
Valla bana çok da güzel gelmedi. Hakkında fazlasıyla abartılmış yorum vardı ama o kadar da değilmiş
01.08.17 beğen 2 cevap
Hayâlet (@suveydaa)
Yarisini bosa yazmis.. Bence bu kitap 300 sayffa olmaliydi..
01.08.17 beğen cevap
Semih (@sc)
Güzel seri ben seviyorum. 8 puan vermişim bu kitaba. Polisiye seviyorsanız hoşunuza gidecektir.
01.08.17 beğen cevap