up
ara

Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap

Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap Konusu ve Özeti

Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap
Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Artemis Yayınları
ISBN: 9786051420684
Sayfa: 812 sayfa Basım Tarihi: 1970
Çocuk yaşta Milos'tan koparıldığında bütün hayallerine veda etti Nasya. Kaderi, ona hizmetçi olacağını fısıldasa da asi bir denizkızıydı o. Cehennem beklerken cenneti bulduğu Osmanlı Sarayı'nda kraliçe olmaya ant içmişti. Entrikalara, hiç uyumayan düşmanlara, sinsice kol gezen ölüme ve ihanetlere, zekâsı ve insanı büyüleyen güzelliğiyle meydan okudu. Talihi kendine aşık eden, Osmanlı'nın yolunu çizen Mahpeyker Kösem Sultan'dı artık o. Ancak uğruna gençliğini, çocuklarını, vicdanını, umutlarını feda ettiği taht, kime sadık kalmıştı ki ona kalsın? Koskoca bir devleti, sayısız padişahı dize getiren, onu Osmanlı'da Kösem yapan zekası, sonunda kadere boyun eğecekti belki de... Ama, cihana hükmeden Mahpeyker Kösem Sultan'dı o. Tarihi padişahlar değil, o yazmıştı. Ve ant olsun ki, adı tarih sayfalarından eksik kalmayacaktı. Azrail, bir tek canını alabilirdi. Varsın, alsındı!
duygu keles

duygu keles

@duygukeles

Yazarımız Demet Hanım ,gene yapmış yapacağını , ve harika bir tarihi kurgu romanı ortaya çıkmış .Kitabın masalsı bir tadı var .Kendinizi ,sarayda yaşayan biri olarak hissedebiliyorsunuz .Zaten dili çok sade ve akıcı .Okurken hiçbir zorluk çekmedim .

Kara Kraliçe –Kösem adlı kitapta ; küçük bir kız çocuğunun(Nasya adlı ) , yurdundan koparılıp ,Osmanlı Devleti’ne geliş sürecini , geldıkten sonra , yaşadığı acı – tatlı olayları ,esirken – hizmetçi –hizmetçiden –cariye –cariyeden –haseki ve hasekilikten -valide-i muazzama oluşunu okurken , her bir sayfada heyecanın doruğa tırmandığını görüceksınız .Nefes nefese okudum diyebilirim .

Taht için nelerin feda edildiğini de, okumak aynı zaman da, benı çok duygulandırdı .

Ben bu kitabı çok beğendım .Kesinlikle tavsiyemdir.

Yazarımızın yüreğine ve ellerine sağlık .Artemis Yayınları’nı da bu güzel kitabı bizlerle buluşturduğu için çok teşekkür ederim .Saygılarımla…
0 yorum
eda önbey

eda önbey

@edaonbey

Kösem..
Bütün serisini okudum.son derece sürükleyici zevkle okunan eserler olmuş.empati özelleğinizi sonuna kadar zorlayan tarihi zevkle okuyacağınız şahane eserler olmuş.tek olumsuz yönü serinin son kitabına doğru sıkılmaya başlayabilirsiniz çünkü hep aynı döngü var.tarihe farklı bir pencereden bakmanızı sağlayacaktır tavsiye ederim
0 yorum
Fatoş Çetiner

Fatoş Çetiner

@fatoscetiner

Bu kitabı okurken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Yazarın gerçekten çok iyi bir anlatımı var. Kitabı bıraktığım zamanlarda sanki kitap beni geri çağırıyordu. Umarım yazar Osmanlı dönemini yazmaya devam eder. Hevesle bekliyor olacağım.
0 yorum
Kitap tutkunu

Kitap tutkunu

@kitaptutkunlari

Çok beğenerek okuduğum bir kitap
0 yorum

Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle