up
ara

Antikacı Dükkanı

Antikacı Dükkanı Konusu ve Özeti

Antikacı Dükkanı
David Copperfield kitabının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan Antikacı Dükkanı kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akvaryum Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789944940405 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Antikacı Dükkanı isimli kitap 255 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevil İnan Sönmez çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Antikacı Dükkanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Sevil İnan Sönmez
Yayınevi: Akvaryum Yayınevi
ISBN: 9789944940405
Sayfa: 255 sayfa Basım Tarihi: 1970
Yaşlı bir insan olmama rağmen, genellikle geceleri yürürüm. Yazın sabahları erkenden evden çıkar; bütün gün kırlarda, sokaklarda dolaşırım, hatta günlerce, haftalarca ortalıkta gözükmem. Köyde bulunduğum zamanlar dışında hava kararmadan pek dışarı çıkmam.Bir akşam, şehirde bir süre dolaşmış, aklımdan bir sürü şey geçirerek, her zamanki yolumda ilerliyordum. Bu sırada anlamını birdenbire kavrayamadığım bir soruyla karşılaşmıştım. Dirseğimin dibinde, güzel bir küçük kız vardı. Bulunduğumuz yerden epeyce uzakta bulunan bir yere nasıl gidileceğini soruyordu.
Misafir

Misafir

@misafir000

Kitabı kütüphaneden aldığımda dışı açık pembe ve üstünde sadece Antika Dükkanı yazıyordu. Hani öyle dışına göre değerlendirilmiş kitaplardan değildi yani.
Cumartesi aldığım kitabı pazar günü bitirmiştim.Kitap 2 ciltten oluşuyor. I. cildi o kadar akıcı ilerliyor ki. Hemen ardından II. cildini aldım. Aslında II. cildide güzeldide I. cildi kadar ahım şahım akıcı değildi gibi, ama yinede onuda kısa sürede bitirdim. İnceleme yapmamı isteyen arkadaşım kitabın içinden söz etmeyeceğim, kitabı okumanı tavsiye ederim. Gayet iyi bir kitap. Zaten Charles Dickens en sevdiğim yazarlar arasında.
ataç ikon Antikacı Dükkanı
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Yunus Emre Arslan

Yunus Emre Arslan

@yunusemrearslan925

Kitabı okurken pek zevk aldığımı söyleyemem. Belki beğendiğim konular dışına çıkan bir kitap olduğu için beğenemedim ama yine beğendiğim nokta ise kelimelerin nasıl süslü bir şekilde kullanıldığı.
ataç ikon Antikacı Dükkanı
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Semih Oktay

Semih Oktay

@semihoktay

ANTİKACI DÜKKÂNI

Charles Dickens (1812-1870 İngiliz Romancı)

ANTİKACI DÜKKÂNI adlı romanını Azize Bergin'in çevirisinden okumuşum.

OLIVER TWIST (Nihal Önol)

İKİ ŞEHRİN HİKÂYESİ (Azize Bergin)
ataç ikon Antikacı Dükkanı
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum

Antikacı Dükkanı - S41

Bu sözleri söyleyen cüce eğilip yan gözle bana baktı ve etrafına fırlattığı keskin bir bakışla gözünün önündeki en ufak ve en ehemmiyetsiz eşyayı bile hafızasına nakşetmiş görünerek çekilip gitti.
dadaist tarafından eklenmiştir.
1176
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
16
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Charles Dickens Kitapları
Eserleri Dünya klasikleri arasında yer edinmiş olan ünlü İngiliz yazar ve eleştirmen Charles Dickens'ın en beğenilen ve mutla...