up
ara

Neon Yağmurları

- Neon Rain

Neon Yağmurları Konusu ve Özeti

Neon Yağmurları
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren James Lee Burke tarafından kaleme alınan Neon Yağmurları kitabı Roman (Çeviri), Aksiyon türünde okuyucusu ile buluşuyor. Aspendos Yayıncılık yayınevinden 2012 yılında 9786055175030 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Neon Yağmurları isimli kitap 316 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Duygu Dölek çevirmiştir. Neon Yağmurları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Duygu Dölek
Yayınevi: Aspendos Yayıncılık
ISBN: 9786055175030
Sayfa: 316 sayfa Basım Tarihi: 2012
Dave Robicheaux geçmişte birçok savaş vermiştir: Vietnam'da, katillere ve dolandırıcılara karşı, küstah polislere karşı, ve alkol şişesine karşı...New Orleans cinayet masası dedektifi Dave Robicheaux gölde balık tutarak yıllardır peşini bırakmayan kâbuslarından bir nebze olsun uzaklaşmak ister. Ancak genç bir hayat kadınının gölde yüzen cansız bedeni yüzünden tatilini kısa kesmek zorunda kalacaktır. Sorunlar Robicheaux'nun kadının cinayetini araştırma konusunda ısrar edip olayın göründüğünden çok daha derinlere indiğini keşfetmesiyle başlar. Polis bile bir sebepten bu cinayetin ifşa olmasını istememektedir. Yeraltı dünyası ve yerel yetkililer bir araya gelip Robicheaux'ya tuzak kurunca Dave bir anda kaçak konumuna düşer. Kendini zehir tacirlerinin ve silah kaçakçılarının dünyasında bulan dedektif, hayatta kalmak ve olaydaki sır perdesini aralayabilmek için öncelikle kendi iç dünyasıyla barışmak zorundadır.
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Bence kesinlikle ülkemizde değeri bilinmeyen,ustalıkla yazılmış bir polisiye.Maalesef bu yazara ait çevrilmiş başka kitap yok ve bunun beni çok üzdüğünü söyleyebilirim.1987 yılında yazılmış 2012 de yayınevi tarafından basılmış.Bu yüzden o döneme ait Amerika'nın politikaları ve hukuk sisteminin işleyişi ile ilgili eleştri barındırmakta.Kitabın dili yetişkinler için.Çünkü ağır argo-ağır bir gerçekçilik barındırmakta.
.
Konusu yazmadığı için anlatayım.Vietnam'dan sağ çıkmış,eski alkolik ,Cinayet Masası Dedektifi Şimşek lakaplı Dave Robicheaux bir gün gölde balık tutarken zenci bir kadın cesediyle karşılaşır.Cinayet olduğuna emin olduğu vakanın boğulma diye geçiştirilerek otopsi bile yapılmadan kapatılmaya çalışıldığını fark edince bu davanın üzerine gider.Fakat Latin-Afrika uyuşturucu ve silah kaçakçılarının,polisin ve üst düzey bir çok insanın içinde olduğu bir komplonun kurbanı haline gelir.
ataç ikon Neon Yağmurları
kitaba 10 verdi
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
,
24.06.17 beğen cevap

Neon Yağmurları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle