up
ara

Genç Bir Romancının İtirafları

Genç Bir Romancının İtirafları Konusu ve Özeti

Genç Bir Romancının İtirafları
Beş Ahlak Yazısı kitabının da yazarı Umberto Eco tarafından kaleme alınan Genç Bir Romancının İtirafları kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmzalı Kitaplar yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Genç Bir Romancının İtirafları isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Umberto Eco Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Genç Bir Romancının İtirafları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: İmzalı Kitaplar
ISBN:
Sayfa: 192 sayfa
Romancı geçmişi otuz yılı bulmayan Umberto Eco bu nedenle kendini "genç" bir romancı olarak niteliyor ve Genç Bir Romancının İtirafları'nda, felsefeci ve kuramcı olarak arkasında bıraktığı uzun kariyerinden çok 'genç bir romancı' olarak geçirdiği yıllara bakıyor; Eco bu iki alanı birlikte kullanmasının kurmaca yapıtlarındaki verimli sonuçlarına eğiliyor. Kurmaca ile kurmaca dışı arasındaki sınırı araştırıp bu sınırın etrafında keyifle, eğlenerek ve eğlendirerek, zekice yaklaşımlarla dolaşıyor. Okuru kendi yaratıcı yöntemlerinde gezintiye çıkarıyor ve kendi roman dünyasını nasıl yarattığının ipuçlarını veriyor. Ortaçağ uzmanı, felsefeci ve çağdaş edebiyat alanında yetkili bir isim olan Umberto Eco, kurmaca yapıtlardaki hayali kahramanlara ve gerçek hayattaki algılanmalarına da değişik bir açıdan yaklaşıyor. Günümüzün en seçkin yazarlarından olan Umberto Eco'nun yaratıcılığının arka planını merak edenler için eğlendirirken bilgilendiren bu küçük kitap tam bir hazine.

Genç Bir Romancının İtirafları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
18
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Umberto Eco Kitapları
Orta Çağ ve göstergebilim konularının ustası, İtalyan bilim adamı, yazar, edebiyatçı, eleştirmen ve düşünür Umberto Eco'nun e...