up
ara
‹ Tüm Fedailerin Kalesi Alamut İncelemeleri

Fedailerin Kalesi Alamut Kitap İncelemeleri

Fedailerin Kalesi Alamut
“Aldanma insanların samimiyetine! Menfaatleri gelir her şeyden önce. Vadetmeseydi Allah cenneti; O’na bile etmezlerdi secde.”

Akıl almaz bir deha ile, uzun yıllar süren planlar. Acımasız, duygusuz, vicdansız ama gözü sadece hedefinde bir adam. Hasan Sabbah. Ona göre ''Hiçbir şey doğru değildir, her şey mübahtır.'' Yetiştirdiği adamların en zayıf yönlerini, cehaletlerini kullanarak onları birer ölüm makinesine dönüştürüyor. En korkulan görevlere bile gözü kapalı gitmelerini sağlıyor. İşin ilginç yanı, bu din ile oluşturduğu kontrol mekanizması öyle geniş bir ağa dönüşüyor ki. Kısa zamanda yaptıklarına hayret edeceksiniz.
Kolay bir dille anlatılmış, okurken yormayan, aksine bir sonraki sayfada ne olduğunu merak ettiğiniz için başınızı kaldırmadan okuyabileceğiniz bir kitap. Ben öyle yaptım boynum tutuldu :) Benden bu kadar.

“İnsan hayatının tamamını dört duvar arasında geçirebilir. Kendisini tutsak olarak hissetmediği müddetçe tutsak sayılmaz. Ama kainatın sonsuz büyüklüğünü , milyonlarca yıldızı , galaksiyi görüp onlara asla erişemeyeceğini bilen biri için koskoca dünya hapishaneden farksızdır. İdrak ettikleri şey zamanın ve mekanın tutsağı haline getirir.”
ataç ikon Fedailerin Kalesi Alamut
kitaba 10 verdi
16 beğen · 1 yorum
Gölge (@golge2010)
yorum gibi yorum
27.09.16 beğen cevap