up
ara

Sefiller Paylaşımları

enkido

enkido

@cengizkalici

😄😄😄 paylaşım fotoğrafı
Ah! Çok mutluyum! Herkes ölecek.
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
0 yorum
şerife kılıç

şerife kılıç

@serifekilic

 paylaşım fotoğrafı
Çay koy keçeli , yeniden başlıyoruz
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
0 yorum
Çiğdem Gül

Çiğdem Gül

@cigdemgul

Yeniden ☘️ paylaşım fotoğrafı
Uzun yollar ve ayrılıklar..
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Gavroş geldi aklıma! Komiser Javert de sıkı yapıyordu işini doğrusu. 🤗 Okudun mu SEFİLLER romanını Çiğdem @cigdemgul?
25.06.19 beğen cevap
Tamer Öztürk

Tamer Öztürk

@tamerozturk38

Victor Hugo  paylaşım fotoğrafı
Tüm zamanların en büyük yazarlarından Victor Hugo, bugün 217 yaşında!

"Notre Dame'ın Kamburu" ve "Sefiller" gibi başyapıtlarıyla toplumsal vicdanının sesi olan Hugo, sadece kendi kuşağını değil, kendinden sonraki tüm kuşakları da derinden etkileyerek dünya edebiyatının vazgeçilmez ismi olmuştur.
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
0 yorum
Kübra Koca

Kübra Koca

@kubrakoca

Vicdan hayallerin , aşırılıkların , eğilimlerin kaosu , düşlerin fırını , utanç verici düşüncelerin barınağı , safsataların batakhanesi , tutkuların savaş alanıdır.
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
2 yorum
turanizm (@turanizm)
Savas alanindaki her seye ragmen alinan yenilgidir galiba :)
08.02.19 beğen cevap
Batuuu (@batuuu)
6 bölümlük bir dizisi çıktı izlemedysenz tavsiye ederim oldukça başarılı
08.02.19 beğen cevap
yeni.BAŞTAN

yeni.BAŞTAN

@yenibastan

 paylaşım fotoğrafı
Yılbaşına ramak kala yılbaşı çiçeğimiz de açtı . Mevzu ama Kitaplar dimi 😜 yeni bir hikayeye daha kış modunda devam bir klasik le . SEFİLER hiç içeriğine bakmadım sürpriz olsun ..
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
5 yorum
Elfida (@elfidam)
Severek okuman dileğiyle...🍃
29.12.18 beğen 1 cevap
yeni.BAŞTAN (@yenibastan)
Daha ilk sayfalarında girdap gibi çekti içine .. ilk oturmam da 50 sayfayı geride bırakmışım bile taki önüme çekirdek yermisin teklifi gelene dek ☺️okumayanlara öneriyorum daha şimdiden😀
29.12.18 beğen cevap
nazlı selvi (@nazliselvi)
Sefiller... güzel bir kitap severim
29.12.18 beğen 1 cevap
Kitap Aşığı

Kitap Aşığı

@aleynayaglidereli

Seyahat etmek , her an doğup ölmek gibidir. Belki de yolcu bu değişen ufuklarla insan yaşamı arasında bir yakınlaşma yapıyordu . Hayatta birçok şey bizden kaçmaktadır . Gölgeler aydınlığı kovalar. İnsan bakar , koşar durmak ister, el uzatır lakin geçenleri yakalayamaz .
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
0 yorum
Barış Altınbıçak

Barış Altınbıçak

@barisaltinbicak

Su Gibi Gidiyor. Derinden Sarsıyor paylaşım fotoğrafı
Askerde kargoyla evden söylettim. Başlamaya geçen hafta cesaret edebildim ve yoğunlukta bile bir haftada yarıladım. Tarihi bölümler biraz sıkıp ara vermeme sebep olsa da genel olarak elime aldım mı bırakamıyorum, tabi iş kitlemedikleri sürece :)
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
0 yorum
bilent doğan

bilent doğan

@bilentdogan

Victor hugo sefiller’de hapisten çıkmış bir adamın çektiği zorluğu, insanlara kendini kabul ettirme çabası,insanların hapisten çıkan birini dışlamasını ve yoksulluk sorunu ile gelen sefilliği anlatıyor.
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
5 yorum
bilent doğan (@bilentdogan)
Yedikule göğüs hastahanesinde annemin yanında refakatçı kalıyorum.gece sigara içmek için acilin önüne çıktım. Acilin İçeride banko üstünde yatan biri var.hastahane veznecisi bulunduğu bölümden çıkarak adamın yanına gitti,adamı bir iki salladı adam doğruldu bir süre konuştular,vezneci adamın kolundan çekiştirmeye başladı,adam kalkmıyor,kolunu çekip kurtardı,vezneci tekrar adamın koluna hamle yapınca adam kendini koruma için Veznecinin kolunu geri itti.vezneci hemen soluğu veznenin yanında olan polis odasında buldu, kısa bir süre sonra içeriden bir polis ve vezneci yatan adamın tepesine dikildiler.polis adamı kolundan dürterek kaldırdı,birşeyler söyledi adam doğruldu bir polise bir vezneciye baktı eğilip ayakkabılarını düzelti giyindi arkasını dönüp tonpallayarak ordan uzaklaştı. Belli ki adamın kalacak yeri yok ısınmak için orayı seçmiş ama orda durmasına izin verilmedi.aklıma sefiller geldi toplumun dışladığı insanlar,buna sebep olan yoksulluk, peki yoksulluk önlenemezmi?toplumun buradaki rolü ne? bu aynı zamanda suça teşvik değilmi? yoksulluğu önlemede devletin rolü ne olmalı? neden önlenemiyor?herkesten vergi alan devlet,neden herkesin sorunlarıyla ilgilenemiyor?
22.09.18 beğen 2 cevap
Yasin Demirtaş

Yasin Demirtaş

@yasindemirtas

 paylaşım fotoğrafı
Muhteşemdi , harikaydı , muazzamdı... ?
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
2 yorum
merve baharçiçek (@mervebaharcicek)
Sadece sonunda değil , ara ara bir çok yerinde :)
08.07.18 beğen 2 cevap
FATMA KARAKUŞ

FATMA KARAKUŞ

@fatmakarakus

Sefiller paylaşım fotoğrafı
#kitapyorumu
#sefiller
#victorhugo

✍️✍️ Şu anda okurun eli altında bulunan kitap, eksikleri, üstün yada zayıf yanları ne olursa olsun, baştan sona, bütününde de, ayrıntılarında da, kötülükten iyiliğe, adaletsizlikten adalete, sahteden gerçeğe, geceden gündüze, kör tutkudan vicdana, çürümüşlükten hayata, canavarlıktan göreve, cehennemden cennete, hiçlikten Tanrı'ya doğru bir yürüyüştür. Çıkış noktası madde, vardığı nokta ruhtur. Başlangıçta canavar, sonuçta melektir.

Bu kitabı en iyi anlatan kısmın bu olduğunu düşünüyorum Sefiller'i bitirmemin üzerinden 24 saat geçti ama henüz kendime gelemedim. Jean Valjean'a kızgınım, Cossette'ya öfkeli, Marius'a acıyorum hala. Thenadier, Javert, Fantine...
Hepsi dramın simgesi, kimi iyi tarafından kimi kötü tarafından. Aç kalan yiğenleri için ekmek çalan Jean Valjean 9 yıl kürek cezasından sonra hayatın eşiğinde durdu, ya iyi insan olacaktı yada kötü. Psikopos güzel yüreğiyle onu bağışladı o da bütün insanlığı. Dokunduğu herkesin hayatını aydınlattı, kendi hayatını karartmak pahasına.

Uzun olması dolayısıyla göz korkutuyor. Ben 1700 küsür sayfanın nasıl bittiğini anlamadım. Jean Valjean'ın kanalizasyondan kaçtığını anlatmadan önce parisin kanalizasyon tarihini, Marius'un babasını anlatmadan Waterloo savaşını anlatması gereksiz gibi gelebilir ama inanın hepsinin sonucu sizi öyle yerlere götürüyor ki sonunda şaşırıyorsunuz.

Sayfalarca yazabilirim galiba :) Kahramanım Jean Valjean hep kalbimde olacaksın...
Şimdi kitaptan altınız çizdiğim yerler

❤️ Namussuz olmak kolay değildir! Çok daha az zahmetlidir dürüst bir insan olmak!

❤️ Tanrı, hiç bir çocuğu kötü olsun diye yaratmaz! Onu kötü yapan, kötü eğitimdir!..Kötü anne-baba, kötü çevre, kötü yönetim balçık gibidir, zavallı yavruları da çekip yutar.

❤️ ''Kalabalıklar daima tehlikelidir. İçlerinde mutlaka ruhlarını ucuza satan alçaklar bulunur.''

❤️ "Ölmek bir şey değil, yaşamamak korkunç..."
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
0 yorum
Milena

Milena

@masalperisi

Sefiller paylaşım fotoğrafı
Victor Hugo
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
0 yorum
Erguvan

Erguvan

@erguvan

 paylaşım fotoğrafı
Umutsuzluk her biri günahlara ve suçlara açılan kırılgan çitlerle çevrilidir...

Victor Hugo
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Victor Hugo’dan “Aşk” ın tarifi paylaşım fotoğrafı
Bir erkeğin kadına aşık olması ve ardından yaşanan hisleri ne kadar dokunaklı anlatmış. Kalemine sağlık Victor Hugo...
ataç ikon Sefiller
9.1 (1656 oy)
7 yorum
ekar (@ekar)
Aşkın çeşitli halleri vardır. Kimi zaman bir gülüş, kimi zaman bir bakış.. Kimi zaman bir sesleniş... Ben bir kadının gittikten sonra da aşık olunabileceğini gördüm.. çok ilginç bir aşk hali..
10.01.18 beğen 1 cevap
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Kadınların bakışları böyledir ; tedirgin, ürkmüş, korkmuşsa kapakları sımsıkı kapanan; zor anlarda, dar zamanlarda kısılan; ancak güven hisseder, emin olursa bakabilen; baktıkça derinleri görebilen; gördükçe ışıltılı tepkiler verebilen çifte mucize.?? İş ki bakmasını bilene.
10.01.18 beğen 2 cevap
Canan (@cnnhni)
Viktor Hugo gbi bir adam hani bunu yazabilen hissede n bir adam bile ki bu adam cocukluk arkadasi Adele ile annesinden gizlice nisanlanmis annesinin olumunden sonra evlenebilmis o bile sevdigi kadini aldatmis hatta kizinin olumunu metresiyle Fransada seyhat ederken ogrenmistir..Simdi biz hangis soze hangi adama inanmaliyiz?????
10.01.18 beğen 2 cevap
/ 2