up
ara

Suyun Gizli Mesajı

Suyun Gizli Mesajı Konusu ve Özeti

Suyun Gizli Mesajı
Suyun Gizli Mesajı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Kuraldışı Yayınları
ISBN: 9789752750562
Sayfa: 152 sayfa
Suyun Gizli Mesajı, uluslararası üne sahip Japon araştırmacı Masaru Emoto'nun bütün dünyada büyük yankı uyandıran su kristalleri fotoğraflarını içeren sıra dışı kitabı. Su moleküllerin düşüncelerimizden, duygularımızdan ve kullandığımız kelimelerden etkilendiğini bulgulayan Dr. Emoto, suyun, söylenen sözlere, hissedilen duygulara, gösterilen görüntülere ve dinletilen müziğe göre nasıl bir değişim gösterdiğini birbirinden muhteşem su kristali fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. Hem dünyamız hem de bizler büyük ölçüde sudan oluştuğumuz için suyun mesajı hepimizin bireysel sağlığı, doğanın yenilenmesi ve dünya barışı açısından muazzam bir önem taşıyor. Depremden hemen önce ve hemen sonra yeraltı sularından aldığı numunelerdeki kristal oluşumlarını inceleyen Dr. Emoto, bu verilerin biriktirilmesi durumunda, su kristali teknolojisinin depremleri önceden tespit etmekte kullanılabileceğini de ortaya koyuyor. "Yüzyıllar boyunca, insanlık, yeryüzünden sürekli çaldı ve her seferinde geride çok daha kirli bir dünya bıraktı. Ama şimdi su bizimle konuşuyor; su kristalleri aracılığıyla, bilmemiz gerekenleri bize söylüyor. Bugünden itibaren yepyeni bir tarih biçimlendirmeliyiz. Su, kendimize nasıl bir yön belirlediğimizi büyük bir dikkatle izliyor ve kayda geçiriyor. Benim tek arzum, suyun bütün insanlığa verdiği mesajın herkesçe duyulması ve özümsenmesi."
Öznur

Öznur

@oznrblg

Bazı konular ve bazı kitaplar vardır, herkesin mutlaka o konu hakkında az da olsa bir fikir sahibi olması gerekir. Bence bu kitap onlardan biri. Bu bir hikaye kitabı, roman değil. Bir bilim adamı tarafından yazılmış, bir araştırmanın özeti niteliğinde... Kitap hakkında biraz araştırma yapınca insan zaten " Benim kütüphanemde yer almalı." diyor. Su nasıl bir "CAN" dır, nasıl bir mucizedir, insan aklı anlamakta güçlük çekiyor.
ataç ikon Suyun Gizli Mesajı
kitaba 10 verdi
0 yorum

Suyun Gizli Mesajı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle