up
ara

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır Kitap İncelemeleri

Fatma

Fatma

@sosyologclara

Şiir deneme tarzı arasında kalmış "kafası karışık bir kitap"
Bir kadının ağzından yazılmış, fidel diye bir adam var, babası var kitapta. Bunları birbirine benzetiyor, galiba her erkek birbirine benzer. Annesinin kırgınlıkları var, kendisi de kırılmış biraz, galiba her kadın da birbirine benzer.
Hiç bir cümle bittikten sonra büyük harfle başlamadı, bu kadar istikrarlı olunurdu. belki farklı bir anlamı vardır bunun ama bana kalırsa gerçek hayatta da bazen nokta koysak da bir şeylere büyük harflerle başlayamıyoruz ki bu da önceden bitirdigimiz hikayenin gerçekten hikaye olduğunu gösterir.
0 yorum
Helmia

Helmia

@helmia

Yazarın kafası karışık...
Çok da sevemedim belki beklentim yüksek olduğundan.Yazarın 'İkinci Yarısı' kitabını okuyup çok beğenmiştim.Ordaki deneme şeklinde yazıları güzeldi.Bu kitap ise bölük börçük, yazarın karalama defteri gibi olmuş.Adı gibi karışık bir kitap.Altını çizdiğim cümleler var tabii,bu anlamıyla bakıldığında tamamen zaman kaybı denemez.Ama okunacak çok daha güzel kitaplar var.
0 yorum
zerre-i miskal

zerre-i miskal

@zerreimiskal

Tüm kadınlar 'kendini' bu kitapta okur. Feministlik taslayan bir kitap değil, tam tersi gerçekliğiyle kadınları yüzleştiriyor Ece Temelkuran. Kendisiyle yaptığım söyleşide de bizi böyle güzel anlattığı için teşekkür etmiştim, sonrasında da tiyatro sahnelerinde yer almıştı bu kitap..
Tavsiyemdir..
3 yorum
Nil (@nill)
nasıl yani "kendisiyle yaptığım söyleşi"? o_o
01.12.16 beğen cevap
zerre-i miskal (@zerreimiskal)
Evet Ece Temelkuran'la tanıştım konuştum bu sene başındaydı sanırım. Çok doğal içten biri hayranlığım arttı..
01.12.16 beğen cevap
Nil (@nill)
Ne kadar güzelmiş :) Umarım bir gün benim de şansım olur. Bu kitabını ben de okuyacağım :)
01.12.16 beğen cevap
Misafir

Misafir

@misafir000

Yine Ece Temelkuran....:)
Her kadının bu kitabı okuması gerekiyor. Hem gülüp hem de derin derin düşündüren, 'gerçekten de böyle' diye şaşırdığımız satırlar...

Kadınların erkek hegamonyasındaki durumu; salonda 'nasılsın' diyen kadınların mutfaga gecınce gerçeği öğrenmek için 'nasılsın' diye sorması...

Hepsi gerçek, okunmalı...
0 yorum
Halenin Haresi

Halenin Haresi

@haleninharesi

Kadın Olmak
Ece Temelkuran okumayı seviyorum, duygu ve düşüncelerime tercüman oluyor. Ece Temelkuran bu kitabında kadınları anlatıyor, toplumu, erkek egemenliğini, bir kadının iç sesinden bütün bir kadınlığın hikayesini anlatıyor. Altını çize çize okuyorsunuz. Durarak, sindirerek okuyorsunuz. Kadınların kafalarının erkeklere göre neden daha fazla karışık olduğunu düşünmeden edemiyorsunuz. Bir kadın okur olarak kendinizi sorguluyorsunuz. İçinde yaşadığınız toplumu, toplumun kız, kadın, evli, bekar kadınlardan beklentilerini. Baba, eş, erkek arkadaşların kadınlardan istekleri üzerine, kenara çekilen, en çokta içine kapanan kadınların kafa sesini kaleme almış Ece Temelkuran..
0 yorum
Barış Öztürk

Barış Öztürk

@barisozturk17

Kadınlar hakkında..
0 yorum
Merve Arslanalp

Merve Arslanalp

@mervearslanalp5

çok severek ve birçok tespitine katılarak okuduğum güzel bir kitap
0 yorum
Gülden Balcı

Gülden Balcı

@melekimsi

Okuduğum ilk Ece Temelkuran kitabı. Ama sevdim. Farklı bir kitap. Bölük pörçük gibi dura da altında çok derin psikolojik analizler yattığı hissediliyor.
0 yorum
m.

m.

@bmy

kitap daha çok anlatmak istediğini başka şeylere bağlayarak olay örgüsü olmadan konuşan bir kadın üzerinden gidiyor.
0 yorum
feray alp

feray alp

@ferayalp

Zorla okuduğum bir kitaptı. Hiç beğenmedim açıkcası. Konu, amaç yok öylesine yazılmış
0 yorum