up
ara

Aynadaki Muamma

Aynadaki Muamma Konusu ve Özeti

Aynadaki Muamma
Aynadaki Muamma kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Pan Yayıncılık
ISBN: 9789757652892
Sayfa: 136 sayfa
Sofi'nin Dünyası, İskambi Kağıtlarının Esrarı, Hayat Kısa romanlarıyla Türk okurlarının yakından tanığı Norveçli yazar Jostein Gaarder bu romanıda, ölüm döşeğindeki bir kız çocuğu ile bir melek arasında geçen konuşmalarla, etten kemikten bir beden içinde bu dünyada yaşamakla, Tanrı'ya yakın olan meleklerin dünyasında yaşamak arasındaki benzerlik ve farkları ele alıyor."Cennetteki melekler asla parçalanmazlar. Çünkü, ruhun ayrılacağı etten ve kemikten bir vücutları yoktur. Dünyada bu böyle değildir. Burada her şey gayet kolay bir şekilde bozulur. Bir dağ bile zamanla aşınır, taşa ve toprağa dönüşür. Doğada olan her şey yavaş bir yangın gibidir. Tüm yaratılış için için yanmaktadır.Yaratılan her şeyi her zaman tümüyle anlamak mümkün değildir. Mesela ben bir kağıda resim çizebilir veya boya yapabilirim. Ama bu, çizdiğim şey olmayı anlıyorum anlamına gelmez.Zaten çizdiğim şey canlı değil ki. Garip olan da bu: Ben canlıyım!"
Misafir

Misafir

@misafir000

Yazardan insanı sorgulamaya iten felsefi bir kitap daha. Gaarder, insanoğlunun gizemi neden başka yerlerde aradığını anlamadığını, gizem ve mucizenin aslında yanı başımızda, çevremizde, "biz" olduğumuzu müthiş bir kurgu ile anlatmış yine. Gençlere kitap yazarmış gibi yapan ama aslında büyüklere bol bol mesaj veren bir yazar, filozof.
ataç ikon Aynadaki Muamma
kitaba puan vermedi
0 yorum
Minnet Koşma

Minnet Koşma

@minnetkosma

Severek,ve ilgiyle okudum.Çevirmenin emeğine sağlık.Bu eseri Türkçeye çevirip bizlere hazırladığı için.
ataç ikon Aynadaki Muamma
kitaba 8 verdi
0 yorum

Aynadaki Muamma - S41

-Meleklerin yaratılış karşısında hayranlık duymaktan vazgeçemediklerini de söylemiştim.Ve bizler her zaman böyle kendimizi göstermeyiz.En son, yüz yıl evvel Almanya'da hasta meleği olmuştum.
Minnet Koşma tarafından eklenmiştir.
Minnet Koşma

Minnet Koşma

@minnetkosma

Dedem hep aklımızdan kaçan bir şey için üzülmememizi söyler.
- Neden?
-Son anda oltadan kaçan bir balık gibi.Denizin derinliklerinde kaybolur,sonra daha şişman bir şekilde geri döner.
ataç ikon Aynadaki Muamma
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum