up
ara

Ceviz Kabuğundaki Evren

Ceviz Kabuğundaki Evren Konusu ve Özeti

Ceviz Kabuğundaki Evren
Kara Delikler ve Bebek Evrenler kitabının da yazarı Stephen W. Hawking tarafından kaleme alınan Ceviz Kabuğundaki Evren kitabı Fizik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 0 yılında 9789752971059 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ceviz Kabuğundaki Evren isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Kitap Popüler Düzeyde Fizik Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Ceviz Kabuğundaki Evren kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9789752971059
Sayfa: 216 sayfa
Hawking'in çok satan kitabı Zamanın Kısa Tarihi'nden sonraki gelişmeleri ve en yeni bilimsel bulguları içeren Ceviz Kabuğundaki Evren, kuantum mekaniğinden sicim kuramlarına, genel görelilikten 11-boyutlu süper-kütleçekime, Büyük Patlamadan evrenin kaderine kadar bütün tartışmaları kapsıyor. Bu kitapta "evren tasarlanabilir mi?", "uzay zamanın bir başlangıcı var mı?" gibi pek az fizikçinin girmeye cesaret ettiği konulara giren Hawking, konunun uzmanı olmayan, hiç fizik bilmeyen okurlara bu zor konuları büyük bir ustalıkla ve bol görsel malzemeyle açıklıyor."Provakatif ve bilgilendirici...birçok kolay anlaşılır benzetmeyle dolu...Hepsinden önemlisi, kitap çok iyi düzenlenmiş ve çok açıklayıcı grafiklerle güçlendirilmiş."-Time Magazine-"Yalın, bütünsel ve anlaşılır. Ayrıca Hawking kitabı mizahla süsleyerek eğlenceli hale getirmiş"-St Louis Post-Dispatch-"Hawking'in Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılında yayımlandığından bu yana milyonlarca baskı yaptı. Hawking'in bu kitabında belirttiği gibi birçok yazar "daha ilk bölümlerde takıldı ve aslında daha ilginç olan ileriki bölümleri okuyamadı"..."bu nedenle daha anlaşılır olan bir kitap yazmak" gereği doğdu. Ceviz Kabuğundaki Evren buna göre düzenlendi. İlk iki bölüm, asıl önemli olan sonraki bölümlerin anlaşılmasını sağlayacak şekilde yazıldı.-Scientific American-
Erdem Arslan

Erdem Arslan

@laphilosophia

Hala okuyorum ve anlamak için ilgili alanlar hakkında konuyu araştırmalar ile desteklemek gerekiyor. Zaten kitap sözüm ona her ne kadar halk için basitleştirilmiş bir anlatıma sahip olsa da, sonuç olarak Hawkings gibi bir deha ve Fizik alanında temel bir bilgi sahibi olmak zorunlu bir önkoşul.
ataç ikon Ceviz Kabuğundaki Evren
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum
Doğan Turgut

Doğan Turgut

@doganturgut

Popüler bilimi en güzel şekilde anlatan bir kitap, herkese tavsiye ediyorum.
ataç ikon Ceviz Kabuğundaki Evren
kitaba puan vermedi
2 beğen · 0 yorum

Ceviz Kabuğundaki Evren - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
9
KİTAP
Popüler Düzeyde Fizik Kitapları
Fizikle ilgili popüler bilim kitaplarını bu listeden bulabilirisiniz. Bilimle ve fizikle amatör veya hobi düzeyde de olsa oku...
Vüsat

Vüsat

@vayacondios

Einstein, Büyük Patlamayı hiçbir zaman ciddiye almamış gibi görünür. paylaşım fotoğrafı
Einstein, Büyük Patlamayı hiçbir zaman ciddiye almamış gibi görünür.
Genel görelilik, evrenin başlangıcı ve kaderi hakkındaki tartışmayı tamamen değiştirdi. Durağan bir evren hep var olabilirdi veya geçmişteki bir zamanda , şu anki biçiminde yaratılmış olabilirdi. Bununla birlikte eğer galaksiler birbirinden uzaklaşıyorsa, geçmişte birbirine daha yakın olmalıydı. On beş milyar yıl önce hepsi tek bir yerde bulunacak ve yoğunluk ise çok büyük bir değerde olacaktı.

Bu durum, evrenin şimdi Büyük Patlama adını verdiğimiz başlangıcını araştıran ilk kişi olan Katolik rahip George Lemaitre tarafından "en eski atom" ( primeval atom) şeklinde adlandırıldı.
ataç ikon Ceviz Kabuğundaki Evren
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
12 beğeni · 3 yorum beğen ikon
Mehmet Can Katuka (@mehmetcankatuka)
Fiziğin içinde tek ilgimi çeken konu
22.07.18 beğen cevap
Hakan (@hakani)
Benim ilgimi çeken tek konu da quantum.
22.07.18 beğen cevap
aswad safra (@aswadsafra)
Quantum ve sicim, zaman ve mekan, madde ve kara madde bunlar güzel konular..
22.07.18 beğen cevap