up
ara

Tütün Yolu

Tütün Yolu Konusu ve Özeti

Tütün Yolu
Tütün Yolu kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Vahdet Gültekin
Yayınevi: Kastaş Yayınları
ISBN: 9789752820173
Sayfa: 192 sayfa
Yoksul bir köylü ailesi. Hayatları toprağa bağlı. Toprak artık ölü, yıllarca işlenmiş, verebileceği her şeyi vermiş, kurumuş, kısır kalmış.Sanayileşme başlamış, genç insanlar yeni kurulan fabrikalarda çalışmak, hayatlarını bu döngüden kurtarmak için akın akın şehirlere gidiyor.Ya yaşlılar? Kökleri toprağa bağlı, hayatları toprağa bağlı, ekip biçmekten başka hiçbir şey bilmeyen insanlar?Gerçek cesaret, bütün bağları koparıp yeni bir hayata başlamak mı, yoksa bütün zorluklara göğüs gererek tanınan hayatı korumaya, çatlamış toprakta yaşamaya çalışmak mı?20. yüzyıl Amerikan Edebiyatının öncülerinden biri olan Erskine Caldwell, bu romanıyla pek çok eleştirinin hedefi olmuştur. Yazar, gerçek insan karakterini tüm çıplaklığıyla irkiltecek kadar acımasızca gözler önüne sermiştir.
Misafir

Misafir

@misafir000

Açlık,sefalet ve bu uğurda verilen yaşam kavgası.Okumadan ölmeyin diyemem çünkü Tütün Yolu'nu okusanız da size katacağı elle tutulur bir şey yok.Listenizde başka bir kitaba yer vermenizi tavsiye ederim..!
ataç ikon Tütün Yolu
0 (0 oy)
0 yorum

Tütün Yolu - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle