up
ara

Tante Rosa - Bütün Eserleri 1 Paylaşımları

Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Başlıyorum... paylaşım fotoğrafı
Başlıyorum...
Sevgi Soysal’dan başladım madem. Tante Rosa’yı okumasam olmaz. Bu konuda önerileri dinledim ve başlıyorum...
ataç ikon Tante Rosa - Bütün Eserleri 1
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
5 yorum
Beyhude (@mamafih)
O Rosa ki istenirse yaşar ve ölür. O Rosa ki şu şartlarda da bu şartlarda da yaşar. O Rosa ki acıklı da gülünç de olabilir. O Rosa ki ne bir nokta ne de bir virgüldür. O Rosa ki başkası tarafından verilmiş bir ad, başkası tarafından çektirilmiş acılardır. O Rosa ki becerisizliklerde ısrardır. O Rosa ki kimseye bir şey öğretemeyip, kimseden bir şey öğrenemeyendir. O Rosa ki düşünde kendi cenazesine gelenleri görüp kendine ağlar. Onlar ki hep kendi ölümlerine ağlarlar. İşte bütün onları, o Rosa ile birlikte öldürdüm. Noktayı koyup düğümü çözmek için." :D iyi okumalar.. canlıya taşıyalım sizi.
03.06.18 beğen 4 cevap
Mehmet (@yoldas)
O Rosa ki diye devam edelim o vakit. O Rosa ki, özgürlüğe olan tutkunun adıdır. O Rosa ki sınrıları zorlamanın adıdır. O Rosa ki toplumun kadına yüklediği bütün anlamlara isyanın adıdır. Rosa dünyanın en namuslu ve ahlaksız kadınıdır! Rosa,kutsal aile düzenine bir başkaldırıdır. Rosa, bütün uzuvları çüklerinde birleşmiş olanlara, sessiz atılan bir kahkahadır. Tante Rosa, ben gibi içindeki hiyerarşiyi yıkamamış entelektüel gevezelerle geçilen bir dalgadır. Tante Roza, bütün kadınların çığlığıdır. ''Kadın olmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!” "Tante Rosa tüm kadınca bilmeyişlerin tek adıdır."
04.06.18 beğen 3 cevap
Beyhude

Beyhude

@mamafih

 paylaşım fotoğrafı
O akşam melek olan kızlar beyaz muslin giysilerini giydiler, beyaz kanatlar taktılar, omuzlarına dökülen kıvırcık saçları üzerinde yaldız taçlar parlıyordu. Rosa yoksul çocuktu, ona bir paçavra giydirdiler. Çok mutsuzdu Rosa, dayanılmayacak kadar mutsuzdu. Sahnede İsa meleklerle yanında geldiği an, öylesine içten mutsuzdu ki gözyaşlarını tutamadı, dünyanın en başarılı yoksul çocuk rolünü oynadı
ataç ikon Tante Rosa - Bütün Eserleri 1
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum