up
ara

Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek

- Curse Workers 3 Black Heart

Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek Konusu ve Özeti

Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek
Spiderwick Günceleri 2 - Büyülü Taş kitabının da yazarı Holly Black tarafından kaleme alınan Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek kitabı Roman (Çeviri), Korku türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dex Yayınevi yayınevinden 2012 yılında 9786050909043 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek isimli kitap 284 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yiğit Değer Bengi çevirmiştir. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Yiğit Değer Bengi
Yayınevi: Dex Yayınevi
ISBN: 9786050909043
Sayfa: 284 sayfa Basım Tarihi: 2012
Cassel Sharp, kiralık katil olarak kullanıldığını biliyor ama bütün bunları geride bırakmaya çalışıyor. Dolandırıcılar arasında büyümesine ve insanları aldatmanınonun için nefes almak kadar kolay olmasına rağmen iyi biri olmak istiyor. Âşık olduğu kız ünlü bir mafya üyesi ama Cassel yine de doğru olanı yapmak için savaş veriyor. Devletin düşman olduğu öğretilse de Cassel, federaller için çalışmanın akıllıca bir iş olduğunu kabullenmeye çabalıyor.

Cassel, Lanet İşleyiciler arasında en nadir bulunan yeteneğe sahip: O bir Dönüşüm İşleyicisi. Kanun kaçağı annesinin ve sevdiği kızın suç dosyası kabarırken yeni sırlar açığa çıkıyor; doğru ile yanlış arasındaki çizgi gittikçe bulanıklaşıyor. Federaller Cassel'den imkansızı istediklerinde neyin dolandırıcılık neyin gerçek olduğuna karar vermesi gerekecek. Tehlikeli bir oyunda, aşkını kaybetmek üzereyken Cassel en büyük kumarını oynamak zorunda kalabilir ve bu kez hayatını kumarda kaybedebilir.

New York Times çok satanlar listesinin müdavimlerinden Holly Black, Kara Yürek ile Lanet İşleyiciler üçlemesini sonlandırıyor. Bu bambaşka bir şekilde fantastik ve karanlık dünyada tüm sorular, serinin son kitabında cevap buluyor.
Elçin Ceylan

Elçin Ceylan

@kitapavcisi0

http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/2012/09/kitap-yorumu-kara-yurek.html
http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/2012/09/kitap-yorumu-kara-yurek.html


Efsane Vurgun!

Ah Holly bitecek seri miydi bu diye kaç kere geçirdim içimden anlatamam. Beyaz Kedi, ilk kitabını okuduğumda başta bayağı yadırgamıştım yazım tarzını. Ama cümleleri gerçekten çok güzel. Bazen öyle bir şey yazıyor ki, aa hiç böyle düşünmemiştim diyorsunuz.

Şöyle ki Cassel Sharpe bir dolandırıcı, yalancı. Bizi ona çeken yanı da bu, iyi biri sayılmaz. Geçmişinde yaptığı ve suçluluk duyduğu şeyler var, masum bir kahraman değil. Hatta kahraman bile değil. Bencil biri, zeki ama kırılgan. Doğru yolu seçip hayatını düzene sokmaya çalışıyor. Mafyanın kölesi olmamak için federallerle çalışabilir ama bir sorun var, federallerla çalışmak da aynı anlama gelecekse? Kitabın ortasına kadar bir rahatlık vardı içimde. Genelde karakterlerin sonu iyi biter bir şekilde mutlu olurlar, olaylar çözülür diyordum. Herhangi bir kitaptan genellikle bunu bekleriz değil mi? Sonra fark ettim ki herhangi bir kitap değil bu. Öyle olayların çözülüp gitmesini bekleyemiyorsunuz. Tersine olaylar çözülmüyor, her seçimde bir şekilde tersine dönüyor. Mutlu son bekleyeceğiniz bir kitap değil ama kötü de bitmiyor sonu. Gerçek hayatta da böyle değil midir zaten?

Cassel'in aşık olduğu kız Lila. Çocukluğundan beri mafya lideri olmak için yetiştirilmiş. Çok güçlü bir karakter, soğuk kanlı ama bir o kadar da duygusal. Cassel'i sevdiğini biliyoruz artık. Tüm kitap boyunca artık konuşun ve kendinize gelin! diye isyan etmedim de değil. Aynı şekilde abisi Barron, çok eğlenceli bir karakter. Cassel'in deyimiyle "pislik". Ama bu kitapta onun başka bir yönünü de gördüğümüz için kitabın sonunda ona üzülmedim değil. Tek içime sinmeyen olay o oldu.

Lanet işleyiciler, Holly Black'in yarattığı dünya çok ilgi çekici. Fantastik dünyayı gerçek dünyayla öyle birleştirmiş ki ayırt edemiyorsunuz. Ayrıca dolandırıcılığı çok güzel işlemiş, acaba kendisi de dolandırıcı mı diye düşünmeden edemedim :D Kitap hakkında yazılacak çok şey var, okuyunca daha iyi anlayacağınız şeyler. Cassel Sharpe'ın efsane vurgunu aklınızdan çıkmayacak.
1 beğen · 0 yorum
Fehiman Neşe

Fehiman Neşe

@fehimannese0

Kara Yürek, okuyucuyu tatmin eden bir finalle sonlanıyor. Her ne kadar seri, tadında bırakılsa da bittiği için üzülmeden edemiyorum. Olayları Cassel Sharpe'ın bakış açısından okumayı özleyeceğim.

Yorumun aslı ve devamı: http://yorumcadisi.blogspot.com/2013/07/yorum-holly-black-kara-yurek-curse_11.html
0 beğen · 0 yorum

Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Fehiman Neşe

Fehiman Neşe

@fehimannese0

Büyükannem bir zamanlar beni onun gibi kızlara karşı uyarmıştı, böyle kızların gözleri kurşun deliği ve ağızları bıçak gibi olan kadınlara dönüştüğünü söylemişti. Onlar hep tedirgindir. Hep açtır. Zararlıdır. Adamı bir bardak viski gibi kafalarına dikerler. Onlara âşık olmak merdivenden aşağı yuvarlanmak gibidir. Bana kimse, bir kere âşık olduktan sonra, hatta bunun ne kadar ıstırap verdiğini gördükten sonra bile, aynı şeyleri tekrar yaşamak için bir daha sıraya girmeye hevesli olacağımı söylememişti.
0 beğen · 0 yorum
Elçin Ceylan

Elçin Ceylan

@kitapavcisi0

Bana kimse, bir kere aşık olduktan sonra, hatta bunun ne kadar ıstırap verdiğini gördükten sonra bile, aynı şeyleri tekrar yaşamak için bir daha sıraya girmeye hevesli olacağımı söylememişti.
ataç ikon Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Elçin Ceylan

Elçin Ceylan

@kitapavcisi0

İşte bu yüzden efsane vurgun sadece efsanedir. Peri masalı. Çünkü kimse başarılı olduğu işi bırakmaz. Aptal ve küstah olmaya başlar, kendilerine hiç bir şey olmayacağına inanırlar. Her seferinde kedilerini "son bir kez daha" diye kandırırlar. Ve o son seferden sonraki seferde de... hele bir önceki işi batırmışsan... ağzındaki o başarısızlık tadını silmek için yaparsın. Eğer o da iyi giderse aynı duyguyu tekrar yakalamak için devam edersin.
ataç ikon Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Elçin Ceylan

Elçin Ceylan

@kitapavcisi0

O zamanlar onu çok istiyordum, şimdi ondan başka hiç bir şey istemiyorum.
ataç ikon Lanet İşleyiciler 3 - Kara Yürek
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
507
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...