up
ara

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir Konusu ve Özeti

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
Şeytan Ayrıntıda Gizlidir kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9789752897441
Sayfa: 200 sayfa
İstanbul'dan suç manzaraları... Suçun perdelediği yaşamlar... Katillerin ardındaki insanlar. Sıradan olanın gerisindeki gizem. Ülkenin gerçek bir panaroması. Karakterler labirenti... Başkomiser Nevzat'la, varoşlardan villalara, batakhanelerden sanat çevrelerine yaptığımız heyecan yüklü bir yolculuk. Trajik olduğu kadar komik, komik olduğu kadar kederli vakalar. Bize, bizi anlatan ironik öyküler."Cinayetin işlendiği resim atölyesi bir korku filmi setini andırıyordu. Yüksek bir tavan, ölü yüzü gibi bembeyaz duvarlar, bordo renkli kadife perdelerle kaplanmış üç dar pencere. Pencerelerin hemen önünde duran cevizden yapılma tabutun içinde, uzun saçlı, ilk bakışta kız mı erkek mi olduğu anlaşılmayan bir ceset yatıyordu. Bütün bedenini kaplayan siyah pelerinin kalp hizasında kol saatinin kadranı büyüklüğünde bir delik vardı. Tuhaftır, deliğin etrafında fazla kan lekesi yoktu. Cesedin kalbinden çıkartıldığını sandığımız, heykeltıraşların kullandığı türden, ucu kanlı, yirmi santim uzunluğundaki bir keski, tabut ile üzerinde tamamlanmamış bir resmin bulunduğu şövalenin arasında, yerde duruyordu. Tabutun başında saçı sakalı birbirine karışmış bir adam, ağzını her açtığında alkol kokuları yayarak, 'Karanlıklar Prensi öldü... Karanlıklar Prensi öldü,' diye dövünüp duruyordu."
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

Ön yargımı yıkarak ilk defa bir Ahmet Ümit kitabı okudum. Bunun için de hikayelerin bulunduğu bir kitabı seçmek mantıklıydı. İçinde 18 adet hikaye bulunan tamamı polisiye tarzda olan iki ana karakter (müfettiş ve yardımcısı) üzerinden sürdürülen bir kitap.

Polisiye kitapların genelde suçluyu tahmin edememe üzerinden gittiği formatı biraz değiştirerek, olayı tahmin edememe durumuna devşirtmiş Ahmet Ümit. Ben hikayelerini akıcı, karakterleri ilginç ve olayları da yaratıcı buldum.

Bir polisiye kitabını 500 sayfa okumak beni nedense bunaltıyor. Sonuçta hayatıma katkısını sorguluyorum ve keyif almak için okumak istiyorum, mantıklı bir olay kurgusu 200-250 sayfada çözülür ve istenilen anlatılır diye tahmin ediyorum.

Bu nedenle diğer kitaplarını okur muyum bilemiyorum, denemek istiyorum.

Umarım bu akıcılık romanlarında da devam ediyordur.


Beğendiğim öyküler : "Kardeşim Ölüm!", "Kirli Para", "Orman Katilleri" oldu.
0 yorum
Esra ÜN

Esra ÜN

@esraun

Okuduğum ilk Ahmet Ümit kitabı.. Lisede bir arkadaşım vermişti kitabını.. Ne tür kitap sevdiğimi bilmediğim belki de beni kitaplara kitap okumaya sürükleyen ilk ya da ilklerden biridir.. Hayranlıkla okumuştum.. Sonra bir başka kitabı.. Öyle öyle bu tarzı sevdiğimi anlamıştım.. Sherlock, Agatha.. Kısa hikayelerden oluşması da sanırım ilk denemem için şanstı.. Sıkılmamıştım.. Her hikayeden sonra şaşkınlıkla, hayranlıkla olayları düşünüyordum.. İlk 'benim yazarım', ilk 'benim adamım' olmuştu Ahmet Ümit..
0 yorum
Perizan

Perizan

@perizan

Sarmamıştı...
Bu kitabı okuyalı oluyor biraz zaman. Ahmet Ümit'i sevsem de muhakkak okunması gereken bir kitabı diyemem maalesef. Bir tanesi uzun olmak üzere kısa hikayelerden oluşuyor ve Antep ile ilgili olan dışında pek de sevdiğim söylenemez içeriğini. Ahmet Ümit ile henüz tanışmamışsanız, bu kitaptan BAŞLAMAMALISINIZ -bence-. Çünkü çok daha iyi kitapları mevcut.
0 yorum
merials

merials

@merials

Kısa öykülerden oluşan kitaplar bana göre değil.Karakterleri konuları beğendim,tabi ben Ahmet Ümit okumaya Beyoğlunun en güzel abisinden başladığım için bana yeterli gelmedi.Okunabilir ama kısa seyahatinizde polisiye tercihse eğer,yanımda bitirebileceğim bir kitap olsun istiyorsanız neden Şeytan ayrıntıda gizlidir olmasın?
0 yorum
HD.K

HD.K

@satyagraha

Kütüphaneye verdiğim siparişin gelmesini beklerken okuduğum polisiye kitap. Farklı farklı olayları anlatan çok sayıda bölümden oluşuyor. Edebi değer yok. Sürükleyici,akıcı hatta bazı yerlerde şaşırtıcı ama genel olarak basit buldum. Çok da ahım şahım bir kitap değildi
0 yorum

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir - S41

"Müslüman değil", diye başını salladı Recep. "Onların Şeco gibilerle ne işi olabilir? Kafayı mesleklerine takmışlardı. Yurtdışında okudular. Öğrendiklerini uygulamak için ülkelerine döndüler. Ülkelerinin ileri gitmesi için ne yapabilirler, gece gündüz bunu düşünüyorlardı."
Promiyer tarafından eklenmiştir.
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"Kararlılıkla gözlerimin içine baktı. Halk bizi destekleyecek. Benim bildiğim halk aç kalmadığı sürece, kılını kıpırdatmaz. Sizin ülkede de kimsenin aç kaldığı yok."
ataç ikon Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"İstanbul'da boş mezar yeri bulmak ölmekten daha zordur."
ataç ikon Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
72
KİTAP
İslam Temalı Edebiyat Kitapları
İslam ve müslümanlık üzerine yazılmış veya içerisinde islam temaları barındıran romanlar bu listede. Lütfen sadece akıcı olan...
17
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken En İyi Ahmet Ümit Kitapları
Polisiye roman türünün Türkiye'deki en ünlü yazarı Ahmet Ümit'in mutlaka okunması gereken en iyi kitaplarını bu listede payla...