up
ara

Figan

Figan Konusu ve Özeti

Figan
Figan kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Timaş Yayınları
ISBN: 9789757544074
Sayfa: 240 sayfa Basım Tarihi: 2012
Bir değil bin destandır Anadolu... Destanlara kahramanlar yetiştirmiştir. binlerce. İşte FİGAN, o destandan bir damlacık... Ermenilerin ihaneti ve masum Anadolu insanı...Yakın tarihe bir ipucu... En çok okunan yazar ünvanını kazanan AHMED GÜNBAY YILDIZ bu romanda Ermeni mezalimi karşısında Anadolu insanının figanını yazdı.
Sizden öncekiler bu eseri defalarca okudular. Siz de okuyun, seveceksiniz.
Reyhan Kurt

Reyhan Kurt

@reyhankurt

Figan
Benim 64 sayfalık hikayelerden çıkıp, romana başlama serüvenim bu insanla başladı. Her kitabını beğenerek, özenerek, sonunda üzülerek okudum. Hatta kendi karalamalarımı bile ona benzetme çabasındaydım sürekli, sonuçsuz kalsa da. Bu kitabı da savaş yıllarında çekilen eziyetler, görülen zulümler, katlanılan hasretleri anlatıyor. Hemen hemen her sayfasında ağlayacağınıza emin olduğum bu kitabı size nasıl anlatabilirim ki? Yari uzakta düsman kollarında, bebegi halsiz düşmüs kollarında, düşmana meydan okuyan, ırzına dokunulmasından haya eden, çırpınan kadınların romanı bu. Kurtuluş Savaşı'nın sadece ilkokulda derslerini işlediğimiz, kongrelerden, üstü örtmeli savas anlatımlarından, itilaftan, ittifaktan ibaret olmadığını göreceksiniz. Bu memleket ne şartlar altında alınmiş, bunları gösterecek.
ataç ikon Figan
kitaba 10 verdi
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
,
06.08.16 beğen cevap
İsrafil Sarıtürk

İsrafil Sarıtürk

@israfilsariturk

Ermenilerin kurtuluş savaşı döneminde Anadolu insanına neler çektirdiğini , sırtımızı döndüğümüzde nasıl hainleştiklerini , geride bırakılan çocuklara analara bacılara yani namusumuza ne denli işkenceler yaptıklarını Ahmet Günbay Yıldız'ın diliyle mükemmel bir şekilde anlatan bir kitap . Şiddetle tavsiye ediyorum ;)
ataç ikon Figan
kitaba 10 verdi
0 yorum
DND

DND

@dnd

Osmanlı dönemindeki Türkler ve Ermeniler arasındaki malum, acı tablo dile getirilmiştir. Şunu diyebilirim ki; Ahmet Günbay'ın kalemi çok akıcı, bu kitabı da hiç sıkılmadan okumuştum. Okurken o dönemde yapılan işkenceler, yaşanan olaylar karşısında gözyaşlarına hakim olmak pek mümkün değil...
ataç ikon Figan
kitaba puan vermedi
0 yorum
Hatice Kılıç

Hatice Kılıç

@mahsunaktas7773

Ahmet Günbay Yıldız'ın çok begendiğim kitaplardan birisi . . harikaydı ve zevk duyarak okudm. . kitapçılara yolunuz düşerse almadan dönmeyin. .
ataç ikon Figan
kitaba 4 verdi
0 yorum
Nihat ÖZMEN

Nihat ÖZMEN

@nihat7

Bir Erzurumlu olarak kitabı her elime aldığımda ağladığım kitap.
ataç ikon Figan
kitaba 10 verdi
0 yorum

Figan - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle