up
ara

Kukla

Kukla Konusu ve Özeti

Kukla
Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri: Gülgeç kitabının da yazarı Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Kukla kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9789759916190 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kukla isimli kitap 470 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Kukla kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9789759916190
Sayfa: 470 sayfa
"Kukla, Türkiye'de bu türde yayımlanan romanlar içinde; gerek işlenişi, gerek kurgusu, gerek kişiliklerin yaratılması, gerekse de Türkçesinin güzelliğiyle birinci sınıf bir yapıt değerlendirmesini hak ediyor."
- Vedat Günyol, Cumhuriyet
"Susurluk öyle karanlık bir hikaye ki, başı sorun görünmüyor, çektiğiniz her parçası elinizde kalıyor, fantastik bir romanın gün yüzü görmemiş canavarı gibi eli kolu her yere uzanıyor. Bu hikayeyi sıkıca paketleyip romana yatırmak, bu ülke için yapılması gerek en büyük iyiliklerdendir."
- Şebnem İşigüzel, Milliyet-
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

yaşam, kaybetmeyi öğrenmektir.
Türkiye'nin yakın tarihi kurgulanmıştır bu kitapta. Cinayetler ve gündelik hayatımızdaki entrikalar... Bizden intikam almak isteyen bir dünya içinde kolay kolay pes etmeyiz. Kaybettiğimiz bir şey varsa onun yerine başkasını koyabiliyoruz. Ancak buyudukçe ilgimizde git gide azalıyor. Bu da bize yapılan bir uyarı aslında. Bu uyarıyı görmezden gelip yalanla yaşıyoruz. Kısacası kukla ergenekonun yıllar önce yazılmış bir eseri. Okuyun
ataç ikon Kukla
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
beğenerek okuduğum bir kitap ama Ahmet Ümit in klasik laf kalabalığı çok sıkıcı hale getiriyor 470 sayfalık kitabın ilk 200 sayfası fazla muhabbet içerikli ama konu, akıcılık vs. güzel konu deseniz hakeza. okumanızı tavsiye edeceğim bi kitap...
ataç ikon Kukla
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Betül Ask

Betül Ask

@betulaskeroglu

Her konuda zıt düşen iki kardeş(Doğan ve Adnan). Çocuk yaşlarında birbirlerinden ayrıldıktan yıllar sonra biri diğerinin hayatını alt üst edebilir mi? Etmiş.
Ahmet Ümitin harika bir eseri.
ataç ikon Kukla
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Yıldız Sağdöken

Yıldız Sağdöken

@yldzsgdkn

Ahmet Ümit'le İlk...
Ahmet Ümit'le ilk tanışma kitabım...Polisiye Romanlar da en iyisi bence...Cümlelerdeki sade anlatım ile beni öyle içine almıştı sanki olayların içinde,bir kenarda izliyordum..
ataç ikon Kukla
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
kasım-2007

kasım-2007

@herseyesaygi

şükür bitti, biraz karmaşıklaştırmış ama iyiydi bu da. en uzun sürede bitirdiğim tek kitap olma özelliği kazandı
ataç ikon Kukla
kitaba 4 verdi
1 beğen · 0 yorum

Kukla - S41

Doğan kaderine razı olmuş görünüyordu. Allah'a duyduğu inanç onu rahatlatıyor olmalıydı. Ne yazık ki benim inancım yoktu. Olsaydı zaten böyle boşlukta kalmazdım. Dinin verdiği huzur içinde, üstelik bizimki gibi aşırılıkları laiklikle törpülemiş bir İslami inanışın verdiği güvenle, işimle gücümle uğraşır, mutlu yuvamda karımla birlikte oğlumuzu büyütürdüm....
süleyman güvenir tarafından eklenmiştir.
Yağmur Çelik

Yağmur Çelik

@yagmurcelik

Bize gereken gerçektir, hayalden, büyüden, rüyadan arınmış gerçek. İçinize işleyen bakışlara kanmayın, hiçbir bakış masum değildir; buna çocuklarınki de dahil. Tatlı sözlere inanmayın; yalansız söz olmaz. Şarkılara, şiirlere, romanlara, oyunlara, filmlere kulak asmayın; onlar olanı değil, olması gerekenleri söyler. Çiçeklerin narin güzelliği, günbatımının lezzetli kederi, gökyüzünde usulca kayan ak bulutlar, denizlerin menevişli kıpırtısı, toprağı yemyeşil bir buğu gibi kaplayan ağaçların sevinç veren görüntüsü yüreğinizi yumuşatmasın, onlar volkan, deprem, fırtına, sel gibi büyük felaketleri gizlemek için yaratılmıştır. İçinizi kararttığım için üzgünüm, ama ne yazık ki durum budur.
ataç ikon Kukla
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Derya Ahmetler

Derya Ahmetler

@deryaahmetler

İnsanın en samimi olduğu anlar, ölüme yada paraya çok yaklaştığı anlardır. Gerçek karakterlerimiz o zaman ortaya çıkarmış.
ataç ikon Kukla
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

At yarışı oynayanlar, genellikle kaybederler. Ama kaybede kaybede bir özellik kazanırlar. Hayır, tecrübeden bahsetmiyorum. Tecrübe önemli tabii. Ancak sadece tecrübeyle yarış kazanılmaz. Sözünü ettiğim bir tur duygu. İşte o duygu yarışı kazanacak atı bilmenizi sağlar. Duygusuna güvenen adam kazanır. Duygusunu aklında sınamaya çalışan adam kaybeder. Çok kurcalamayacaksın. Kurcalarsan yanılırsın.
ataç ikon Kukla
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
182
KİTAP
En İyi Polisiye Romanlar
Seri katil, cinayet, gizem, dedektif, kovalamaca, aksiyon, intikam ve daha fazlası en iyi polisiye romanlar listesinde. Sen d...